Małe szare komórki. Poirot w cytatach

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
Little Grey Cells: The Quotable Poirot
Little Grey Cells: The Quotable Poirot
kryminał, sensacja, thriller
Opracowanie zbiorowe
Poirot cytaty Agatha Christie

Taki dodatek dla fanów Christie, którzy mogą z sentymentem, czytając pewne cytaty, przypominać sobie o swoich ulubionych fragmentach jej powieści.

Książka na kilkanaście minut czytania, niektóre cytaty wrzucone na siłę, część pozbawiona kontekstu de facto mówi o Poirocie niewiele. Zbędna pozycja.

dla mnie niestety rozczarowanie. Tylko ładna okładka zasługuje na uwagę. Lepiej poczytać kryminały Christie niż ten wybór przypadkowych cytatów

Można się pośmiać i dowiedzieć paru ciekawostek. Polskie tłumaczenia umieszczone obok angielskich oryginałów to dobry pomysł, ale często demaskuje kiepskie zdolności tłumacza. Dobry pomysł na prezent dla kogoś, kto kocha się w A. Christie.

Zbiór cytatów z moich ukochanych książek... z jednej strony wybór rewelacyjny, a z drugie to tylko zbiór. Więc fanom polecam, osobom nie czytającym książek uważam że się nie przyda :)

Uwielbiam Poirota pod każdą postacią. Nawet jego mądrości życiowe są nie do podrobienia. A przy okazji można podszkolić angielski, bo ta mała książeczka jest dwujęzykowa.

Moja recenzja:

Małe szare komórki to zbiór cytatów Herkulesa Poirot, jednego z najsłynniejszych bohaterów książek Agathy Christie. Niski, drobny detektyw z charakterystycznymi wąsami to uosobienie sprytu, przenikliwości i elegancji. Każda zbrodnia jest dla niego zagadką, której rozwiązanie jest jedynie kwestią czasu. Ten niezwykle pewny siebie i świadomy swojej inteligencji ekscentryk,...

Uważam się za wielbicielkę i znawczynię przygód Herkulesa Poirot. Dlatego, gdy tylko zauważyłam, że pojawiło się na rynku dzieło/dziełko nawiązujące do kryminałów A. Christie, od razu podjęłam decyzję o zakupie.
Cóż, niestety spotkało mnie rozczarowanie. Książeczka ta to jedynie zbiór cytatów, wypowiedzi Poirota z różnych książek A. Christie. W dodatku niektóre z nich są...

Dyskusje

• Agatha Christie