Kredziarz

Data 1. wydania:
2018-11-01
Piotr Kaliński
Czarna Owca
poszukiwanie prawdy szyfr tajemnica thriller ucieczka wspomnienia zabójstwo zemsta
The Chalk Man
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kaliński
Inne

Grupka dzieciaków, niewyjaśniona zagadka. Choć w książce występuje znany schemat, tak fabuła idzie swoim własnym rytmem. Zakończenie jest nieco przewidywalne, ale potrafi zaskoczyć.

Finał powieści powalił mnie na łopatki. Dobre to było!

Ciężko mi było ocenić tę książkę, naprawdę mi się spodobała, wraz z kolejnymi rozdziałami chciałem chłonąć więcej. Nie jest to jakieś wybitne dzieło, które powstrzyma wojny i niesprawiedliwość na świecie, ale jednak jest wciągająca i jako zwykły kryminał naprawdę świetnie się sprawuje. Kiedy dochodziłem do końca, było mi szkoda, że ją kończę... Jednak kiedy doszedłem do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No nie powiem ale zakończenie mocno mnie pozytywnie zaskoczyło.

wydawała się średnia jak zaczęłam czytać, a jednak wchłonęłam ją w dwa dni :D całkiem całkiem ;)

Rok 1986- dzieciństwo, przyjaźń, zabawy z kredą i tajnym językiem z użyciem kredy.
Obecnie- dorosłość, zobowiązania i powrót języka kredowego. W dużym skrócie po latach ekipa dostaje tajne wiadomości napisane kredą, po czym dochodzi do pewnego incydentu.
Na początku byłam mega zafascynowana klimatem i historią. Lecz z upływem czasu, gdy zostały wprowadzone elementy...

W końcu i mnie udało się przeczytać Kredziarza. Bardzo kojarzył mi się z książkami Alex North. Może przez to, że fabuła dotyczy grupki przyjaciół z dzieciństwa, a może dlatego że główny bohater miewa sny/spotkania z duchami.
Generalnie zagadka dotyczy dzieciństwa grupki znajomych, z małej miejscowości. Część się rozjechała po kraju, ale kilkoro zostało na miejscu. I jak to...

Trochę przerażająca, ale z drugiej strony też nieco przewidywalna. Na pewno treść książki jest spójna i logiczna. Autorka zdecydowanie ma dar pisania bardzo obrazowo. Miałam ciągle nieodparte wrażenie, że stoję obok bohaterów, że jestem "niewidzialnym uczestnikiem" zdarzeń. Podobała mi się wartka akcja, która z każdą chwilą dozowała napięcie. Plusem jest zostawianie...

Jest to zdecydowanie jeden z lepszych tytułów, jakie miałam okazję przeczytać. Książka definitywnie godna polecenia.

W każdej, absolutnie każdej książce C. J. Tudor wyczuwam bardzo mocną inspirację Kingiem. Fabuła jest zgrabna, zadatki na naprawdę wielkiego pisarza też, atmosfera jest gęsta i kleista. Nie jest to perfekcyjna pozycja, ale czuję, że z każdą kolejną będzie coraz lepiej.

Dyskusje

4 762