Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji

The Little Book of Skin Care. Korean Beauty Secrets for Healthy, Glowing Skin
poradniki
Joanna Dziubińska
uroda pielęgnacja Koreanki cera koreański rytuał piękna

Zacznę ocenę od samej strony wizualnej książki, która jest po prostu przepiękna (okładka w pudrowym różu i turbosłodkie azjatyckie detale) sprawia, że moje kobiece serce bije mocniej. Zalety strony merytorycznej są niestety słabsze. Faktem jest, że należy stawiać na pierwszym miejscu na pielęgnację skóry, aniżeli na przykrywanie jej warstwą makijażu i za to duży plus dla...

Myślę, że to dobra książka jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z koreańską pielęgnacją. Zawiera ciekawe fakty, ale należy podchodzić do niektórych rad z dystansem, ponieważ dużo się zmieniło.

Książka uczy jak powinno postępować się z cerą.

Bardzo podstawowa wiedza o pielęgnacji cery. Być może w 2015 roku świadomość Polek była zdecydowanie mniejsza i ta pozycja była swego rodzaju rewolucją, jednak w tym momencie wydaje mi się, że nie spełnia już swojej roli. Nie mniej jednak będzie idealna dla zupełnych laików - przystępnie wprowadza w temat pielęgnacji.

Koreański konsumpcjonizm przez różowe okulary.
5 za ślad wiedzy o składnikach kosmetycznych.

Bardzo lekko i przyjemnie napisana --> szybko się czyta. Czasem męczy nadmierny konsumpcjonizm, ale biorę pod uwagę, że książka była pisana w 2015 roku, a 5 lat to przepaść jeśli chodzi o konsumpcjonizm dzisiejszy. Polecam jako podstawę do rozpoczęcia świadomej pielęgnacji skóry twarzy.

Rzeczywiście - jest to elementarz i dla osób nierozeznanych w temacie będzie dobrym wstępem do dalszych poszukiwań. Ideologicznie mi najbardziej zgrzyta fascynacja rozbuchanym konsumpcjonizmem w kwestii urody, jestem bardzo sceptycznie do tego nastawiona, zwłaszcza w kontekście galopujących zmian klimatycznych.

Dzięki tej książce zaczęłam swoją przygodę z pielęgnacją skóry. Moja cera jest teraz w o wiele lepszym stanie niż kiedyś. Nauczyłam się podstaw i teraz sama jeszcze się doszkalam. Bardzo ciekawie napisana, ponieważ nie znajdziemy tam tylko nudnych zasad postępowania, ale także możemy zauważyć jak ludzie potrafią mieć odmienne zdania przez to w jakiej kulturze zostali wychowani.

Za pielęgnację w 10 krokach :)

Książka opisująca jak Koreanki zbaja o urodę , mega fajny poradnik o czyszczeniu twarzy, który pomoże zidentyfikować jaki rodzaj cery masz i jak o nią dbać , sama do dziś z niego korzystam i stosuje te zasady i naprawdę działają :)

Dyskusje

2 818