Kobiety niepokorne

Świat Książki
2015-03-04
2015-03-04
Marta Szafrańska-Brandt
Audrey Hepburn biografia Coco Chanel kariera kariera kobieta moda polityka sława sukces sylwetki szczęście trauma życie prywatne

Każda z nich stanowi ponadczasowy symbol elegancji, szyku, klasy i modowego wyrafinowania; wszystkie inspirują nawet nam współczesnych i wpisują się w ikoniczną plejadę najbardziej znanych i fascynujących postaci XX wieku. Tytułowe ‘rebeldas’ – niepokorne, zbuntowane, kobiety z książki Cristiny Morato to osoby, które zwykło się utożsamiać z pojęciem urody, dobrobytu,...

Jedna z moich ulubionych książek.
Polecam :)

Historie kobiet pozornie znanych, ale tylko z nazwiska. Niewiele wiedziałam wcześniej o Peron czy Callas. Każda z innej strony świata, co dodaje klimatu.

Wszystkie piękne, sławne i bogate. Każda kobieta chciała być taka jak one, ale tylko pod względem sławy, bogactwa i urody. Mało kto wie co kryło się za maską uśmiechu, który nakładały gdy pokazywały się publicznie. Audrey Hepburn, Maria Callas, Evita Peron, Barbara Hutton, Coco Chanel, Jackie Kennedy i Wallis Simpson. Wszystkie były sławne, uwielbiane i bogate, ale również...

Rewelacyjna książka, uwielbiam biografie kobiet, a w niej same perełki: Audrey Hepburn, Coco Chanel, Jacqueline Kennedy , Maria Callas i wiele innych kobiet znanych , podziwianych, kochanych na całym świecie, piękne , bogate, utalentowane …i nieszczęśliwe, wciąż poszukujące, zagubione, osamotnione. Gorąco polecam.

Dość krótka ale treściwa Biografia Coco Chanel mnie bardzo zaciekawiła. Będę dociekać i poszukiwać. Książka wciągająca i inspirująca. Pokazuje jak można żyć i jak przełożyć swoje wartości na codzienność.

"Kobiety niepokorne" zajęły mi dwa razy więcej czasu, niż się spodziewałam, ponieważ wciąż odrywałam się od tekstu by z ciekawości wyszukiwać kolejne nazwiska w google lub nagrania na you tubie 😊 Bardzo lubię sięgać po biografie i trochę obawiałam się, że umieszczenie tylu postaci w jednej książce okaże się błędem i powierzchownym dotknięciem tematu. Na szczęście w tym...

wybrane kobiety są nietuzinkowe, czy są niepokorne?

Maria Callas, Coco Chanel, Wallis Simpson, Eva Peron, Barbara Hutton, Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy ... przepotężne, wyjątkowe i nietuzinkowe kobiety, ikony stylu i mody, piękne i bogate. Jednak za wszystkimi ich osiągnięciami i atutami, niestety w każdym przypadku skrywała się ogromna samotność, potrzeba zrozumienia, bliskości, miłości.
Bardzo interesująca książka,...

Niepokorne? Tak. Zrozumiane? Niekoniecznie. Pobieżny przegląd biografii arcyciekawych kobiet. Lektura godna polecenia tylko w uzupełnieniu o filmy dokumentalne.

• 2018
  • 2019
  • Biografie
  • 2020
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Kobiety niepokorne