Anatomia układu ruchu

Okładka książki Anatomia układu ruchu Zofia Ignasiak
Okładka książki Anatomia układu ruchu
Zofia Ignasiak Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner popularnonaukowa
194 str. 3 godz. 14 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Elsevier Urban & Partner
Data wydania:
2009-11-03
Data 1. wyd. pol.:
2009-11-03
Liczba stron:
194
Czas czytania
3 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376099125
Tagi:
Anatomia Fizjoterapia
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka. Przewodnik do ćwiczeń Jarosław Domaradzki, Zofia Ignasiak
Ocena 0,0
Anatomia narzą... Jarosław Domaradzki...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
188
108

Na półkach: , , ,

Podręcznik rzetelny, dokładny i w ogóle, ale wg mnie daleko mu do ideału.

Są różne podręczniki do anatomii, o poziomie szczegółowości dostosowanym do zaawansowania czytelnika. Określę je w ten sposób, że poziom początkujący to opisy mięśni połączonych w grupy (np. mięśnie przywodziciele),poziom średni to gdy już chcemy dowiedzieć się czegoś o każdym z nich, i zaawansowany na potrzeby zawodów medycznych. Ten atlas podobno jest dobry dla studentów fizjoterapii i AWF, mnie został polecony na kursie na trenera personalnego. Zgodnie z moją własną systematyką byłby to taki poziom średni i to będzie mój punkt odniesienia.

Za podstawową trudność w korzystaniu z tego atlasu uważam posługiwanie się nazwami łacińskimi. Owszem brzmią mądrze, ale tak szczerze, jeśli np. ktoś dopiero uczy się poszczególnych mięśni, przykładowo dopiero uczysz się odróżniać od siebie głowy tricepsa, czy to naprawdę najlepszy na świecie pomysł, żeby na ilustracjach były tylko nazwy łacińskie? Uważam, że po prostu komuś nie chciało się przetłumaczyć ilustracji. I żeby to był jedyny problem, że zanim coś znajdziesz na ilustracji, musisz coś przetłumaczyć, ale nie, bo często nazwa występująca w opisie jest niemożliwa do odnalezienia na ilustracji. Czasem jest możliwa dopiero jak zdasz sobie sprawę, że na ilustracji została użyta inna forma gramatyczna w łacinie. Na ilustracji dwie strony dalej. Po prostu to jest robienie dwóch kroków do tyłu żeby zrobić jeden wprzód.

Druga rzecz, której mi brakuje, to usystematyzowanie treści. Dobre podręczniki często starają się ująć problemy w różny sposób, od ogółu do szczegółu, przez różne systematyki itp. Tu jeśli np. chcesz się dowiedzieć, które mięśnie odpowiadają za zgięcie w biodrze, to musisz przekartkować kilkanaście stron, wypisać je sobie na boku, uporządkować które są w tym ważne, a które nie itp. Są tak naprawdę same łyse opisy i niewiele inwencji pomagającej młodocianemu adeptowi w przyswojeniu wiedzy.

Lepsze to, niż nic, ale wolałabym mieć inną książkę.

Podręcznik rzetelny, dokładny i w ogóle, ale wg mnie daleko mu do ideału.

Są różne podręczniki do anatomii, o poziomie szczegółowości dostosowanym do zaawansowania czytelnika. Określę je w ten sposób, że poziom początkujący to opisy mięśni połączonych w grupy (np. mięśnie przywodziciele),poziom średni to gdy już chcemy dowiedzieć się czegoś o każdym z nich, i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    10
  • Przeczytane
    9
  • Posiadam
    4
  • Ano mam
    2
  • Pejper
    2
  • Teraz czytam
    2
  • MEDYCYNA - Ogólna / Podręczniki
    1
  • Nauki medyczne
    1
  • Fizjoterapia - Wirtualny zbiór
    1
  • Fitness
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Anatomia układu ruchu


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne