Dwór cierni i róż

Okładka książki Dwór cierni i róż Sarah J. Maas
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Dwór cierni i róż
Sarah J. Maas
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1) romantasy
romantasy
Dwór cierni i róż (tom 1)
A Court of Thorns and Roses
Uroboros
2022-04-06
2022-04-06
Jakub Radzimiński
fantastyka fantastyka i fantasy literatura amerykańska magia nastolatka niebezpieczeństwo nienawiść uczucie walka dobra ze złem walka o przetrwanie walka o władzę zemsta
Inne

Re-read po kilku (?) latach…
Dobrze zapamiętałam że pierwszy tom to taka książka przez którą trzeba po prostu przebrnąć, nie zrażając się.
Tamlin? Blee, nudy na pudy. Feyra? Irytująca, prawie każda jej decyzja woła: logiko wróć do mnie! 😆
Mimo to, jest w tej historii coś, co sprawia że czytałam, czytam, i pewnie jeszcze kiedyś, będę czytać dalej. Może to On…. Światełko w tunelu, obiecujący że będzie tylko lepiej 😆🫢🤤😈❤️‍🔥

Re-read po kilku (?) latach…

W końcu zaczęłam serię o której myślałam od tygodni ! Ogólnie bardzo mi się podobała pierwsza część i początek historii Feyre . Dużo było opisów co pomogło czytelnikowi wyobrazić sobie świat w który wchodzi, w świat faerie.
Najbardziej podobal mi się jednak koniec tomu 1 ponieważ najwięcej się tam działo, było dużo emocji. Nie będę ukrywać że chyba zaczynam być fanką Rhysa :)
Zobaczymy co będzie dalej !
Polecam 💜

Książke bardzo przyjemnie się czytało, ale specjanie mnie nie zachwyciła. Wątek romantyczny dość przewidywalny i typowy dla wielu fantstyk młodzieżowych (nie mówie, że to źle). Może gdybym nie przeczytała przed tą książką seri okrutnego księcia to UWAGA SPOJLER chemia między bohaterką, a mrocznym, tajemniczym księciem Ryshandem, którego bohaterka uważała za szarego moralnie byłaby zaskakująca. W książce fabuła czasem troszeczkę się nie kleiła, a bohaterka była lekko głupia, pomimo to książke czytało się szybko i dobrze ją wspominam.

Dobra książka.

Dobra książka.

To była moja pierwsza książka autorki i odrazu wiedziałam, że będę czytać wszystko co wyjdzie spod jej pióra. Niesamowity świat, bohaterowie z charakterem. Jestem za😁

Przeczytałam ją jeszcze w szkole średniej i nadal pamiętam, że to była wciągająca książka, dającą dużo przyjemności z czytania

Ciekawy świat, nieprzewidywalne zwroty i miłość w tle. Lubię, gdy sceny miłosne nie są wszystkim w książce. Jedyną meczącą mnie rzeczą były cięgle te same rozważania głównej bohaterki, aż przestałam ją lubić. Na szczęście, gdy jej położenie się zmieniło opisy się skończyły. Warto przeczytać :)

Do tej serii zrobiłam podejście drugi raz. Ostatnio czytałam 1 tom kilka lat temu, w starym wydaniu i coś mi nie grało. Dopiero przy nowym wydaniu oraz niezliczonej ilości fanowskich spoilerów w internecie postanowiłam zagłębić się ponownie w ten bestseller. I nie żałuję!

Nie pamiętałam, co nie pasowało mi za pierwszym razem, ale już sobie przypomniałam - wybranek głównej bohaterki (kto wie, ten wie o co chodzi w tym temacie 🤣). Chemia między nimi była bardzo płytka, wedle mojej opinii, ale poza tym wątkiem, cała książka to majstersztyk. Rozległy świat, opisanie ras, magiczni fae, wartka akcja oraz tajemnice. Cud miód 🥰

Z ekscytacji zaraz zamówiłam drugi tom. Słyszałam wiele słów krytyki na temat nowych okładek, ale mnie akurat pasują bardziej niż poprzednie, dlatego swoją kolekcję uzupełniam z tymi projektami 😘

Kto poinformowany, niech odpowie: Team Tamlin czy Team Rhysand? ❤️

Nie pamiętałam, co nie pasowało mi za pierwszym razem, ale...

Podoba mi się świat stworzony przez autorkę jednak myślałam, że książka będzie lepsza. Główna bohaterka nie przypadła mi do gustu.

W końcu czytam dwory :) Jest bardzo fajne :)

W końcu czytam dwory :) Jest bardzo fajne :)