Little Grey Cells: The Quotable Poirot

Agatha Christie Wydawnictwo: HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
HarperCollins
2015-10-01
2015-10-01
poirot hercule quotable grey cells

Fajna książeczka z welurowym wąsem ;)

Fajna książeczka z welurowym wąsem ;)

Małe szare komórki to zbiór cytatów Herkulesa Poirot, jednego z najsłynniejszych bohaterów książek Agathy Christie.Nie jest to pozycja obowiązkowa, jednak może stanowić ciekawy dodatek dla miłośników twórczości Agaty Christie.Interesujący zbiór cytatów ale i piekne wydanie z okazji 125 rocznicy urodzin pisarki.
."To prawda, potrafię mówić dokładną, idiomatyczną angielszczyzną. Ale czy wie pan, przyjacielu, że kiepska angielszczyzna jest wielkim atutem? Ludzie takim pogardzają. Mówią: cudzoziemiec, nawet po angielsku porządnie mówić nie umie. [...] I wie pan, co się dzieje? Ludzie przy mnie przestają mieć się na baczności. Poza tym weszło mi to w zwyczaj." A wy czytaliście coś Agathy? Lubicie jej twórczość? A może jeszcze się nie zapoznaliście?

instagram-emcia.czyta

."To prawda, potrafię mówić dokładną, idiomatyczną...

świetny pomysł, żeby zebrać te wszystkie mądrości w jedno. Wykonanie też dobre.

świetny pomysł, żeby zebrać te wszystkie mądrości w jedno. Wykonanie też dobre.

Wszystkie książki o belgijskim detektywie przeczytałam już jakiś czas temu więc ta książka była dla mnie miłym przypomnieniem jednej z moich ulubionych postaci w literaturze. Hercules Poirot - genialny detektyw, znawca natury ludzkiej, ogromny elegant oraz miłośnik symetrii i czystości zawsze miał wiele do powiedzenia na różne tematy. Czytając te cytaty wracałam również myślami do książek i opowiadań, z których były wzięte i jeszcze raz przeżywałam opisane w nich historie.

Dodatkowo w książce znajdziemy esej od Agathy Christie w którym opisuje jak tworzona była postać Belga oraz jak wyglądały jej relacje z Poirotem na przestrzeni lat.

Polecam każdemu, kto jest fanem twórczości Agathy Christie.

Musiałam nabyć tę pozycję jako niepoprawna amatorka kryminałów Agathy Christie. :D

Większość mądrości i przemyśleń jednego z moich ulubionych detektywów w jednym miejscu w małej, schludnej i ciekawie oprawionej książce.

Taki dodatek dla fanów Christie, którzy mogą z sentymentem, czytając pewne cytaty, przypominać sobie o swoich ulubionych fragmentach jej powieści.

Książka na kilkanaście minut czytania, niektóre cytaty wrzucone na siłę, część pozbawiona kontekstu de facto mówi o Poirocie niewiele. Zbędna pozycja.

dla mnie niestety rozczarowanie. Tylko ładna okładka zasługuje na uwagę. Lepiej poczytać kryminały Christie niż ten wybór przypadkowych cytatów

Zbiór cytatów z moich ukochanych książek... z jednej strony wybór rewelacyjny, a z drugie to tylko zbiór. Więc fanom polecam, osobom nie czytającym książek uważam że się nie przyda :)

• Agatha Christie
  • Agatha Christie