Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią

Boguś Janiszewski Wydawnictwo: Publicat Seria: To, o czym dorośli Ci nie mówią biznes, finanse
Publicat
Ekonomia pieniądze finanse bankowość
biznes, finanse
2016-01-01
To, o czym dorośli Ci nie mówią
Ekonomia pieniądze finanse bankowość

Mądrze w humorystyczny sposób przedstawiona historia ekonomii, jako dla laika ekonomii naświetliła mi obraz tej części rzeczywistości i teraz mi łatwiej sklejać inne wątki w całość :) Polecam dla rodziców maluchów, którzy są ciekawi świata. Bardzo zrozumiała dla każdego :)

Rewelacyjna książka, nie tylko dla dzieci. Mi pozwoliła zrozumieć wiele mechanizmów i mam nadzieję, że teraz łatwiej będzie tłumaczyć to dzieciom .
Poza tym napisana przystępnym językiem, z dużą dawką humoru!
Polecam wszystkim - nie tylko dzieciom.

Podstawy podstaw - czym jest pieniądz, skąd ludzie biorą rzeczy których potrzebują, jak działają banki, czym są gospodarka, kredyty, budżet itp. Fajna pozycja dla ogarniętego dziecka w wieku szkolnym, które chce zrozumieć zagadnienia finansowe.

Postanowiłam się co nieco dowiedzieć o ekonomii, bo moja wiedza jest właśnie tak na poziomie dzieci z podstawówki, do których jest ona skierowana :D Mąż, który studiował ekonomię, stwierdził, ze nadałaby się ona nawet dla studentów pierwszego roku, którzy są często "zieloni". Ja też co nieco więcej się dowiedziałam i zrozumiałam , np. o wybudzaniu gospodarki z kryzysu, o...

Postanowiłam przeczytać tę książkę, bo o ekonomii prawie nic nie wiedziałam i wiedzy nigdy nie jest za wiele. Są to informacje napisane w prosty, przystępny sposób. Teraz rozumiem gospodarkę itp. nieco lepiej, chociaż do perfekcji mi daleko.
Polecam, bo książka jest ciekawie napisana i nawet dzieci to zrozumieją.

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 10+ (bez górnych ograniczeń dla dorosłych). Czytałem z moimi dziećmi 7 i 9 letnimi, i chyba rzeczywiście trochę to było jeszcze za trudne.
Pierwszy rozdział jest najłatwiejszy do zrozumienia dla dzieci (historia pieniądza). Podobnie ostatni (o bankach). Rozdziały 2 i 3 można im przeczytać z drobnymi komentarzami od siebie (Podatki,...

Książka Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią w domyśle jest przeznaczona dla dzieci od 10 lat. Jednak niektóre kwestie są przedstawione tak, że i młodsze dzieci bez problemu je zrozumieją. Ja czytałam rozdział o historii pieniądza z moim pięciolatkiem i bardzo go zainteresował, bo w końcu jak to można było płacić rybkami lub kamyczkami 😉

Forma książki i sposób, w...

Na półkach: , , , ,

Jest nadzieja, że po takiej lekturze młody czytelnik inaczej spojrzy na domowe wydatki, a już z pewnością zrozumie wartość pieniądza w naszym świecie. :-)

Dzieci ssają twoją kasę? Chcesz ich przed tym powstrzymać? Kupi im „Ekonomię” Bogusława Janiszewskiego!
"Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" jest najlepszym przykładem na to, że o ekonomii można mówić w sposób zrozumiały. Również dla dzieci.
W ogóle po co dzieciom wiedza ekonomiczna? Jest to bardzo istotne zagadnienie z życia dorosłych. Niestety, nie znaczy to, że...

„Ekonomia. To, o czym dorośli nie mówią” jest książką, która w łatwy sposób wlewa wiedzę do umysłu czytelnika i głęboko żałuję, że nie spotkałam takiej książki kilka lat temu, kiedy rozpoczynałam naukę w Technikum Ekonomicznym.

Książka jest skierowana do wszystkich, którzy ukończyli 10 lat. Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może przeczytać ją prędzej, jednak dorastające...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • 2016
  • 100 książek, które chcę przeczytać [maj 2017]
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią

Video

Video