rozwiń zwiń

Nie pij dżinu, bosmanie

Okładka książki Nie pij dżinu, bosmanie
Zygmunt Sztaba Wydawnictwo: Pojezierze literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pojezierze
1975-01-01
1975-01-01
powieść przygoda

Książka opisuje wakacyjne przygody trójki nastoletnich przyjaciół. Przygody dwóch chłopców i dziewczyny nie wykraczają poza sztampe czasów w których zostały napisane. Postacie wzorowe, dobre, uczynne chętnie pomagają innym i milicji obywatelskiej. Z każdej przygody wychodzą bez szwanku. Widać że książka pisana jest zgodnie z linią wyznaczoną przez organy nadzoru. Jedyną ciekawą postacią jest tytułowy bosman. Wzmianki o jego życiu starczyłyby na kilka książek, niestety pojawia się on tylko na początku i końcu książki. Książkę można przeczytać jako ciekawostkę z czasów PRL trzeba jednak znać prawdziwe realia epoki by móc wyłapywać to co jest fałszywe. 4/10

Dodaj cytat z książki Nie pij dżinu, bosmanie