Tajemnica pożarów

Okładka książki Tajemnica pożarów
Martin WidmarkHelena Willis Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 23) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 23)
Brandkårsmysteriet
Zakamarki
2015-09-16
2015-09-16
Barbara Gawryluk
Barbara Gawryluk Helena Willis

Okładka książki Zwyczajna gwiazdka z rodziną Janssonów Pelle Forshed, Martin Widmark
Ocena 7,6
Zwyczajna gwia... Pelle Forshed, Mart...
Okładka książki Tajemnica detektywa Martin Widmark, Helena Willis
Ocena 7,8
Tajemnica dete... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy Martin Widmark, Helena Willis
Ocena 7,5
Sabotaż w punk... Martin Widmark, Hel...

W ciągu ostatnich dni z niewyjaśnionych przyczyn wybuchły w Valleby dwa pożary. Zastanawiające jest to, że jeden i drugi budynek wyposażony był w nowy alarm przeciwpożarowy i nową gaśnicę, a po akcji strażaków okazało się, że z każdego z tych miejsc zniknął drogocenny przedmiot? Lasse i Maja rozumieją, że istnieje ryzyko wybuchu kolejnych pożarów i że muszą temu zapobiec! Ale czy uda im się osiągnąć cel nie mając żadnego tropu?
Kolejny tom przygód Lassego i Mai tym razem zainteresuje nie tylko fanów detektywistycznych zagadek.
Książka przybliża pracę strażaków i rolę straży pożarnej, więc z pewnością będzie to gratka dla wszystkich tych, którzy w przyszłości chcą zostać dzielnymi strażakami.
Jedno, co mój syn ma do zarzucenia książce, to to, iż ma jedynie 90 stron i kończy się za szybko oraz łatwo można wpaść na rozwiązanie zagadki 😊

Przy Lasse i Maji nie w sposób się nudzić tylko że gdyby książka byłaby dłuższa byłaby także o wiele wiele lepsza :) Ale mimo to polecam🙂

10/10

10/10

"Tajemnica pożarów" przybliża rolę i zadania strażaków i ekspertów przeciwpożarowych. Którego dzieciaka nie interesuje zawód policjanta, strażaka? Tutaj poznajemy podział jaki panuje w straży, o to jak dbają o sprzęt, mundur. Później poznają rodzaje gaśnic i zasady bezpieczeństwa, czyli informacje jak najbardziej przydatne. Potem należy jednak rozwiązać zagadkę. Kto stoi za pożarami i kradzieżami. Haczyk polega na tym, że nie ma podpalenia, wszystkie pożary wyglądają na samoistne. Ha, ha. I jeszcze kradzieże! Zawsze znika jedna z najcenniejszych rzeczy!

Książka napisana w sposób dostosowany do młodego czytelnika czy też słuchacza, który jeszcze nie potrafi czytać. Minusem tej książki jest umiejscowienie ilustracji. Niektóre nie odpowiadają temu, co aktualnie dzieje się w książce, co jest mylące dla małych dzieci.

92 strony przeczytalam w godzine

92 strony przeczytalam w godzine

Kupując tą książkę trochę się bałam że będzie przeciętna i nudnawa. Ale bardzo miło byłam zaskoczona bo okazało się że książka jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta i naprawdę wciąga dzieciaki. Książka może nie jest językowym majstersztykiem jak u Grzegorza Kasdepki i może nie ma takiego morału i przesłania jak w niektórych bajkach ale jest bardzo fajną pozycją. Zaraz zakupiłam kolejną TAJEMNICE i będziemy czytać z synem. Czcionka jest na tyle fajna że za rok kiedy syn będzie płynnie czytał będzie mógł sam sięgnąć na regał. Książkę polecałabym szczególnie tym dzieciom których czytanie jeszcze nie wciągnęło a na pewno przekonają się że może być to równie ciekawe jak TV.

Lasse i Maja znów na tropie!Już po osobach można się skapnąć kto jest tajemniczym podpalaczem:)
Ps.Jest zapowiedziana nowa część śledztw Lassego i Maji pt:"Tajemnica więzienia"

TAJEMNICZE !!!!!!!!!!!!😀😀😀😀😀

TAJEMNICZE !!!!!!!!!!!!😀😀😀😀😀

Dodaj cytat z książki Tajemnica pożarów