Deutschstunde

Okładka książki Deutschstunde Siegfried Lenz
Okładka książki Deutschstunde
Siegfried Lenz Wydawnictwo: Süddeutsche Zeitung Seria: Süddeutsche Zeitung Bibliothek [Romane] literatura piękna
Süddeutsche Zeitung Bibliothek [Romane]
Süddeutsche Zeitung
2004-09-25
2004-09-25
niemiecki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

kupiłem ją w dziale 'tania książka ' z myślą przeczytania i zostawienia na statku . Ale zabrałem ją z powrotem do domu . Wpada w pamięć , z tym że czyta się trudno bo w zasadzie pozbawiona dialogów. I ten temat wypracowania od którego się wszystko zaczyna "radość obowiązku ",w zasadzie tłumaczy to naturę niemiecką . Ojciec bohatera miał zasadę wydany rozkaz musi być wypełniony ,a tu jeszcze chcą żeby to jeszcze dawało radość . Czytałem ją z 10 lat temu ale ciągle siedzi w pamięci.

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Pokazuje mechanizmy władzy z punktu widzenia jednostki na prowincji. Przeczytałem ją rok temu a refleksja nadal czasem wraca.

Kolega polecił, a że gusta mamy podobne to zdobyłem książkę i podjąłem rękawice. Po lekturze upewniłem się, że warto słuchać jego poleceń. Dłużyzn nie brakowało, niemniej cała historia była naprawdę ciekawa i psychologicznie pouczająca. Świetnie odmalowano w niej niemiecką mentalność nie tylko z czasów wojennych ale i po nich. Nie jest to obraz przyjemny ani specjalnie pociągający ale z pewnością ciekawy, pouczający jak i pozbawiony przesady. Od strony psychologicznej pozycja to bardzo ciekawa, stylowo przyzwoicie napisana. Twór to z rodzaju bardzo plastycznych z momentami naprawdę urzekającymi. Generalnie nie pozostaje mi nic innego jak polecić tę książkę a samego autora postawić na półce z napisem "koniecznie jeszcze kiedyś".

Trudne czytanie- prawie nie ma dialogów ale wpada w pamięć

Trudne czytanie- prawie nie ma dialogów ale wpada w pamięć

• Literatura niemiecka
  • 1.1 Posiadam
  • Nike
  • 1001 książek
  • Seria Nike
  • Dzieła literatury światowej (wg PWN)

Dodaj cytat z książki Deutschstunde