Tukaj albo próby przyjaźni

Okładka książki Tukaj albo próby przyjaźni
Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Wolne Lektury klasyka
14 str. 14 min.
klasyka
Wolne Lektury
2012-08-22
2012-08-22
14 min.

Tukaj leży na łożu śmierci. Ma żal, że umiera młodo. Pewnego dnia przychodzi szary mędrzec z brodą i obiecuje mu, że jak znajdzie jedną osobę której ufa tak, że może jej powierzyć swoje życie, to swoje życie zachowa. Tukaj uznaje, że żaden sługa, żona oraz kochanka nie zasługują na takie zaufanie. Ucieka się do czarów, potrzebuje osoby, która sporządzi specjalny eliksir. Pisze swoje deklaracje na papierze, zanim kończy zjawia się sam diabeł…
Napisana tak, jakby miał być ciąg dalszy.

Najgorsza z ballad. Długa, nudna, niezrozumiała i na dodatek niedokończona. Utwór tak zawiły, że komukolwiek ciężko nawet napisać jego interpretację czy analizę, które są do każdego innego jego dzieła.

Dodaj cytat z książki Tukaj albo próby przyjaźni