Lewy. Chłopak, który zachwycił świat

Nominacja w plebiscycie 2016
Yvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Seria: #SUPERHEROSI literatura dziecięca
Burda Publishing Polska
Robert Lewandowski biografia piłka nożna sport
Burda Publishing Polska
literatura dziecięca
#SUPERHEROSI
Robert Lewandowski biografia piłka nożna sport
Inne

Ciekawiło mnie, dlaczego Lewandowski osiągnął taki sukces. Dzięki książce już wiem.

Super!!!

Yvette Żółtowska- Darska jest mamą 12- letniego synka. Zainspirowana jego pasją do futbolu wymyśliła serię biografii znanych piłkarzy. Dzięki czemu ta książka napisana jest w przystępny sposób dla młodego czytelnika. Jednak język jakim się posługuje autorka nie jest w żadnym stopniu infantylny, po prostu idealnie dopasowany do wieku czytelników do których skierowana jest ta...

Światowa literatura sportowa od kilku lat stale się poszerza i rozwija. Coraz więcej książek pojawia się także na półkach polskich księgarni. Większość z nich dedykowana jest raczej dorosłym czytelnikom. Tymczasem Yvette Żółtowska-Darska wyszła naprzeciw młodemu pokoleniu zafascynowanym futbolem i stworzyła cykl książek #SUPERHEROSI dla dzieci. Jedną z nich jest biografia...

Polecam dla osób co lubią czytać biografię

LEWY to uniwersalna historia chłopca,który ani przez chwilę
nie zapomniał,co jest dla niego ważne. Opowieść o wielkim talencie
i konsekwencji. O tym,że nawet porażkę można przekuć w sukces.
To współczesna bajka,w której wszystko wydarzyło się naprawdę.

Książka dokładnie opisująca czyny Lewandowskiego, ale i też ciekawa. Zawiera dużo ilustracji

Typowa laurka.

Z książki dowiadujemy się jak to młody Robert miał ciężko – strata ojca w wieku 16 lat, słabe warunki fizyczne, treningi początkowo z o dwa lata starszymi trampkarzami na które chłopak musiał dojeżdżać co było męczące, przykra kontuzja po której Legia go odrzuciła i musiał w prowincjonalnym Zniczu budować swoją piłkarską pozycję.

To wszystko prawda, taka...

Przed lekturą tej książki miałam raczej mieszane uczucia, co do Roberta Lewandowskiego. Ale teraz patrzę na niego zupełnie inaczej.
Bardzo lubię książki Pani Yvette, bo ona pisze je dla swojego syna, a ja je czytam mojemu dziecku i one do niego trafiają w 100%

Przystępnie napisana biografia oparta na jakiejś innej autbiografii. Wstępy lub podsumowania rozdziałów okraszone zdjęciami wcale nie dodają przejrzystości. Owszem, człowiek sukces osiągnął, ale pisanie, że oprócz szczęścia, talentu i Bóg wie czego jeszcze wystarczy chcieć to mydlenie młodym fanom oczu. Z tekstu jasno wynika, że gdyby nie możliwości ze strony rodziców,...

• Biografie
  • 2016