Ryzyko gangstera

Okładka książki Ryzyko gangstera Anna Wolf
Okładka książki Ryzyko gangstera
Anna Wolf Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Gangsterzy (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Gangsterzy (tom 3)
Podwójne ryzyko Gangstera
NieZwykłe
2020-07-22
2020-07-22

kolejna świetna książka z tej serii

kolejna świetna książka z tej serii

Do tej części było już nawiązanie w 2 tomie. Trochę inna historia, ale ciekawie się czytało.

Nie muszę dodawać,  że Anna Wolf to wybitna pisarka w mojej ocenie. Podczas czytanie nie mogłam oderwać wzroku od książki. Sekrety , układy,  które mają wznieść na szczyt , pikanteria tego naprawdę będzie tutaj dużo. Autorka przedstawia tutaj mechanizmy obronne , które nasze ciało zapamiętuje , żądze władzy oraz miłość i relacje z drugim człowiekiem. Emocje podczas czytania mogę powiedzieć,  że są na porządku dziennym , ponieważ tyle się dzieje,  że moje baterie zafascynowania przerosły sto procent. Podoba mi się,  że ta dwójka ma bardzo silne charaktery przez co to dodaje takiej dynamiki historii.  Moje serce skradł główny bohater swoją postawą i opiekuńczościąimo swojej brutalnej strony co tylko świadczy o tym że w każdej" maszynie do zabijania " ukryte są uczucia

Moja ocena: 10/10 😘

Cytat:
""Mafia to ja". Sergiej"

Mój opis:
Sergiej - głowa rodziny mafijnej. Twardy i bezwzględny w działaniach. Nie mniej jednak ten brutal też ma swój czuły punkt. Wraz z Antonem cudem unika śmierci. Tunel, który uratował im życie odkrywa przed nim jego słaby punkt. Z gruzów i zwałów ziemi wynosi młodą nieprzytomną kobietę, którą znał jako nastonatek. Przeszłość uderza w niego jak tsunami. Czy Ava jest kolejną zwykłą i bezbronną kobietą, którą trzeba chronić? Otóż nie moi drodzy. I tu historia nabiera wszelkich barw i rumieńców...
Miłego czytania 😉
PS chyba zostanę fanką rosyjskich przekleństw 😂

Pewnie wiele z Was miało tą ją w swoich rękach, ale jeśli nie to naprawdę gorąco polecam!!!
Bardzo lubię takie klimaty... gdzie wieje grozą, niedopowiedzeniami i miłością jednocześnie!!!
Zniknęłam dla całego świata z tą serią jak kamfora 😂. Pani Ania jest obłędna w te klocki.
Każda część to inna historia miłosna, inne dylematy i rozterki. W każdej niebezpieczny i władczy mężczyzna. Problemy i tajemnice rosną jak grzyby po deszczu. Magnetyzm czuć w powietrzu, a raczej między wierszami….

Moja ocena: 10/10 😘

Cytat:
""Mafia to ja". Sergiej"

Mój opis:

Ohhh ta dwójka to mieszanka wybuchowa, oboje mocno związani z mafią. Sergiej to maszyna do zabijania, a Ava nie jest lepsza od swojej młodzieńczej miłości

Kolejne perypetie Gangusów, gdzie to co miało być proste staje się dość skomplikowane szczegolnie w relacji kobieta-mężczyzna co nadaje inne spojrzenie na świat gangsterów.

1981

Dla mnie to najlepsza część cyklu w której akcja nie zwalnia nawet na chwile.
Zaczyna się dokładnie w tym samym momencie jak zakończył się poprzedni tom. Siergiej Szewczenko podczas akcji związanej z uwolnieniem żony Antona znajduje w ruinach domu kobietę , którą od razu rozpoznaje jako swoją młodzieńczą miłość, z którą 15 lat temu został rozdzielony.
Ava niestety ma amnezję a po odzyskaniu pamięci okazuje się, że nie jest już tą sama dziewczyną jaką znał. Była przez swojego przybranego brata szkolona na zabójcę na usługach mafii. Ale za sprawą rodziny została również skrzywdzona w inny sposób.
Oczywiście Sergiej wraz z kuzynami od razu wyrusza pomścić w krwawy sposób jej krzywdy, ale z przy życiu pozostaje kochanka jej brata, która teraz stara się z kolei zemścić na Avie.
W najbliższym otoczeniu Siergieja jest również "kret", który skutecznie uniemożliwia mu zemstę na jeszcze jednym grożnym przeciwniku.
To bardzo emocjonująca, nieprzewidualna i wciągająca powieść, która swoimi tajemnicami zaskakuje na każdym kroku. Nie ma w niej niestety zbyt dużo romansu, bo brak na niego czasu.
Za to są bohaterowie z pierwszych tomów bliźniacy Tarasow i ich żony oraz nowe postacie, które będa bohaterami kolejnej części.
Mimo, że powieść pokazuje brutalne oblicze mafii to nie brak w niej również i humorystycznych akcentów tak trochę na rozluźnienie napięcia.
Nie można się przy tej powieści nudzić, wszystko dzieje się bardzo szybko, tylko trochę brakowało mi tu romansu między bohaterami.

Dla mnie to najlepsza część cyklu w której akcja nie zwalnia nawet na chwile.
Ava niestety ma...

Przeważnie nie piszę opinii o książkach, jednak nie mogę się powstrzymać. Myślałam że otrzymam książkę o silnej bohaterce, która jest zabójczynią mafii a otrzymałam nic. Dosłownie.
Ava jest chyba najgorzej zbudowaną postacią, jaką miałam okazję poznać na kartach powieści. Niby zabójczyni, niby przebiegła a nic jej się nie udaje. Gdy mówi że chce kogoś zabić - nie ona zabija. Ucieka - wszyscy wiedzą gdzie jest. Biega bez ładu i składu gdy ludzie walczą. Wszyscy tylko nie ona. Ufa osobom których ani trochę nie zna i zwierza im się z najbardziej prywatnych spraw. Nie ma w sobie za grosz charakteru i nie osiąga ani jednego założonego przez siebie celu. Właśnie przeczytałam o niej całą książkę i nie potrafię wymienić ani jednej cechy jej osobowości.

Siergiej to kolejna postać, która została tak źle napisana że aż brakuje mi słów. Cała książka opiera się na jego JESTEM MAFIĄ. Co jest żartem swoją drogą. Prawie wszyscy wiedzą więcej od niego. Nikt się go nie boi ani nie ma do niego szacunku, co jest raczej podstawą do obejmowania roli szefa mafii. Cały czas ma obsesję na punkcie strzelania do każdego z przeszłości Avy a bliźniaki biegają za nim jak pieski na smyczy. Jego ludzie właściwie nie istnieją w tej książce, tak samo jak biznes sam w sobie. Książka o mafii w której nie ma mafii.
Akcji jest bardzo dużo, jednak nie wnosi ona właściwie nic. Już w połowie książki miałam dosyć dramatów i kolejnych złoczyńców zamieszanych w sprawę. Samo rozwiązanie tak banalne że chyba bardziej się nie dało.
Jeśli ktoś liczy chociaż na romans to on również nie istnieje. Nie poznajemy ani przeszłości głównych bohaterów ani właściwie nic nie dostajemy podczas trwania akcji. Niby są razem ale nie ma między nimi niczego. Ani romansu, ani napięcia, ani miłości (oprócz tego że wyrażają to pustymi słowami które biorą się z nikąd). Nie poznajemy ich drogi do tego kim są teraz. Nie wiemy kiedy i jak się poznali. Jak wyglądał ich związek w przeszłości oraz jak przebiegło ich rozstanie.
Mam wrażenie że ta historia to jedna wielka wydmuszka.

Historia Siergieja i Avy kipi od emocji. Kiedyś byli razem,ale zły los i ich rodziny ich rozdzielili. Czy mają drugą szansę?
Bardzo fajnie mi się czytało, Autorka trzyma poziom. Książka nie pozwala odłożyć się na półkę.

Za mną kolejna część z serii mafijnej o gansterach,pochłonęłam książkę,wciągnięta zostałam w ten swiat mafijne,pięknej,wielkiej miłości,pikanterii nie zabrakło i erotyki w lekturze.
Zachwycona jestem autorką Anną Wolf pisze fajnie,czaruje mnie własnym świetnym piórem.
Połknięta tą książka była prze ze mnie w ciągu dwóch godzin.
Cudowna,czekam na pozostałe części i mnie zachwycą jak zwykle.

Połknięta tą książka była prze ze mnie w ciągu dwóch godzin.
Cudowna,czekam na pozostałe części i mnie...

• Mafia