Ochroniarz

NieZwykłe
2020-05-20
2020-05-20
Literatura polska

„Uczucia nigdy nie są bezpieczne..”

Lena Mejer – dwudziestoośmiolatka, która z pozoru wiedzie idealne życie. Ma własną firmę, pieniądze oraz przyjaciół. Jednak w jej życie wkrada się niepokój – zaczyna dostawać pogróżki. Pod naciskiem najbliższych postanawia zatrudnić firmę ochroniarską.
Nikolaj Aleksandrow – pół Polak, pół Rosjanin – jest profesjonalistą i tak właśnie stara się podejść do zadania. Z każdym dniem nabiera przekonania, że nie będzie to takie proste.
Między tą dwójką zaczyna iskrzyć od pierwszego spotkania, jednak oboje mają pełno sekretów.

Do czego doprowadzą skrywane tajemnice?

„Ochroniarz” nie jest nowością na rynku. Była to pierwsza książka dzięki, której zapoznałam się z twórczością Meg Adams.
Autorka potrafi budować napięcie i zaciekawić czytelnika. Postać Nikolaja – typowy samiec Alfa, a chyba takich lubię najbardziej
Lena – kreowana na tzw „twardą babkę”, jednak czasami jej zachowanie było mocno irytujące, szczególnie na początku.
Zakończenie książki – totalne zaskoczenie.

Jeżeli lubicie książki z motywem niebezpieczeństwa, romansu oraz tajemnicy to jak najbardziej polecam.

„Uczucia nigdy nie są bezpieczne..”

Do tej książki przymierzałam się dwa razy. Raz po przeczytaniu kilku pierwszych stron odpuściłam sobie, bo nie zainteresowała mnie aż tak bardzo. Lecz zaczynając czytać drugi raz przebrnęłam przez typowy, klasyczny początek i później zaczęło się dziać. Coraz więcej i coraz lepiej. Suma sumaru to książka jest naprawdę super! Przeczytałam w kilka wieczorów. Akcja wciągnęła mnie i niejeden raz zaskoczyła!!!

Szukałam czegoś lekkiego po cięższych pozycjach. Książka jak każda inna z tego gatunku. Szybko rozkręcający się romans, oczywiste zagrożenie życia, mafia, narkotyki. Po skończeniu jej po raz kolejny uświadomiłam sobie, dlaczego tak rzadko sięgam po takie pozycje. Plus taki że szybko się czyta i nie potrzeba do niej jakiegoś większego skupienia.

"Ochroniarz" to powieść, która wplata w sobie trzy kluczowe elementy: niebezpieczeństwo, romans i tajemnicę. Autor Meg Adams stworzyła historię, która zdaje się łączyć te elementy w fascynujący sposób.

Główna bohaterka, Lena Mejer, zdaje się mieć wszystko, czego potrzeba do szczęścia, ale skrywane tajemnice z przeszłości zaczynają zagrażać jej spokojnemu życiu. Wprowadzenie prywatnego ochroniarza, Nikolaja Aleksandrowa, to moment, który zaczyna nie tylko zapewniać bezpieczeństwo Lenie, ale również budować napięcie między nimi.

Autor zgrabnie konstruuje relacje między bohaterami, co dodaje powieści nie tylko elementu romansu, ale także złożoności i głębi. Napięcie między Leną a Nikolajem tworzy dodatkowy poziom dramatyzmu, który utrzymuje czytelnika zainteresowanym.

Opowiedziana w książce historia jawi się jako złożony taniec między zagrożeniem a miłością, co sprawia, że lektura staje się porywająca. W miarę jak bohaterowie zaczynają odkrywać swoje tajemnice, czytelnik zostaje wciągnięty w wir emocji i intrygi.

Zakończenie, jest punktem kulminacyjnym, zachęcającym do sięgnięcia po kontynuację. To dobry znak, sugerujący, że fabuła została zbudowana w taki sposób, aby trzymać czytelnika w napięciu i skłonić do kontynuowania przygody w kolejnych tomach.

W skrócie, "Ochroniarz" wydaje się być udaną mieszanką romansu, tajemnicy i niebezpieczeństwa. Jeśli lubisz książki, które dostarczają zarówno emocji, jak i skomplikowanych relacji między bohaterami, ta powieść może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Dobrze się czyta, dość nieoczekiwane zakończenie. Zabrakło mi nieco nieco głębszych opisów budowania napięcia miedzi bohaterami. Mimo wszytsko polecam

Bardzo mi się podobała, od początku fajnie budowana relacja między bohaterami. Miłość przezwyciężyła wszystko. Choć nie powiem, że irytowało mnie lekko zachowanie Leny, która jakby na złość robiła i nie słuchała poleceń ochrony choć to jej powinno zależeć na bezpieczeństwie.

bardzo wciąga! często to co się dzieje wokół nas, nie do końca jest tym czym się wydaje. Lena i Mikołaj to iskrzący duet. Zakończenie tego tomu jest takie, że dosłownie od razu musisz sięgnąć po drugą część.

Lena odziedziczyła firmę po przyjaciółce jej matki, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Zaczyna nią się interesować typ z pod ciemnej gwiazdy.

Natomiast Mikołaj bardziej znany w książce jako Nikolaj, dostaje zlecenie na nią.

Wszystko zaczyna nabierać kolorów naprawdę podczas czytania. Jednak jest sporo takich niespodzianek, że szczękę można zbierać z podłogi.

Cała książkę czytanie się fajnie, płynnie i bez żadnej trudności. Rozdziały są lekko przykrótkie, ale za.to nadrabiają opisy poszczególnych scen.

Mikołaj i Lena nie poznali się w przyjemnych okolicznościach jednakże za wszelką cenę nie dopuszczają do siebie jednej myśli. A jakiej? Dowiecie się czytając tą książkę.

Zakończenie tej książki było dla mnie zdecydowanie takim strzałem zaskoczenia, że nie wiedziałam co miałam myśleć. Tylko, że akurat usatysfakcjonowało mnie to zakończenie.

Sięgnijcie po nią bo naprawdę warto jest się zagłębić w ich świat pełen mroku i niebezpiecznych sytuacji.

Hmmm długo zastanawiałam się co napisać o tej książce... Początek trochę nudny i wlekący się potem akcja zaczęła dość szybko się rozkręcać. Niektóre momenty bardzo mnie wciągnęły inne zupełnie zanudziły. Zaskakujące zwroty akcji (na bardzo duży plus dla autorki) jak w rollercosterze podtrzymywały moje żywe zainteresowanie. Zakończenie dla mnie zaskakujące pod względem intrygi choć happy end przewidywalny. Bardzo ciekawe postaci drugoplanowe.
Młoda właścicielka firmy kosmetycznej Lena z pozoru ma wszystko- pozycje, pieniądze, ciekawe życie. Gdy zaczyna dostawać pogróżki w jej życie zaczyna wkradać się niepokój i strach. Za namową przyjaciół zatrudnia prywatnego ochroniarza, który ma zapewnić jej bezpieczeństwo. Nikolaj Aleksandrow zwany Sokołem od początku stara się podejść do zlecenia profesjonalnie, jednak szybko przekonuje się, że to nie będzie wcale takie proste. Wzrastające napięcie oraz coraz większa chemia i zainteresowanie między nim a Leną skutecznie utrudnia mu zadanie. A to dopiero początek kłopotów....

Lubię takie historie, ale ta jakoś mnie nie przekonała do siebie w 100%.

Cała historia bardzo się wlokła i dlugo trwało zanim się rozwinęła. Potem to jak jedna wielka sinusoida- raz było nudno a raz trzymało w napięciu. Dopiero końcówka była dużo lepsza niż początek, a nawet pozostałe wątki w całej tej opowieści.

Owszem fajnie, że był powiązany kryminał z romansem, ale jakoś tak za dużo wszystkiego się działo. Były momenty, że musiałam się wczytać jeszcze raz bo nie rozumiałam połączonych ze sobą faktów.

Bohaterowie...Ona młoda dziewczyna, która szybko odziedziczyła firmę i starała się być twarda, choć w głębi duszy była wrażliwa. Jej niektóre wątki były trochę naciągane. On twardo stąpający po ziemi facet, który ma za sobą bardzo trudną przeszłość. Jego życiowa historia trochę poplątana i bardzo zagadkowa.

Całość jakoś mnie nie urzekła, choć w niektóre wątki się wciągnęłam.

Lubię takie historie, ale ta jakoś mnie nie przekonała do siebie w 100%.

Owszem fajnie, że był powiązany kryminał z romansem, ale...