Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane

Okładka książki Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane Nela
Okładka książki Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane
Nela Wydawnictwo: Burda Media Polska Sp. z o.o. Cykl: Nela mała reporterka (tom 2) Seria: Podróże Neli literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Nela mała reporterka (tom 2)
Podróże Neli
Burda Media Polska Sp. z o.o.
2019-01-30
2014-11-05
podróże Nela reporterka

Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz
Gorzka czekola... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki 8+2 i pierwsze święta Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly
8+2 i pierwsze... Marianna Oklejak, A...
Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Nowe przygody ... Justyna Bednarek, D...

Czytana 6-letniemu synowi "do poduszki" - to jego opinia jest najważniejsza: bardzo mu się podoba ta seria i chce czytać kolejne tomy!

Nowe wydanie drugiej książki Neli Małej Reporterki.
Cześć!
Nazywam się Nela, mam już dziewięć lat. A to jest moja druga książka!
A tak dokładniej - nowe wydanie mojej drugiej książki, do której dodałam kody QR z filmami z podróży :) oraz nową okładkę z lwiątkiem.
Cieszę się, że znowu razem wyruszymy w podróż i będziemy odkrywać nieznane. Pojedziemy w wiele ciekawych miejsc aż na trzech kontynentach! W Ameryce Południowej sprawdzimy, dlaczego flamingi są różowe :) i co robią szynszyle na kamiennej pustyni. W Azji będziemy obserwować robale, popłyniemy katamaranem na poszukiwania żółwi morskich i dotrzemy na Komodo! – wyspę zamieszkaną przez największe jaszczury na świecie, nazywane „smokami”.
Dotrzemy też do Afryki, do stóp wodospadu nazywanego „dymiącą wodą” oraz na sawannę, gdzie spotkamy rodzinę lwów z lwiątkami :).
Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe

Nowe wydanie drugiej książki Neli Małej Reporterki.
Cześć!
Nazywam się Nela, mam już dziewięć lat. A to jest moja druga książka!

Najlepszą rekomendacją tej książki jest to, że dzieci w wieku 7 lat ją uwielbiają i potrafią przez 30-40 min słuchać opowieści i podróżach Neli z zapartym tchem.
Kluczem jest prostota opowieści, swoistych kartek z kalendarza, przystępna i bezpośrednia forma, ładne, autentyczne zdjęcia i kody z filmami. Takie multimedialne połączenie, stanowi zachwycającą gratkę dla dzieci, ale i dorosły może się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy ;)
Wspaniała książka, nie tylko dla młodych podróżników.

Jest w niej trochę niedociągnięć, literówek czy powtórzeń, które mi przeszkadzały.
Przez to narracja brzmi faktycznie jak opowiadana przez dziecko, więc może to zaleta. :)
Mojej 6-letniej córce książka bardzo się podobała.
Pięknie wydana, dodane kody QR z linkami do filmików zrobiły furorę.
Na pewno sięgniemy po kolejne części.
Polecam.

Mojej 6-letniej córce książka bardzo się podobała.
Pięknie wydana, dodane kody QR z linkami do filmików zrobiły furorę.
Na pewno sięgniemy po kolejne części.
Polecam.

Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane to druga książka Neli Małej Reporterki, która swoją premierę miała w 2014 roku. W tym roku Wydawnictwo Burda Media (Słowne) wznowiło edycję tego tytułu oraz innych, jak Nela i tajemnice świata, Nela na kole podbiegunowym, Nela i wyprawa do serca dżungli, wzbogacając je o kody QR, które przenoszą czytelników świat wydarzeń opisanych na stronach książki za pomocą krótkich filmików.

Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane wzbogaciła się także o nową okładkę, ukazując nam o wiele starszą dziewczynę niż osiem lat temu. Nela rozpoczęła swoją przygodę podróżniczki w wieku pięciu lat. Razem z rodzicami podróżowała po świecie i nagrywała filmy. Jak sama wspomina, jej idolem jest nikt inny, jak Steve Irwin, prezenter telewizyjny, działacz na rzecz ochrony środowiska, znany też, jako Crododile Hunter.

Tym razem Nela zabierze nas do Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Indonezji. Nie będzie brakować ciekawostek przyrodniczych, przepięknych zdjęć, ekscytujących filmików oraz wielu wrażeń z podróży. Nie sposób streścić całej książki, zresztą nie mam zamiaru przed Wami odkrywać wszystkich kart, bo warto razem z dziećmi zgłębić się w tę przyrodniczą przygodę.

Jednym z przystanków Małej Reporterki Neli jest kamienna pustynia w Boliwii i przepiękne bordowe laguny, które stały się domem dla wielu zwierząt, w tym majestatycznych flamingów. Dlaczego te ptaki są różowe? Ponieważ ich dieta składa się z glonów zabarwionych właśnie tym pigmentem. Te pustynne rejony Boliwii, Chile, Peru i Argentyny są także naturalnym środowiskiem dla szynszyli, których niestety futro jest pożądane na szale, obszycia kapturów. Dlaczego ich futro jest takie miękkie? Z jednego mieszka włosowego wyrasta aż sześćdziesiąt włosków, co sprawia, że ich futra są bardzo delikatne.

W Indonezji Nela zabierze czytelników między innymi na wyspę Komodo, która słynie z ogromnych jaszczurek nazywanymi smokami lub waranami. Ich ślina jest bardzo toksyczna i zabójcza, także dla człowieka. Dlaczego nazywane są smokami? Ponieważ to największe jaszczurki żyjące na ziemi, które mimo wszystko są bardzo sprawne, szybkie, świetnie wspinają się po drzewach, a w wodzie czują się jak ryba. Dlatego lepiej z nimi nie zadzierać.

Dlaczego dzieci tak polubiły Nelę? Czytając jej historię, odnosimy wrażenie, że jest ona obok nas, dyskutuje, zastanawia się co zabrać na daną wyprawę, pyta nas o zdanie. Taki zabieg sprawia, że zwłaszcza dzieci ją uwielbiają, gdyż mają wrażenie, że razem z nią kierują statkiem, przemierzają pustynię, biorą udział w safari, czy pływają katamaranem u wybrzeży wysp Gili.

bardzo fajna

bardzo fajna

Odwaga z jaką Nela wybiera się na spotkanie z waranem jest godna podziwu, zwłaszcza jak na jej wiek.
Osobiście bardziej podobała mi się stara okładka z żółwiem.

Osobiście bardziej podobała mi się stara okładka z żółwiem.

Piękna książka dla najmłodszych. Przygodowa i niezwykle ponadczasowa oraz nie nudna pod względem opisów krajobrazów i zwierząt czego nie można powiedzieć o popularnej lekturze polskiego autora- "W pustyni i w puszczy".

fajna przygodowa

fajna przygodowa

Fajna książka, szybko się czyta.

Fajna książka, szybko się czyta.

• Dla dzieci
  • Podróżnicze