Inwit

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Okładka książki Inwit
Michał Cholewa
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Warbook Cykl: Algorytm wojny (tom 4) Seria: WarBook fantasy, science fiction
Algorytm wojny (tom 4)
WarBook
Warbook
2016-02-03
2016-02-03
alternatywna rzeczywistość galaktyka kosmos literatura polska niebezpieczeństwo science fiction wojna Ziemia
Inne

Okładka książki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2023. Antologia utworów nominowanych za rok 2022 Michał Cholewa, Agnieszka Hałas, Łukasz Kucharczyk, Magdalena Świerczek-Gryboś, Paula Wanarska
Nagroda im. Ja... Michał Cholewa, Agn...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2022 Michał Cholewa, Michał Protasiuk, Magdalena Salik, Dominik Szewczyk
Ku gwiazdom. A... Michał Cholewa, Mic...
Okładka książki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2022. Antologia utworów nominowanych za rok 2021 Michał Cholewa, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Olga Niziołek, Katarzyna Podstawek
Nagroda im. Ja... Michał Cholewa, Ann...

Bardzo dobra. Wiele zwrotów akcji, interesujące bitwy kosmiczne, wreszcie Wierzba i jego oddział - polecam

Trzyma poziom serii. Wir akcji jest niezły. Ponownie intryga mocna i zawiła, choć fakt momentami gubi się wątek z niektórymi postaciami i kto jaką funkcję pełni, zwłaszcza jeżeli chodzi o nowe postaci, bo te z poprzednich części to bardzo miłe zaskoczenie, że wracają. Wróciły walki kosmiczne, trochę brakowało tego ;) Wierzba przez całą książkę zamienia się w prawdziweog dowódzcę oddziału i dociera niczym diament. Birsbante dalej zaplata swoją sieć. No i wątek tajemniczego statku - który domyślamy się czym jest. Bomba nic tylko czytać dalej.

Trzyma poziom serii. W prawdzie jak dla mnie było tam trochę za dużo intryg i postaci, ale czytało się całkiem nieźle. W algorytmie z zasady pojawia się dużo postaci, ale w tutaj, przy ogromnej liczbie frakcji i grup można się było zacząć gubić, a jeśli nie gubić, to przynajmniej zmęczyć każdym po kolei.
Akcja jak zwykle wartka i sensowna a główni bohaterowie są w stanie przykuć do siebie czytelnika. Z chęcią sięgnę po kolejną część.

Akcja jak zwykle wartka i sensowna a główni bohaterowie są w stanie...

szybka wartka akcja, dobrze zarysowane postacie, seria wciąż trzyma poziom!

szybka wartka akcja, dobrze zarysowane postacie, seria wciąż trzyma poziom!

Fajna książka ciekawy świat

Fajna książka ciekawy świat

Znowu tylko sztuczne inteligencje są interesujące.

Znowu tylko sztuczne inteligencje są interesujące.

za dużo, za dużo, za dużo.... P.Cholewa ewidentnie chciał napisać coś najlepszego spod swojej ręki, ale wyszło średnio. Nagromadzenie wydarzeń, natłok zwrotów akcji, wszechwiedzący Brisbane, kolejne dialogi zmieniające obraz konkretnego wydarzenia, ale nie mające wpływu na całość itd. Wszystko to tworzy trudny do przyswojenia miszmasz, uratowany nieco jak zwykle dającymi się lubić bohaterami oraz przyzwoitą końcówką.

Jest to ta część z serii, która według mnie ciut straciła poziom. Nie jest zła. Wciąż jest bardzo dobra ale zawsze czytając jakąś dłuższą serie natrafiam na "ścianę". Męczę się, czytanie nie idzie, wyczekuje końca opowieści. Tak było w tym przypadku. Mimo to polecam serdecznie bo cała seria jest po prostu świetna.

Borze szumiący, jaka to była nędza. Nie mogłem przez to przebrnąć, męczyłem po trzydzieści-pięćdziesiąt stron dziennie. Jak w Forcie Cholewa wyeksponował swoje zalety i ograniczył wady, tak tu jest odwrotnie: wyeksponował wady, ograniczył zalety.

Najgorsza dotąd pozycja z cyklu (i najgorsza książka przeczytana przeze mnie w 2021 roku). Więc czytanie całości odradzam. Przeczytajcie od strony 483, to powinno wystarczyć, żeby nie pogubić się w kolejnych częściach.

WIĘCEJ:

Dobrze się czytało, podobnie zresztą jak poprzednią część. Cały cykl wciągnął mnie już na tyle, że kolejny tom, to obowiązek.
Niestety coraz mniej do mnie przemawia idea wielopoziomowego planowania prze-wiedzącego i jasnowidzącego Brisbane'a.
Poza tym zawiodłem się na roli Colette - tajemnicza była i tajemnicza pozostała. Liczę na dodatkowy wątek z jej udziałem w kolejnej części.

• Science Fiction

Dodaj cytat z książki Inwit