ROZWIŃ ZWIŃ

Ta, którą znam

Okładka książki Ta, którą znam Małgorzata Warda Patronat LC
Okładka książki Ta, którą znam
Małgorzata Warda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kobiety to czytają!
Prószyński i S-ka
2016-09-13
2016-09-13
literatura polska

Okładka książki Siedem życzeń Liliana Fabisińska, Ałbena Grabowska, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 8,1
Siedem życzeń Liliana Fabisińska,...
Okładka książki Teraz cię rozumiem, mamo Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,9
Teraz cię rozu... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki PS I życzę Ci dużo miłości Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
PS I życzę Ci ... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Siedem odcieni miłości Liliana Fabisińska, Joanna Jagiełło, Agnieszka Jeż, Barbara Kosmowska, Anna Onichimowska, Katarzyna Ryrych, Małgorzata Warda
Ocena 7,3
Siedem odcieni... Liliana Fabisińska,...

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Obnażona prawda z przeszłości

Link do recenzji

790 186 98

Bardzo prawdziwie opisana, niezwykle wiarygodni bohaterowie. Książka zrobiła na mnie wrażenie, ta historia zostanie ze mną na długo. Podziwiam kunszt pisarski pani Małgorzaty. To drugie moje spotkanie z jej twórczością, ale wiem, że nie ostatnie. Polecam🙂
I jeszcze jedno. Może to sprawiło, że przeczytałam, nie dając sobie chwili na oddech, dwie książki pani Małgorzaty jedną...

Wszyscy w tej historii mają coś na sumieniu. Nikt nie jest idealny, a niektórzy całkiem źli. Strasznie smutna rzeczywistość tu się wyłania, dla mnie przygnębiająca.

Książka o trudnej tematyce - przemocy, śmierci, zdradzie, poczuciu własnej wartości (albo raczej jego braku). O tym, jak wpływa na nasze życie pojedyncze zdarzenie.
Bohaterowie - po przejściach, żyjący ze swoimi tajemnicami. Tacy prawdziwi.
Dobrze się ją czytało. Pochłonęłam w jeden dzień.

Przeciętna historia.

Zmęczona egzaltowanym czytaniem audiobooka zrobiłam przerwę na TEN. Najlepsza decyzja w temacie. Lena Schimscheiner rewelacyjnie czyta. Tak jak lubię.Energicznie i konkretnie.Dzięki temu moje ponowne spotkanie z Małgorzatą Wardą było bardzo udane. Podoba mi się historia obyczajowo-psychologiczna z nutką sensacji. Polecam!

Skomplikowana relacja sióstr z przeszłością w tle. Miejscami mocna porywająca opowieść, czasem trochę zwalniająca tempo. Czyta się bardzo dobrze.

Dobra książka. Porusza trudny temat przemocy w różnych formach. Pokazuje konsekwencje w wymiarze jednostki i rodziny w ciągu lat.
Dla mnie trochę za dużo spotyka jedną bohaterkę, w życiu oczywiście może się tak zdarzyć, ale tutaj jakoś mi to nie zagrało.
A pytania autorki na końcu książki do czytelnika? Trochę dziwne, sama powinnam zadawać sobie podobne pytania, jakby...

Rewelacyjna książka. Opowieść bardzo emocjonalna i skomplikowana, skłania do różnych refleksji. Bardzo mnie wciągnęła od samego początku, zresztą jak wszystkie książki Małgorzaty Wardy które do tej pory przeczytałam. Polecam.

Ciężka książka. Trudna. Skłaniająca do myślenia. Grająca na emocjach.
Bardzo warto.

Nie wciągnęła mnie jakoś specjalnie :)

• 2019
  • 2018