Ochroniarz

NieZwykłe
2020-05-20
2020-05-20
Literatura polska

Ciekawa fabuła, romans z zagadką pod tytułem: Kim naprawdę jest Nikolaj? Nie domyśliłam się rozwiązania zagadki prawdziwego oblicza Ochroniarza. Polecam przeczytać.

- ᴊᴇsᴛᴇᴍ ᴅᴏsᴋᴏɴᴀᴌʏᴍ ᴋɪᴇʀᴏᴡᴄą, ɴᴀᴊʟᴇᴘsᴢʏᴍ sᴛʀᴢᴇʟᴄᴇᴍ ᴡ ᴍɪᴇśᴄɪᴇ ɪ...
- ɪ...?
- ɪ ᴏᴅᴅᴀᴍ ᴢᴀ ᴄɪᴇʙɪᴇ żʏᴄɪᴇ, ᴊᴇśʟɪ ʙęᴅᴢɪᴇ ᴛʀᴢᴇʙᴀ.

Nikt nie musiał mnie namawiać, bym chciała wrócić do Niko... 😍 Powiem szczerze, że zrobiłam to z przyjemnością...po raz trzeci 😅 I już Wam tłumaczę, co w historii @meg_adams_autorka ujęło mnie najbardziej.

Może jestem dziwna, ale lubię, kiedy książka mnie wkurza 😁 Kiedy wywołuje skrajne emocje. I te dobre, jak radość czy śmiech, i te złe - zdenerwowanie, złość, rozżalenie.

Tak było przy "Ochroniarzu". Czasami chciałam krzyczeć, dlaczego, Autorko, mi to robisz. Czasami śmiałam się do łez, a czasami, no cóż, wzruszałam. I to jest coś, co tygryski takie jak ja lubią najbardziej.

Przy historii Niko i Leny nie można się nudzić. Akcja rozwija się świetnie i niejednokrotnie nas zaskakuje. Wydawać by się mogło, że w takim gatunku wszystko jest przewidywalne, ależ nie! Można zrobić dobry romans, który zaskoczy, który poniesie, który wreszcie zachwyci. Taki jest "Ochroniarz".

Uwielbiam styl Meg i zakochałam się w nim właśnie dzięki "Ochroniarzowi". Później brałam już do rąk wszystko, co tylko autorka wydała, i wiem, że będę robić tak nadal. Tutaj po prostu nie można się zawieść.

Historię Nikolaja przypomniałam sobie, by ze spokojnym sumieniem wrócić do "Niezniszczalnych" przy drugim tomie, który niedawno miał swoją premierę. Nie żałuję ani chwili poświęconej na lekturę i naprawdę szczerze Wam ją polecam.

Jeśli lubicie wyraźnych, ciekawych i konsekwentnie poprowadzonych bohaterów, bierzcie się za "Ochroniarza". Jeśli chcecie przeżyć prawdziwy rollercoaster emocji, bierzcie się za "Ochroniarza". Serio. Nie pożałujecie.

Moja ocena: 8/10 ❤️

A teraz lecę na spotkanie z Konradem 😍

- ᴊᴇsᴛᴇᴍ ᴅᴏsᴋᴏɴᴀᴌʏᴍ ᴋɪᴇʀᴏᴡᴄą, ɴᴀᴊʟᴇᴘsᴢʏᴍ sᴛʀᴢᴇʟᴄᴇᴍ ᴡ ᴍɪᴇśᴄɪᴇ ɪ...
- ɪ...?
- ɪ ᴏᴅᴅᴀᴍ ᴢᴀ ᴄɪᴇʙɪᴇ żʏᴄɪᴇ, ᴊᴇśʟɪ ʙęᴅᴢɪᴇ ᴛʀᴢᴇʙᴀ.

Może jestem dziwna, ale lubię, kiedy książka...

Interesująca pozycja, którą warto przeczytać. Romans, tajemnica, groźba śmierci i przeszłość, która jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Mega! Polecam

Mega! Polecam

Ostatnio wszystkie książki tego typu były dla mnie rozczrowniem. Tym razem jednak tak nie było.
Uwaga w tej książce poza seksem jest fabuła.
Bardzo podobało mi się zakończenie, którego się domyślałam, ze wzgłedu na liczbę stron do końca:-)
Polecam.

Uwaga w tej książce poza seksem jest fabuła.
Polecam.

“Ochroniarz” Meg Adams to książka, na którą niecierpliwie czekałam. Gdy otrzymałam propozycję objęcia jej patronatem, niemal zgodziłam się bez zapoznania z tekstem. Jeżeli znacie “Architekturę uczuć” i podobała się Wam, to “Ochroniarz” skradnie Wasze serce.

Bohaterami powieści są Lena i Nikolaj. Kobieta jest właścicielką znanej firmy kosmetycznej, którą przejęła po śmierci ukochanej cioci. Pewnego dnia zaczyna otrzymywać pogróżki. Nie czuje się bezpiecznie we własnym domu, więc przyjaciele namawiają ją, by zatrudniła ochroniarza. Tak w jej życiu pojawia się Nikolaj. Mężczyzna z rosyjskimi korzeniami, który każde zlecenie traktuje priorytetowo, jest bezwzględny, pewny siebie, bardzo przystojny, ale także małomówny i tajemniczy. To zlecenie okaże się inne od poprzednich, ponieważ Lena nie lubi być kontrolowana, jest uparta i pyskata. Ochroniarzowi ciężko wykonywać swoją pracę, gdy u boku ma taką kobietę. Czy będzie umiał oddzielić pracę od życia prywatnego? Czy kobiecie coś zagraża?
Gdy już minęłam parędziesiąt stron, nie mogłam się oderwać i czytałam na jednym wdechu, z wypiekami na twarzy! Początek jest średni, ponieważ akcja toczy się raczej leniwie i nie zapowiada tak świetnej lektury. Autorka wprowadza nas stopniowo w całą historię. W końcu akcja nabiera tempa, zwłaszcza gdy główni bohaterowie się już poznają. Jest coraz lepiej, coraz lepiej, aż w końcu nie można odłożyć książki nawet na małą chwilę. Gwarantuję Wam, że przy tej książce zapomnicie o obowiązkach domowe, a także o jedzeniu czy piciu.
“Ochroniarz” wyróżnia się na tle innych romansów z wątkiem sensacyjnym. Trzyma w napięciu, zaskakuje zwrotami akcji, pożądanie wręcz wylewa się ze stron - jednym słowem jest niesamowicie emocjonalna. Nie zawiedziecie się! Autorka z książki na książkę jest coraz lepsza. Totalnie nie wiem czego spodziewać się po jej kolejnej powieści. Gorąco zachęcam do przeczytania!

To historia Leny - młodej, odnoszącej sukcesy kobiety, która zarządza firmą kosmetyczną odziedziczoną po opiekunce i przyjaciółce - Annie. Lena żyje pracą, a po nieudanym związku nie wierzy już w miłość. Na horyzoncie pojawia się przystojny i niebezpieczny biznesmen, który chce czegoś od kobiety. Dodatkowo Lena otrzymuje listy z pogróżkami. Pod wpływem przyjaciół decyduje się zatrudnić firmę ochroniarską i wtedy pojawia się on - tajemniczy Nikolaj. Początkowa niechęć przeradza się w fascynację, ale wokół Leny robi się niebezpiecznie. Czy tajemnice i strach staną na drodze uczuciom? Przekonajcie się sami.
Książka to połączenie romansu i sensacji. Nie brakuje tu akcji i rozlewu krwi, ale jest też pasja i namiętność. Czyta się ją dobrze . Jak dla mnie - było trochę za duże nagromadzenie (nie wiem jak to nazwać) intryg? Co rusz piętrzyły się nowe afery, przeszłość bohaterów też skrywała mnóstwo tajemnic. Nie zrozumcie mnie źle - to na pewno zwiększało tempo akcji i wprowadzało różne tropy, zaskakiwało - to jest zaletą,
ale... trochę tego było za dużo ( według mnie, oczywiście). Główna bohaterka trochę mnie denerwowała swoim zachowaniem, ale widać współczesne babki takie są.
Ogólnie czas spędzony z książką uważam za udany.

Meg Adams zadebiutowała w 2019 ,,Architekturą uczuć’’. Książka szybko wkupiła się w łaski czytelników, którzy zakochali się w stylu pisarskim Meg i uczuciowej historii.
,,Architektura uczuć’’ postawiła dość wysoko poprzeczkę dla kolejnych książek autorki. Jak w jej cieniu poradził sobie ,,Ochroniarz?’’
Okazuje się, że doskonale! ,,Ochroniarz’’ to niemal definicja doskonałego romansu z nutką pikantnego erotyku a także historia o oddaniu pracy i przede wszystkim nieszablonowa historia.
Główną bohaterką jest Lena Majer, właścicielka firmy kosmetycznej An-na Cosmetics. Firma to dobrze prosperujący biznes, który Lena dostała w spadku po zmarłej tragicznie założycielce. Bohaterka twardą ręką prowadzi interesy. Nie skupia się na tragicznych przeżyciach z młodości, czy poszukiwaniu drugiej połówki, ale na pracy i to właśnie czyni z niej kobietę sukcesu.
Jednak jak każda osoba, która osiągnęła sukces ma za swoimi plecami wrogów. Lena zaczyna dostawać pogróżki i nieprzyjemne prezenty a cała sprawa zaczyna wyglądać naprawdę niebezpiecznie. Przyjaciółka - Pola - namawia ją do wynajęcia firmy ochroniarskiej.
Tu właśnie pojawia się drugi bohater, ochroniarz - Nikolaj Aleksandrow, który nosi zgrabny pseudonim ,,Sokół’’. Tajemnicza postać Sokoła podejmuje się ochrony Leny a za główny cel stawia sobie trzymanie nieziemsko pięknej kobiety na dystans.
Lody szybko zostają przełamane a bohaterowie wpadają w wir niebezpiecznych pułapek, które szykują dla nich ludzie mroku, czarnego rynku, ale również ich własne uczucia.
„Ochroniarz” to bez zwątpienia starcie ze sobą silnych, charakternych i nieugiętych bohaterów.Mają naprawdę silną potrzebę niezależności i to często prowadzi ich do sprzeczek. Finalnie jednak skupiają się na tym, o co chodziło od początku: ochronę Leny.
Taka wybuchowa mieszanka sprawia, że z pewnością nie będziecie się nudzić podczas czytania. Powieść niesamowicie mi się podobała, nagromadzenie różnorodnych wątków i niestandardowe zagrania autorki sprawiły, że pochłonęłam książkę w jeden wieczór!

Okazuje się, że doskonale! ,,Ochroniarz’’ to niemal definicja...

Bardzo fajna książka. Polecam.

Bardzo fajna książka. Polecam.

To miało być proste zlecenie, nic więcej.

Właścicielka firmy kosmetycznej Lena Mejer jest kobietą pewną siebie z zasadami, a do tego seksownie piękna. Z pozoru ma wszystko – firmę, pozycje zawodową, pieniądze, przyjaciół. Czego można chcieć więcej od życia… Dziewczyna zaczyna dostawać pogróżki, przez co w jej życie, kolejny raz wkracza przerażenie, więc za namową przyjaciółki niechętnie zatrudnia ochroniarza, który ma ją chronić. Na widok Nikolaja Aleksandrowa łamie wszelkie reguły, które trzymała. Jedno spojrzenie mężczyzny zaburzyło całe jej dotychczasowe życie.
Ochroniarz na pozór podchodzi do zlecenia profesjonalnie, lecz sprawa nie będzie taka prosta jak mu się wydawało. Jest facetem z zasadami, pewny siebie wiedzący, czego chcę, lecz ona sprawiła, że nie potrafi zapanować nad sobą i emocjami. Na światło dzienne zaczynają wychodzić tajemnice, które każdy z nich skrywa, a brak zaufania sprawia, że nie mówią sobie nawzajem wszystkiego.
Do czego doprowadzą skrywane sekrety? Jakie niebezpieczeństwo na nich czeka?

Nie wiedziałam, że mam w domu mam taką świetną książkę, która zapewniła mi sporo emocji, a przede wszystkim dawkę adrenaliny. Gwarantuję wam, że przy tej lekturze nie będziecie się nudzić, nie ma opcji, tu się tak dużo dzieje, aż ciężko mi uwierzyć, że romans może być tak dobrze napisany. Tutaj nie brakuję scen akcji, dzieję się cały czas, bez przerwy, przez co książkę ciężko było mi odłożyć choć, by na moment. Miałam takie chwilę, że chciałam czytać szybciej i jeszcze szybciej, by dowiedzieć się o co tu tak naprawdę chodzi, dlaczego Lenie grożono i kto chcę jej zagrozić. Końcówka po prostu mnie powaliła, nigdy bym nie postawiła na takie wydarzenia.

Lena i Nikolaj odpychali od siebie miłość, wmawiając sobie, że w żadnym stopniu na nią nie zasługują, przy czym wzajemnie się przekomarzali było to naprawdę komiczne, a zarazem seksowne. Kto się lubi ten się czubi 😜.

Jestem pod wielkim wrażeniem. Zgrabne połączenie kryminału i romansu, ale nie zabraknie także dawki humoru i mafii. @meg_adams_autorka spisała się na medal. I już wam mówię, że na tym nie poprzestaje. Polecam ❤️

𝑘𝑠𝑖𝑎𝑧𝑘𝑖.𝑚𝑜𝑖𝑚𝑖.𝑜𝑐𝑧𝑎𝑚𝑖

To miało być proste zlecenie, nic więcej.