Kobiety niepokorne

Cristina Morato Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Divas Rebeldes
Marta Szafrańska-Brandt
Świat Książki
Audrey Hepburn biografia Coco Chanel kariera kariera kobieta moda polityka sława sukces sylwetki szczęście trauma życie prywatne
Divas Rebeldes
biografia, autobiografia, pamiętnik
Marta Szafrańska-Brandt

Dość krótka ale treściwa Biografia Coco Chanel mnie bardzo zaciekawiła. Będę dociekać i poszukiwać. Książka wciągająca i inspirująca. Pokazuje jak można żyć i jak przełożyć swoje wartości na codzienność.

"Kobiety niepokorne" zajęły mi dwa razy więcej czasu, niż się spodziewałam, ponieważ wciąż odrywałam się od tekstu by z ciekawości wyszukiwać kolejne nazwiska w google lub nagrania na you tubie 😊 Bardzo lubię sięgać po biografie i trochę obawiałam się, że umieszczenie tylu postaci w jednej książce okaże się błędem i powierzchownym dotknięciem tematu. Na szczęście w tym...

wybrane kobiety są nietuzinkowe, czy są niepokorne?

Maria Callas, Coco Chanel, Wallis Simpson, Eva Peron, Barbara Hutton, Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy ... przepotężne, wyjątkowe i nietuzinkowe kobiety, ikony stylu i mody, piękne i bogate. Jednak za wszystkimi ich osiągnięciami i atutami, niestety w każdym przypadku skrywała się ogromna samotność, potrzeba zrozumienia, bliskości, miłości.
Bardzo interesująca książka,...

Niepokorne? Tak. Zrozumiane? Niekoniecznie. Pobieżny przegląd biografii arcyciekawych kobiet. Lektura godna polecenia tylko w uzupełnieniu o filmy dokumentalne.

Biografie Marii Callas, Chanel, Wallis Simpson,Evy Peron, Barbary Hutton, Audrey Hepburn, Jackie Kennedy.Niby wszystko wiemy, ale przyjemnie się czytało.

Wydaje mi się, że kłopotem publikacji zbiorowych jest konieczniość wyboru przed jaką staje autor. Dogłębna rzetelna analiza, albo krótsza, a w konsekwencji oszczędniejsza w treść forma. Chyba oczekiwałam czegoś więcej. Chociaż z drugiej strony, może to przyczynek do sięgnięcia po obszerniejsze i głębsze biografie poświęcone już tylko jednej bohaterce.

Ciekawa książka, kreśląca sylwetki niezwykłych kobiet, dla których miłość i dążenie do niej było ważniejsze niż sława czy pieniądze. Mimo dużej ilości faktów, książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Jedynie tytuł nie przypadł mi do gustu i według mnie kłóci się z charakterem bohaterek, które można określić różnymi cechami, ale czy "niepokorność" była jedną z...

Mnie książka rozczarowała. Oczekiwałam więcej anegdot, ciekawostek, uczuć, dzięki którym te kobiety-ikony stałyby się mi bliższe, bardziej ludzkie.
Niestety każda z historii jest przeładowana dużą ilością dat, faktów i przez to staje się bardziej rozbudowaną notką biograficzną.
Książka wcale nie przekonała mnie, że opisane kobiety były niepokorne. Były raczej nieszczęśliwe.

“Kobitety niepokorne” to książka Cristiny Morató, przedstawiająca sylwetki siedmiu niezwykłych kobiet: Tragédienne Callas, Mademoiselle Chanel, amerykańskiej wszetecznicy Wallis Simpson, kobiety-legendy Evy “Evity” Perón, ekscentrycznej milionerki Barbary Hutton, jednej z najjaśniejszych gwiazd kina Audrey Hepburn i pierwszej wdowy Stanów Zjednoczonych Jacqueline Kennedy....

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Biografie
  • E-book
  • 2017
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kobiety niepokorne