Co czwartek ginie człowiek

Okładka książki Co czwartek ginie człowiek
Zygmunt Sztaba Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Kapitan Redlina (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kapitan Redlina (tom 2)
Pojezierze
1986-01-01
1986-01-01
Paryż śledztwo rudy

Niestety bardzo nudna, bardzo zagmatwana, bardzo krótka, co może jednak, w tym przpadku, jest zaletą.

Mega nudna, nie polecam.

Mega nudna, nie polecam.

Jestem miłośniczką wszelkich horrorów i kryminałów,zatem gdy na swojej półce odnalazłam jedno z dzieł Zygmunta Sztaby" co czwartek ginie człowiek" byłam niebywale zainteresowana.
Książka ta zawiera w sobie więcej tajemnic niż bym oczekiwała,za długo trzyma nas w niepewności co sprawia ze napięcie które było we mnie na początku,po trzech zbrodniach z niewyjaśnionych przyczyn i motywach zwyczajnie spadło do zera.
Autor powinien idealnie rozważyć kiedy powinien nastąpić punkt kulminacyjny i uchylić choć rąbek tajemnicy związany ze sprawcą.
Sama historia opowiada o oficerach którzy próbują rozwikłać tą tajemnice wielu morderstw,morderstw na rudowłosych osobach ze względu na upodobania estetyczne sprawcy.Wiemy ze cała akcja toczy się w Paryżu i historie mają rozwikłać polski oficer i francuski
Brzmi bardzo tajemniczo,niestety cała akcja rozgrywa się bardzo w ślimaczym tempie i bez efektu "łał!"
Akcja nabrała tempa dopiero gdy okazało się ze w kolejny czwartek zabito mężczyznę o czarnych włosach nie o rudych(jednakże to był mężczyzna przefarbowany na ten kolor),po tej wieści rozpoczęto akcje "Farba".
Na szczęście, czuwa nad tą tajemnicą nasz rodak, profesjonalista w pełnym tego słowa znaczeniu. Merville prezentuje mu swoją listę podejrzanych.
A gdy znajdziemy się w środowisku gangsterskim, aż roi się tam od takich postaci: oto dwaj podchmieleni goście, jeden z nich był chorobliwie otyły, mały i tak pękaty, że przypominał antałek piwa, drugi, przeciwnie – wysoki i chudy. Autor wyraźnie nadużywa kontrastu jako środka artystycznego.
Nie zainteresowała mnie ta książka,czytałam ją stanowczo za długi czas niż przewidywałam,ale nie zarażam się i postanowiłam przeczytać inne dzieło Zygmunta Sztaby,bo nie można wyrabiać sobie zdania po jednej jedynej przeczytanej książce.

Na półkach: , , , ,

nudna jak flaki z olejem, bez budowania napięcia.

nudna jak flaki z olejem, bez budowania napięcia.

Dodaj cytat z książki Co czwartek ginie człowiek