Rosyjska księżniczka

Okładka książki Rosyjska księżniczka Monika Skabara
Okładka książki Rosyjska księżniczka
Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Dziedzictwo MS (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo MS (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece
2020-07-15
2020-07-15
gang mafia sojusz śmierć uczucia ślub rozejm układ rodzina pożądanie seks erotyka

Świetna książka i naprawdę wzruszająca. Było mi szkoda głównej bohaterki. Działo się dużo.

Okrutnie się zmęczyłam. Niestey nie dla mnie takie klimaty

Okrutnie się zmęczyłam. Niestey nie dla mnie takie klimaty

Jeden z lepszych mafijnych romansów, jaki czytałam. Sasha, tytułowa Rosyjska Księżniczka, jest silna, pewna siebie i potrafi wykorzystać wiedzę i umiejętności, jakie zostały jej przekazane. Antonio, za którego musi wyjść za mąż, jest prawdziwym gentelmanem. Akcja wartka, postacie nietuzinkowe, dzięki czemu czyta się przyjemnie. Polecam.

Na 270 stronach mamy porwania, morderstwa, wspomnienia przeszłości, rodzące się uczucie, porachunki mafijne.. Dużo tego, a stron jak wspomniałam mało. Nie dało się opisać tego wszystkiego tak szybko z odpowiednimi emocjami. Wątki tylko tak szybko liźnięte.

Sasza to córka rosyjskiego bossa mafii. Wychowana we wręcz spartański sposób. Nikomu nie ufa, nikomu nie wierzy. Wyznaje zasadę: Umiesz liczyć? Licz na siebie. Zostaje sprzedana synowi włoskiemu capo za cenę pokoju✌️. Nie zamierza jednak kulić się po kątach. To ona rozstawia po kątach innych. Naznaczona wieloma bliznami zarówno na ciele jak i na duszy nie zamierza tak łatwo ulec przystojnemu Antoniemu😅.

Antoni zauroczony piękną Saszą zrobi wszystko by zdobyć nie tylko jej ciało, ale przede wszystkim serce♥️. Bierze kobietę za żonę i pokazuje jej świat kompletnie inny niż ten, w którym kobieta żyła do tej pory.

Sprawy zaczynają się mocno komplikować, gdy zostaje porwana córeczka Saszy i Antoniego🍼. Sasza zrobi wszystko, żeby odzyskać dziecko, ale sama będzie musiała zapłacić za to olbrzymią cenę, która już na zawsze zmieni jej życie😨.

O rany! Nigdy nie myślałam, że debiut może być aż tak dobry😱. Nawet nie wiedziałam, kiedy skończyły mi się strony do czytania. Seria Dziedzictwo jest jedną z moich ulubionych i zawsze, gdy tylko patrzę na tę serię buźka mi się śmieje, bo wiem, że mam te książki na półce i zawsze mogę do nich wrócić.

Historia pędzi nieubłaganie, na złamanie karku, ale dzięki temu strony same się przekręcają. Myślę, że szybkość pojawiania się nowych wątków dorównuje prędkości bolidu F1🏎️. To chyba jedyny taki mały minus. Wszystkiego było po prostu zbyt dużo i zbyt szybko. Poza tym świetna historia mówiąca, że nawet z beznadziejnej sytuacji jest wyjście, gdy tylko ma się ludzi, na których nam zależy. Sasza, jako twarda babka, nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać💪. Antoni pomimo swojej wysokiej pozycji i nieugiętości do swoich ludzi, rozczulił mnie w podejściu do Saszy. Kogoś takiego warto mieć obok siebie💞. Choć właśnie przez zbyt szybką akcję trochę brakowało mi tego rozwinięcia emocji między bohaterami. Mimo to znając już kolejne książki autorki można na to przymknąć oko. Czyta się błyskawicznie i lekko. Taki relaks to ja rozumiem 🏖️.

"Rosyjska księżniczka" Monika Skabara
Została mi polecona, więc przeczytałam w ciemno, nie wiedząc, o czym jest, nie czytając recenzji opinii czy nawet samego opisu. Niestety książka mi się nie podobała, główna bohaterka pomimo tego, że od małego jest szkolona do zabijania i niepokazywania uczuć, przy pierwszej lepszej okazji zaprzecza temu wykreowaniu. Jej zachowanie często było męczące i takie nijakie i niepotrzebne. Całe zakończenie te ostatnie 60/70 stron mogłoby nie być, bo wystarczyłaby sama rozmowa. Cała historia też dla mnie nijaka, zabicie jednego z głównych " zwyroli" czyli ojca bohaterki to tak naprawdę przeciąganie fabuły. Nie powiem ostatnie kluczowe wydarzenie, podobało mi się, to jak pokazane jest to, że miłość nie kończy się tam, gdzie zaczynają się problemy.
Przeczytałam ją jakieś dwa tygodnie temu, a już nawet nie pamiętam imion bohaterów, to wiele już o tej historii świadczy.
Napisana źle nie była i rozumiem czemu komuś się podoba. Niestety mojej miłości nie dostała.

⭐️⭐️/5

instagram - emcia.czyta

"Rosyjska księżniczka" Monika Skabara

Po "Rosyjską księżniczkę" autorstwa Moniki Skabary sięgnęłam z czystej ciekawości po przeczytaniu różnych opinii na jej temat.
Książkę czyta się szybko. Nie ma nudy. Zwroty akcji dzieją się w zastraszającym tempie.
Aleksandra vel Sasza nie jest typową mafijną księżniczką. Wychowana twarda ręką w "szkole z internatem", karana nawet za lekki usmiech. Szkolona latami jest maszyną do zabijania, do przejęcia mafii i rządzenia nią twarda ręką.
Antonio, syn włoskiego capo stawia sobie za cel poślubienie Aleksandry. Taki postawił warunek, żeby utrzymać sojusz między rodzinami.
Czy Aleksandra obudzi zabite w sobie uczucia? Czy przestanie się bać mężczyzn? Czy będzie w stanie zaufać?
Między bohaterami czuć chemię.

O reszcie przekonajcie się sami :)
Ja na pewno sięgnę po kolejne książki autorki :)

Fajna akcją, przyjemnie sie czytało polecam

Fajna akcją, przyjemnie sie czytało polecam

Bardzo trudna przeszłość Aleksandry sprawiła, że stała się niezłomną kobietą. Gdy jej los połączył ja z Tonym to nie mogło skończyć się dobrze... Dużo akcji, jeszcze więcej trudniej przeszłości, która sprawiła, że główni bohaterowie dostali to czego szukali całe życie... Bezwarunkowej i szczerej miłości. Przy tej książce nie będziecie się nudzić. Polecam

Brakuje mi napięcia pomiędzy głównymi bohaterami. Ale czytało się bardzo przyjemnie.

• Mafia