Miłość w czasach zagłady

Okładka książki Miłość w czasach zagłady Hanni Münzer Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Miłość w czasach zagłady
Hanni Münzer Wydawnictwo: Insignis Cykl: Miłość w czasach zagłady (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Miłość w czasach zagłady (tom 1)
Honigtot
Insignis
2016-03-30
2016-03-30
Łukasz Kuć
II wojna światowa literatura niemiecka nienawiść okrucieństwo relacje rodzinne romans tajemnica walka o przetrwanie walka o życie zaginięcie zemsta
Inne

Konto usunięte
Konto usunięte

Z całego serca polecam.

Z całego serca polecam.

"Miłość w czasach zagłady" to życiu w rządzonymi przez Hitlera Niemcami. Elisabeth Malpran to słynna śpiewaczka, która w latach 20-stych wychodzi za żydowskiego lekarza. Kiedy tuż przed wybuchem II wojny światowej jej mąż znika bez śladu Elizabeth wiąże się z wysokim rangą oficerem. Wszystko po to,a by ratować swoje pół-żydowskiej krwi dzieci – Debore i Wolfganga.

Bardzo dobra pozycja!
Akcja książki ulokowana jest w czasach wojny i ukazuje dużo prawdy historycznej. Przybliża postać Hitlera z tej osobistej strony- mniej znanej. W skrócie: nazistowskie Niemcy i cztery pokolenia dzielnych kobiet, które odważnie walczą o swoich bliskich. Dużo bohaterów i dużo się dzieje (szczególnie w życiu Deborah).
Książka jest gruba, lecz szybko się ją czyta, oraz podoba mi się jej lekko żartobliwy styl.
Wciągnęła mnie niesamowicie i przeniosła w tamte ciężkie czasy.
Polecam!

Bardzo dobra pozycja!
Książka jest gruba, lecz szybko się...

Wspaniała książka pełna prawdy historycznej i wzruszeń dotycząca szczególnie lat trzydziestych, kiedy Hitler dochodził do władzy i lat II wojny światowej. Zaczyna się współcześnie a potem następuje reminiscencja i poznajemy cudowną kobiet śpiewaczkę Niemkę Elizabeth, która wyszła za Żyda. Są piękni, bogaci, mają dzieci, niestetey, wybucha wojna. Życie Elizabeth i jej córki Debory to losy wielu ludzi zaplątanych w wojnę.

Piękna i jeszcze raz piękna.

Piękna i jeszcze raz piękna.

Książkę szybko się czytało, historia wciągająca. Motyw współczesny kompletnie niepotrzebny. Na pewno nie jest to książka do której się wraca. Bez żalu pozbyłam się swojego egzemplarza.

Naprawdę robię wszystko co mogę, ale tok myślenia Elizabeth za każdym razem odpędza mnie od lektury.

Czytało mi się bardzo dobrze aż do wspólnego wyjazdu Deborah i Albrechta. Później czytałam już ze zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem. Ogólnie jednak polecam ze względu na ukazanie sytuacji przedwojennej Niemiec i wielu postaci historycznych.
Akcja przenosi się także do Polski, a konkretnie do Krakowa, gdzie będziemy świadkami wątku szpiegowskiego.

Rozpłynęłam się jak czekoladka w ustach. Ta książka ma duszę.

Rozpłynęłam się jak czekoladka w ustach. Ta książka ma duszę.

Książka dobra ale czuję niedosyt po skonczeniu

Książka dobra ale czuję niedosyt po skonczeniu