Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane

Okładka książki Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane
Nela Wydawnictwo: National Geographic Cykl: Nela mała reporterka (tom 2) Seria: Podróże Neli powieść przygodowa
powieść przygodowa
Nela mała reporterka (tom 2)
Podróże Neli
National Geographic
2019-01-30
2014-11-05
podróże Nela reporterka

bardzo fajna

bardzo fajna

Odwaga z jaką Nela wybiera się na spotkanie z waranem jest godna podziwu, zwłaszcza jak na jej wiek.
Osobiście bardziej podobała mi się stara okładka z żółwiem.

Osobiście bardziej podobała mi się stara okładka z żółwiem.

Piękna książka dla najmłodszych. Przygodowa i niezwykle ponadczasowa oraz nie nudna pod względem opisów krajobrazów i zwierząt czego nie można powiedzieć o popularnej lekturze polskiego autora- "W pustyni i w puszczy".

fajna przygodowa

fajna przygodowa

Dzisiaj na tapecie wyjątkowa pozycja, którą mój syn bardzo polubił i do której często powraca.
Mowa o cyklu książek podróżniczych „Nela mała reporterka”. Fascynujące opowieści z dalekich, jak i nieco bliższych krajów zaciekawią niejednego najmłodszego czytelnika. Napisane w bardzo przejrzystej formie, z masą ciekawostek, które rozwijają wiedzę ogólną, nie ukrywam, że dorosłych również 😉
Jak mówi mój syn: „nie lubię na nią patrzeć, ale lubię ją czytać”
www.wopisie.pl - Tu dzieci mają głos!

Stara okładka z żółwiem

Stara okładka z żółwiem

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Very nice.

Very nice.

Nela znów zabrała nas w pasjonującą, pełną przygód podróż. Tym razem była to podróż poprzez 3 kontynenty. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych miejscach, zwierzętach, roslinach i ludziach...Trzeba przyznac, że Nela to bardzo odważna dziewczynka, która nie boi się przygód i starc nawet z bardzo niebezpiecznymi zwierzętami. Podziwiam :)))

3 KONTYNENTY

Myślę, że Nela to osoba, która widziała więcej na własne oczy niż niejeden dorosły. W każdym razie – zdecydowanie więcej niż ja sama. Tym razem dziewczynka opowiada o swoich podróżach do Ameryki Południowej, Afryki oraz Indonezji.

Nela ma obecnie 9 lat. Już w wieku 5 lat, jak sama pisze, zaczęła podróżować i nagrywać filmy, w których relacjonuje swoje przygody. Dziewczynka opowiada o miejscach, które stosunkowo niewiele osób miało okazję zobaczyć w swoim życiu i stosunkowo niewiele planuje. W końcu wątpię, żeby każdy z nas miał odpowiedni budżet, czas i odwagę, by wybrać się do Boliwii, Etiopii, Tanzanii czy Zanzibaru. W sumie szczerze powiem, że w jakiś sposób zazdroszczę Neli – ale w taki pozytywny sposób! Jestem pewna, że zna nie tylko geografię świata, ale i jego faunę i florę o wiele lepiej niż przeciętny student (czyli o wiele lepiej niż ja sama). W końcu sucha nauka na pewne tematy nigdy nie może dorównać doświadczeniu otoczenia na własnej skórze.

Nela opowiadając o swoich podróżach w przystępny i prosty sposób jednocześnie zachęca do poznawania świata. Do bycia ciekawym i chętnym do próbowania nowych rzeczy samodzielnie czy też spotykania nowych ludzi z zupełnie odmiennych kultur. Jej książki przypominają mi historie z podróży Martyny Wojciechowskiej, tyle że w wersji dla najmłodszych.

„Nela na 3 kontynentach” to książka przeznaczona głównie dla najmłodszych czytelników, która w prosty i raczej nieskomplikowany sposób opowiada o podróżniczych przygodach 9-letniej Neli.

www.carolinelivre.pl

3 KONTYNENTY

Nelę - małą reporterkę zna chyba każde dziecko i każdy dorosły. Dziewczynka jest dziecięcym przewodnikiem w świat niebezpieczny, czasem dziki, a najczęściej taki, do którego większość maluchów czy też już całkiem sporych dzieciaczków, nie będzie mieć dostępu.

Podobnie i u nas w domu - przygody Neli to hit. Dziewczyny uwielbiają słuchać jej opowieści, a jeszcze bardziej oglądać ilustracje. Do tej pory miałyśmy w domu 3 książki dziewczynki, każda z biblioteki. Teraz jednak, dzięki współpracy z Wydawnictwem Burda Książki, dziewczyny otrzymały własny egzemplarz "Nela na 3 kontynentach" z nową szatą graficzną.
Podobnie jak starsze wydania, to nowe również przyciąga wzrok i uwagę czytelnika. Ja z kolei uwielbiam okładki i ilustracje. Książka jest naprawdę dopracowana w każdym szczególe.
Nela zabiera nas w podróż do Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Pokazuje dzieciom trud wędrówki, opowiada o życiu zwierząt i mieszkańców, przybliża ich zwyczaje. Każda opowieść pełna jest fotografii wykonanych zarówno przez dziewczynkę, jak i doświadczonego fotografa.
Bardzo fajnym pomysłem jest, zwracanie się bezpośrednio do dziecka. Zadawanie mu pytań, zapraszanie do wspólnej wędrówki, zachęcanie do myślenia, szukania, rozwiązywania zagadek. Dzieci starsze, tzn. 6+ wyjątkowo zwracają uwagę na te zabiegi i uczestniczą aktywnie w czytaniu. Kolejnym fantastycznym pomysłem są ciekawostki i wyjaśnienia udzielane przez małą podróżniczkę - czy wiedzieliście, że flamingi rodzą się białe, a ich kolor to wpływ... wody? Ale nie takiej zwykłej oczywiście :) Ja nie wiedziałam!! Rewelacja!
Więcej zapraszam na blog www.zaczytanaemigrantka.eu

Dodaj cytat z książki Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane