Lady M.

Patronat LC
Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło literatura piękna
Zwierciadło
literatura polska literatura obyczajowa kobieta ambicja małżeństwo dramat katastrofa
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Współczesna i polska Pani Makbet

[ 24 ] Link do recenzji

Z zasady nie piszę złych opinii, więc w tym przypadku nie skomentuję.

Oczywiście, że ciekawiło mnie, jak skończy się historia, choć sympatią wielką do bohaterów nie palałam. Perfekcjonistki są dla mnie zawsze podejrzane, podobnie pantoflarze.
Podobała mi się konwencja spojrzenia z dwóch stron, zwykle mnie taki zabieg przekonuje.

Życie jest przewrotne 😉

Serialowa pozycja, na wakacje. Przewidywalna, mało charakterne postaci, momentami naiwna, takie trochę czytadło ale historia toczy się wartko więc czyta się samo. Wciągnęłam się…. Na takie pozycje też jest czasem ochota ;)

Dla mnie 10/10. Wspaniała książka. Myślałam, że po "Matkach i córkach" już mnie Pani Ałbena nie zaskoczy. A tu taka opowieść, że wbija w fotel.

Sięgnęłam po tę książkę, bo spodobało mi się skojarzenie z Lady Makbet. I nie pomyliłam się, zarówno tytuł, jak i to skojarzenie świetnie oddają tragizm głównej bohaterki. Bardzo podobała mi się wyrazistość postaci - tytułowa Lady M, Małgorzata, która w swojej ocenie poświęca się dla męża i dobra rodziny, z drugiej strony jej mąż, Krzysztof, który wcale tego poświęcenia nie...

Sorry - znów nie przebrnęłam. Styl jakbym szła po bagnie do kolan, z trudnością wgryzałam się w każdą stronę. Za długo zawiązywała się akcja, a to mnie niestety odrzuca i jest jednym z głównym kryteriów dobrej powieści u mnie.
A, i bym zapomniała - facet, no tak - zupełnie nie gustuję w takich miękkich i bezwolnych gościach.

Na półkach: , , , ,

'' Lady M '' to jedna z wielu gatunków powieści autorstwa Pani Ałbeny Grabowskiej, które tworzą z pozoru klimat wyglądający pięknie na zewnątrz, a z drugiej strony odsłania on wiele twarzy dotyczących głównej jej całościowej treści.

Małżeństwo głównych bohaterów Małgorzaty i Krzysztofa prezentuje na pierwszy rzut oka w ocenie Czytelnika ideał, który budują wspólnie dla...

Bardzo dobrze mi się tę książkę czytało. W sumie ją pochłonęłam. Niby nic odkrywczego, ale jednak sama znam podobne pary/małżeństwa, więc trochę refleksji ta książka przyniosła. Jednak całość wrażenia zepsuło zakończenie. Zapewne miało być z efektem "WOW", a jak dla mnie wyszło żenująco i... zbędnie.

Wow. Świetna. Na początku wydawała mi się nudnawa, po pierwszych dwudziestu stronach przeczytałam recenzje, żeby upewnić się, czy na pewno warto i... warto. Pochłonęłam ją w jakieś 5 godzin. Polecam!

Dyskusje

• 2016