Miłość w czasach zagłady

Okładka książki Miłość w czasach zagłady Hanni Münzer
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Miłość w czasach zagłady
Hanni Münzer
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2016
Wydawnictwo: Insignis Cykl: Miłość w czasach zagłady (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Miłość w czasach zagłady (tom 1)
Honigtot
Insignis
2016-03-30
2016-03-30
Łukasz Kuć
II wojna światowa literatura niemiecka nienawiść okrucieństwo relacje rodzinne romans tajemnica walka o przetrwanie walka o życie zaginięcie zemsta
Inne

Przemilczana historia

Konto usunięte
Konto usunięte

Do czego posunie się matka, by ratować swoje dzieci?

📖 Elisabeth Malpran, aby ratować swoją rodzinę wiąże się z wysoko postawionym oficerem SS - Albrechtem Brunnmannem. Nie wie, że zawiera pakt z diabłem, który położy się cieniem na życiu jej córki.
Wiele lat później młoda Amerykanka Felicity, wyrusza śladem matki do Rzymu. Tam odkrywa mroczną historię swojej rodziny z kart odnalezionego pamiętnika.

💔 Bardzo cenię literaturę o tematyce wojennej. Mimo, że potem kilka dni nie mogę dojść do siebie. Ciężko jest wyrazić słowami, co czuję po przeczytaniu tej książki. Brakuje mi słów.

Akcja powieści rozgrywa się w Monachium i Krakowie w latach trzydziestych XX wieku.
Narracja prowadzona jest wielotorowo z perspektywy kilku bohaterów, podzielona na części, opisująca cztery pokolenia niezwykłych kobiet.

Bardzo wzruszająca i chwytająca za serce historia o wielkiej niesprawiedliwości.
O cierpieniu i bólu.
Gdzie widoczne są podziały na ludzi wartościowych i tych, których się nie szanuje.
Bardzo polecam. Pouczająca lektura.

Do czego posunie się matka, by ratować swoje dzieci?

Z całego serca polecam.

Z całego serca polecam.

"Miłość w czasach zagłady" to życiu w rządzonymi przez Hitlera Niemcami. Elisabeth Malpran to słynna śpiewaczka, która w latach 20-stych wychodzi za żydowskiego lekarza. Kiedy tuż przed wybuchem II wojny światowej jej mąż znika bez śladu Elizabeth wiąże się z wysokim rangą oficerem. Wszystko po to,a by ratować swoje pół-żydowskiej krwi dzieci – Debore i Wolfganga.

Bardzo dobra pozycja!
Akcja książki ulokowana jest w czasach wojny i ukazuje dużo prawdy historycznej. Przybliża postać Hitlera z tej osobistej strony- mniej znanej. W skrócie: nazistowskie Niemcy i cztery pokolenia dzielnych kobiet, które odważnie walczą o swoich bliskich. Dużo bohaterów i dużo się dzieje (szczególnie w życiu Deborah).
Książka jest gruba, lecz szybko się ją czyta, oraz podoba mi się jej lekko żartobliwy styl.
Wciągnęła mnie niesamowicie i przeniosła w tamte ciężkie czasy.
Polecam!

Bardzo dobra pozycja!
Książka jest gruba, lecz szybko się...

Wspaniała książka pełna prawdy historycznej i wzruszeń dotycząca szczególnie lat trzydziestych, kiedy Hitler dochodził do władzy i lat II wojny światowej. Zaczyna się współcześnie a potem następuje reminiscencja i poznajemy cudowną kobiet śpiewaczkę Niemkę Elizabeth, która wyszła za Żyda. Są piękni, bogaci, mają dzieci, niestetey, wybucha wojna. Życie Elizabeth i jej córki Debory to losy wielu ludzi zaplątanych w wojnę.

Piękna i jeszcze raz piękna.

Piękna i jeszcze raz piękna.

Książka dobra ale czuję niedosyt po skonczeniu

Książka dobra ale czuję niedosyt po skonczeniu

Książkę szybko się czytało, historia wciągająca. Motyw współczesny kompletnie niepotrzebny. Na pewno nie jest to książka do której się wraca. Bez żalu pozbyłam się swojego egzemplarza.

Naprawdę robię wszystko co mogę, ale tok myślenia Elizabeth za każdym razem odpędza mnie od lektury.

Czytało mi się bardzo dobrze aż do wspólnego wyjazdu Deborah i Albrechta. Później czytałam już ze zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem. Ogólnie jednak polecam ze względu na ukazanie sytuacji przedwojennej Niemiec i wielu postaci historycznych.
Akcja przenosi się także do Polski, a konkretnie do Krakowa, gdzie będziemy świadkami wątku szpiegowskiego.

• II wojna światowa
  • Z wojną w tle