Vincent

Okładka książki Vincent Sarah Brianne
Okładka książki Vincent
Sarah Brianne Wydawnictwo: Young Ink Press, LLC Cykl: Made Men (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Made Men (tom 2)
Young Ink Press, LLC
2015-05-20
2015-05-20
mafia romans miłość

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Na początku książki, byłam przekonana, że ta cześć będzie nudna, ale miło się zaskoczylam. Mimo, że główna bohaterka była dość irytująca, to fabuła była ciekawa i przyjemnie było wejść w ten świat. Bohaterowie wykreowani w poprzednim tomie zachowali swoje charaktery, a oderwany od rzeczywistości świat mafijny nie raził za mocno swoją nierealnością. Jestem bardzo ciekawa, co autorka wymyśliła w następnym tomie i chętnie po niego sięgnę.

"Drugi tom jednej z najbardziej wyczekiwanych w Polsce serii mafijnych!" - ludzie boję się was, serio, bo jeśli narzekałam na tom pierwszy, to ten był równie fatalny. Mam ochotę przeczytać tylko te, które dotyczą postaci, które mnie zainteresowały na początku, a resztę olać i zapomnieć o ich istnieniu, ale musze nakarmić mój książkowy masochizm. Jeszcze nie straciłam nadziei, że kiedyś znajdę DOBRY mafijny romans, bo tutaj niestety (póki co),cała ta mafia to jedno wielkie nieporozumienie.

Kolejny tom serii Made Man za mną. Dodam, że kolejny świetny tom. Tym razem historia skupia się na Lake i Vincencie. Oczywiście bohaterowie z pierwszego tomu również się pojawiają i to jest świetne, bo możemy „zobaczyć” co się u nich dzieje. Tutaj fabuła skupia się również na szykanowaniu, ale tym razem w pseudo rodzinie. Inaczej tego nazwać nie jestem w stanie. To przez co przechodzi Lake załamałoby nie jedną osobę, a ona przy tym jest tak silna i pełna nadziei na lepsze, mimo, że to lepsze musi sobie sama zapewnić. Vincent oczywiście odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. A jaką – sami musicie się przekonać, ale zapewniam że nie pożałujecie. :) Ta seria jest jak najbardziej godna uwagi. Wsiąkniecie w nią już od pierwszych stron, pochłonie was i zapewni multum emocji. Nie tylko tych dobrych. Polecam. :)

To już drugi tom serii Mad men. Pierwszy pamiętam tak trochę jak przez mgłę. Wiem, że mi się nie podobał. Z drugim było ciut lepiej. Uważam, że ta seria jest raczej dla młodszych czytelników. To myślenie
nastolatków do mnie nie trafiało. Decyzje podejmowane przez głównych bohaterów mnie po prostu wkurzały. W ogóle to ta książka nie powinna nazywać się "Vincent" tylko "Lake", bo 80% tej książki to fabuła napisana z jej perspektywy. Oczywiście mamy mafię w tle, trochę dram, absurdalnych decyzji, fochów, znęcania się i jeszcze więcej tematów, które znajdziemy w tego typu książkach. Na pewno słuchało to mi się lepiej niż bym miała czytać. Wiem doskonale, że tego typu książki nie są kompletnie dla mnie, ale będę musiała się jeszcze trochę z tą serią pomęczyć.Mam zamiar przesłuchać ją w audiobooku. W ten sposób na pewno przez nią przebrnę. I to nie to, że książka jest źle napisana po prostu tematyka w niej zawarta kompletnie do mnie nie trafia. Miłośnicy powieści mafijnych na pewno znajdą w tej serii coś dla siebie.

Rozdział 45 odniesienie do The last riders Begley Jamie bezcenne :) prawie wszyscy bohaterowie wspomnieni :D

Druga część serii "Made men" opowiada, o najlepszym przyjacielu Nero, Vincencie i jego perypetiach miłosnych. Już czytając pierwsza część, można się było domyśleć, kto zostanie ta jego "miłością".

Muszę przyznać, że książkę czytało się szybko i przyjemnie. Co wcale nie znaczy, że przypadła mi do gustu. Przede wszystkim, nie polubiłam głównego bohatera. I to nie tylko że względu na jego sposób bycia, ale też postępowanie.

Co do głównej bohaterki, to nie mogę się wyzbyć wrażenia, że jest zbyt naiwna. Ciągle chce czegoś, co jest oczywiście nie osiągalne.

Ich uczucie było trochę... Naciągane. Albo zmanipulowane. No i przewidywalne. W końcu ile razy już czytaliśmy o miłości do najlepszej przyjaciółki siostry?

Według mnie, to jedna z gorszych części tej serii. Ale mimo wszystko, w miarę przyjemnie się ja czytało. Choć nie sądzę, żebym miała chęć kiedyś jeszcze po nią sięgnąć.

„Każdy miesiąc był jak nowy rozdział. Aż w końcu, zanim ktokolwiek się obejrzał, przekartkowano sześć rozdziałów i zaczął się czerwiec.
Jednakże historia Vincenta i Lake dopiero się rozpoczęła.”

Vincent jest młodym mężczyzną, który należy do mafijnej rodziny. Przystojny i pewny siebie, ale równie porywczy oraz nieobliczalny. Lake to dziewczyna, która z „rodziną” nie chce mieć nic wspólnego. Niepewna, cicha, niczym się nie wyróżniająca. Właśnie kończy liceum i jedyne o czym marzy to wyjechanie na studia. Jednak dobrze ułożone plany czasem równie pięknie się rozpadają… Jak daleko Lake będzie w stanie się posunąć, aby ratować ojca? Jaki udział w jej życiu będzie miał Vincent? I jak zakończy się ta historia?

„Tak bardzo martwił się o to, że gdyby mieli ze sobą być, to by ją zepsuł, jednak okazało się, że ktoś zrobił to wcześniej. Zamierzał poskładać ją w całość, po jednym kawałku na raz i postanowił zacząć od odpędzenia mroku znajdującego się w nim.”

Mieliście tak, że kupowaliście książkę z przeświadczeniem, że robicie to po to, aby ją przeczytać, jednak później ona zalegała na półce? Ja właśnie miałam tak z książkami z serii Made Men. „Vincent” dość długo przeleżał na mojej półce, ale w końcu znalazłam chwilę, aby nadrobić tę serię.
Vincent to młody mężczyzna, który wiedział, że dużo wcześniej od swoich rówieśników będzie musiał wydorośleć. W końcu jako człowiek rodziny mafijnej musiał. Autorka wykreowała go na nieobliczalnego i bardzo porywczego. Tutaj mamy okazję poznać go jeszcze lepiej niż w części pierwszej serii i szczerze mówiąc bardzo go polubiłam. A jego postać wyszła autorce idealnie. Niegrzecznych chłopców w końcu lubi się najbardziej.
Lake? Matko boska, jak ja ją polubiłam! Fakt, na samym początku poznajemy ją jako nieufną, niepewną siebie i bardzo strachliwą. Marzy o tym, aby się wyrwać od „rodziny” – to uważa za priorytet. Jednak im dalej zagłębiałam się w lekturze, tym odnosiłam wrażenie, że Lake się zmieniała. Fakt, ciągle była roztrzepana, jednak wydaje się, że z czasem staje się bardziej dojrzalsza.
Cała historia przyniosła kawałek świata mafijnego i sporą dawkę namiętności. Ale przede wszystkim dostarczyła mi sporo emocji. Począwszy od rozbawienia, poprzez złość i wściekłość, a na wzruszeniu kończąc. Cała gama. Jednak podało mi się tutaj również to, że dostałam namiastkę innym bohaterów, których będę miała okazję poznać w kolejnych częściach, ale też autorka nie zapomniała o głównych postaciach z części pierwszej. To był duży plus.
Jeżeli mam patrzeć na minusy, to jest nim zdecydowanie to, że książka pisana jest w trzeciej osobie. Przez to nie mogłam się w nią wkręcić od samego początku, jednak z czasem udało mi się to i zatraciłam się w lekturze.

„Rodzina to nie pula genów. Rodzina to działania. Rodzina to zaufanie. Rodzina to akceptacja. Rodzina to miłość. Na rodzinę trzeba zasłużyć.”

Podsumowując. „Vincent” to udana kontynuacja książki „Nero”. Mafijny klimat, jednak w dość odmienny. Jednak przede wszystkim to historia, która opisuje przeżycia ludzi. Młodych ludzi, którzy mają swoje marzenia i plany. A cóż, czasem te plany się burzą.

Jednakże historia Vincenta i Lake dopiero się rozpoczęła.”

Fajna jest nawet. Nic nowego, ale polecam.

Fajna jest nawet. Nic nowego, ale polecam.

Niekonsekwentne, prawie pinantne romansidło.
Schemat oddziaływania gł bohaterów, a nawet kwestia ugryzienia przez Vincenta w trakcie uprawiania miłości, przeniesiona jakby ze świerszczyków o wilkołakach.
No nie poruszyła mnie ta lektura.

Niekonsekwentne, prawie pinantne romansidło.
No nie poruszyła mnie ta lektura.

Tak TAK TAK... mówię tej części TAK
Uwielbiam książki które poza "ostrym ruchankiem" i tym ochom i Achom 100 orgazmem dają nam czas, na co zapytajcie?... a no na zakochanie się w postaciach, na chociaż troszkę zrozumienia dla ich osobowości, na poczuciu tych emocji które im towarzyszą : smutek, miłość, niepewność, złość...tuu mamy całą gamę...dziękuję droga autorko za to że pozwalasz nam czytającym na poczucie emocji... Na chęć zemsty, oj tego było u mnie dużo..
Mówcie co chcecie czytając Tę opinię lubię właśnie takie romanse gdzie uczucie rozkwita,rozwija się...czas na kolejną część jakby co jestem team Lucca:*

Tak TAK TAK... mówię tej części TAK

• Mafia