Where Darkness Lies

Okładka książki Where Darkness Lies Bella Jewel
Okładka książki Where Darkness Lies
Bella Jewel Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Criminals of the Ocean (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Criminals of the Ocean (tom 2)
Where Darkness Lies
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-12-16
2014-12-16
piraci

Nie tego się spodziewałam.... Inaczej odebrałam Jess w pierwszej części. I czytając drugą część zaraz po pierwszej cały czas miałam wrażenie, że czytam o Indigo. Niestety jak dla mnie jest to ta sama historia tyle że przeniesiona na ląd i zmienione są imiona bohaterów. Niczym się nie różni od pierwszej części. Oczywiscie nie umniejszając Jess wykazała się odwagą w 1 części to mimo wszystko przedstawiając jej traumatyczne przeżycia autorka mogła to pociągnąć troche w inną stronę. Mocno się zawiodłam....

Kolejna część kochanych piratów <3 choć tacy kochani bez wątpienia nie są, to potrafią rozgrzać serce.
Tym razem dostajemy historie Jess - dziewczyny z ekipy Hendrixa, oraz Dimitria - pasierba Hendrxa, które pała do przybranego ojca chęcią zemsty.
Chęć zemsty pcha Dime do porwania Jess. Chce on w ten sposób zagrać na nosie przybranego ojca i ostatecznie zniszczyć go. Wszytsko wymyka się jednak z pod kątroli, gdy poznaje bliżej główną bohaterkę.
Już w poprzedniej części wiemy, że Dima jako piętnastolatek został pobity i zgwałcony. To przez to nienawidził Hendrixa. Co się jednak wydarzy, gdy po porwaniu Jess zda sobie sprawę, że popełnił błąd. Zamiast porwać kochankę ojczyma, lub jego ukochaną, porywa dziewczynę skrzywdzoną przez los tak jak on.
Jess jako dziecko była brutalnie wykorzystywana przez ojczym. Gdy w końcu udaje jej się obronić i zabija go ucieka i otrzymuje pomoc od pirata.
Co się jednak stanie, gdy przeszłość Jess powróci, pałając chęcią zemsty? Czy nie dość na świecie potworów?

Historia Jess i Dimy to opowieść o dwójce skrzywdzonych w dzieciństwie osób. Różnica między nimi polega na tym, że Dima pała chęcią zemsty i nienawidzi życia, a Jess jest wdzięczna za szansę. Czy Dima zniszczy Jess, czy to ona udowodni mu, że warto żyć, a dobrym kierunkiem na przyszłość jest przebaczenie i miłość?

Jestem bardzo zadowolona, dobrze się czytało. Pochłonęłam!

POLECAM!

Szału nie ma i może trochę za dużo tej dramy u bohaterów ale ogólnie nie było źle. Całkiem przyjemny romansie na jeden wieczór 😉

Bohaterami tej części, której akcja zaczęła się już w poprzedniej części jest Jess i Dimitri - pasierb Henrixa, który chce się na nim zemścić za zabicie matki i własne krzywdy. Ale Jesss też jest osobą po przejściach i ma w sobie coś, czego brakuje Dimitrowi. Jej porwanie jest dla niego "otrzeźwiające". W międzyczasie, kiedy już wszystko zmierza ku dobremu, pojawia się osoba, którą Jess myślała, że zabiła i ją porywa. Mnóstwo wartkiej akcji, a wszystko oczywiście kończy się szczęśliwie.

• Romans
  • Seria - niedoczytana