Rosyjska księżniczka

Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Dziedzictwo MS (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
gang mafia sojusz śmierć uczucia ślub rozejm układ rodzina pożądanie seks erotyka
Dziedzictwo MS (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2020-07-15

Cóż to była za książka! Te emocje! Debiut polskiej autorki, który na długo pozostanie w mojej głowie.
Jest to książka z gatunku romansu mafijnego, których na naszym rynku jest dużo, aczkolwiek z pewnością jest to coś nowego, świeżego i bardzo dobrego. Książkę charakteryzuje bardzo silna, twarda bohaterka, która nigdy się nie poddaje. Twardo stąpa po Ziemi, zawsze walczy do...

Na półkach: , , , , ,

Ta książka to takie "XD". Nic tam się nie trzyma logiki. Nie wiem czy to miała być parodia czy to tak na serio napisane. Opisy przeszłości Saszy, jak się nad nią znęcają a jej późniejsze zachowanie nie mają sensu. Główny plot twist z palca wyssany. Akcje z FBI też ;). Książka z kategorii tak złe że aż dobrze się przy niej bawiłam. Nie polecam na poważnie.

Mam nadzieję, że przy kolejnej powieści autorka doczyta nieco w sprawie tortur i tego, jakie konsekwencje one niosą. Uderzanie pałką teleskopową w opisany sposób powinno się skończyć poważnymi urazami kręgosłupa - nie mówiąc już o kijach i chłostach (nadrywanie blizn powoduje bolesne zrosty, jeśli nie opatrzy się ich porządnie, a mniemam, że Sasza za dzieciaka nie lądowała...

"Wziął za żonę rosyjską księżniczkę myśląc, że trafiła mu się temperamentna kobietka ukrywająca się za zimną fasadą. Tymczasem dostał uszkodzony towar opakowany w błyszczący papier."

Za szybko, za ogólnie, błyskawiczne przeskakiwanie z wątku na wątek, trochę niedorzecznie.
Po romansie mafijnym spodziewałabym się czegoś więcej, nie tylko przekoloryzowanych postaci i upychanego na siłę dramatyzmu.
Przeciętna.

Nie ukrywam, że romanse mafijne na dobre zagościły w moim repertuarze książkowym. Zresztą ten gatunek króluje także w księgarniach. Połączenie romansu i akcji to coś, czego czytelniczki pożądają. Gdy zobaczyłam zapowiedź tej powieści, od razu mnie zaintrygowała. Wydawało mi się, że to może być idealne połączenie książek z serii ,,Złączeni" i ,,Ruthless People" i tego...

Przeczytałam już sporo książek o tej tematyce, ale ta wyróżnia się od innych. Nie ma tu milutkich dziewczyn które boją się spojrzeć w stronę złego Pana. Książka niby taka jak inne, ale jak dla mnie jest inna(fajniejsza). Nie ma tu brutalnego seksu opisanego na 3 strony jak w niektórych tego typu książkach, co jak dla mnie dodaje książce 2 gwiazdki :). Polecam na wakacje:)

Ogromnie się cieszę, że mogłam przeczytać debiut Moniki. Temat mafii jest moim must have. Sprawdzam praktycznie wszystkie pozycje, które wypuszczane są na nasz rynek, a następnie ‘segreguje sobie’ , które są warte uwagi ,a które nie. Jak było z historią Aleksandry?

Sasza nie miała w życiu lekko. Opisy sprzed kilku lat mroziły krew w żyłach. Ludzie jej ojca chcieli po...

Rosyjska księżniczka czy bezwzględna maszyna wyszkolona do zabijania? Aleksandra Askarowa inaczej mówiąc Sasza nie miała łatwego dzieciństwa. Wychowna na wypraną z uczuć kobietę musi stanąć na wysokości zadania i zawrzeć sojusz z Sycylijską mafią. Sojusz, za który największą cenę zapłaci ona. Zmuszona do ślubu z synem włoskiego capo, zostaje żoną Antonia Morinello.... Czy...

Aleksandra Sasza Askarowa, córka potężnego i bezwzględnego Michaiła Askarowa. Od najmłodszych lat była trenowana i szkolona tak, aby w przyszłości przejąć przywództwo nad rosyjską mafią.
Ta delikatnie wyglądającą kobieta włada bronią i strzela lepiej od wielu mężczyzn. Wie, jak strzelić by zabić.

Antonio Morinello, Włoch z krwi i kości, zabójczo przystojny syn capo...

• 2020
  • 2020