Małe szare komórki. Poirot w cytatach

Okładka książki Małe szare komórki. Poirot w cytatach
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2015-10-01
Opracowanie zbiorowe
Poirot cytaty Agatha Christie

Wszystkie książki o belgijskim detektywie przeczytałam już jakiś czas temu więc ta książka była dla mnie miłym przypomnieniem jednej z moich ulubionych postaci w literaturze. Hercules Poirot - genialny detektyw, znawca natury ludzkiej, ogromny elegant oraz miłośnik symetrii i czystości zawsze miał wiele do powiedzenia na różne tematy. Czytając te cytaty wracałam również myślami do książek i opowiadań, z których były wzięte i jeszcze raz przeżywałam opisane w nich historie.

Dodatkowo w książce znajdziemy esej od Agathy Christie w którym opisuje jak tworzona była postać Belga oraz jak wyglądały jej relacje z Poirotem na przestrzeni lat.

Polecam każdemu, kto jest fanem twórczości Agathy Christie.

Musiałam nabyć tę pozycję jako niepoprawna amatorka kryminałów Agathy Christie. :D

Większość mądrości i przemyśleń jednego z moich ulubionych detektywów w jednym miejscu w małej, schludnej i ciekawie oprawionej książce.

Taki dodatek dla fanów Christie, którzy mogą z sentymentem, czytając pewne cytaty, przypominać sobie o swoich ulubionych fragmentach jej powieści.

Książka na kilkanaście minut czytania, niektóre cytaty wrzucone na siłę, część pozbawiona kontekstu de facto mówi o Poirocie niewiele. Zbędna pozycja.

dla mnie niestety rozczarowanie. Tylko ładna okładka zasługuje na uwagę. Lepiej poczytać kryminały Christie niż ten wybór przypadkowych cytatów

Można się pośmiać i dowiedzieć paru ciekawostek. Polskie tłumaczenia umieszczone obok angielskich oryginałów to dobry pomysł, ale często demaskuje kiepskie zdolności tłumacza. Dobry pomysł na prezent dla kogoś, kto kocha się w A. Christie.

Zbiór cytatów z moich ukochanych książek... z jednej strony wybór rewelacyjny, a z drugie to tylko zbiór. Więc fanom polecam, osobom nie czytającym książek uważam że się nie przyda :)

Uwielbiam Poirota pod każdą postacią. Nawet jego mądrości życiowe są nie do podrobienia. A przy okazji można podszkolić angielski, bo ta mała książeczka jest dwujęzykowa.

Moja recenzja:

Moja recenzja: