Wektor zagrożenia

Wiktor Noczkin Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Survarium (tom 2) Seria: Fabryczna Zona fantastyka, fantasy, science fiction
Вектор угрозы
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Gołkowski
Fabryczna Zona
post-apo fantastyka fabryczna zona

Porostu zmęczona, wyjątkowo nie podeszła.

Dobrze się czyta. W sam raz na jeden pochmurny weekend

Ciągła akcja i mnogość walk które musieli stoczyć bohaterowie sprawiała że nie mogłem się oderwać i chłonąłem kartkę za kartką. Polecam nawet jeśli nie czytało się pierwszej książki z cyklu ponieważ nie przeszkodzi to w jej odbiorze.

Jestem rozczarowany tą pozycją. Poprzednia pozycja z universum Survarium była świetna. Ta natomiast brzmi jak scenariusz do gry komputerowej. Ciekawa historia, która pewnie będzie miała dalszą kontynuację mogła być napisana o wiele, wiele lepiej. Książek w klimacie postapo czy stalkerskim jest już chyba zbyt dużo. Pora podnosić poziom stalkerskiej literatury, inaczej...

Ta książka pokazuje jak w czasach apokalipsy i braku zasad warzna jest przyjaźń i zaufanie ,a wtych czsach niemorzna ufać prawie nikomu.

Ciekawe spojrzenie na uniwersum postapo , historia jest niby całkowicie odrębną jednak wyjaśnia wiele zagadnień z Łowcy z lasu . Historia wciągają choć miejscami nudzi ogólnie mi się podoba ale często się czepialem gdy ja czytałem

Ojej, co tu zaszło?

Baczność! Najpierw tradycyjny Apel: jeżeli wspólnie się zgadzamy, że słuszny i wspaniały jest motyw Lasu niosącego nam w prezencie (albo za karę) apokalipsę, to zgadzamy się też, że w tym temacie rosyjska fantastyka już wydała na świat arcydzieło w postaci powieści "Ślimak na zboczu" Braci Strugackich, no albo cykl "Osada" Bułyczowa. Koniec Apelu,...

Postapokaliptyczna papka, jakiej morzem zalewają nas ostatnio nasi rodzimi wydawcy. Nic odkrywczego, można by wręcz rzec, iż wtórne toto niemiłosiernie. Jedynie klimat wydaje mi się odrobinę lżejszy.
Poza tym w miejscu zmutowanej puszczy można wstawić Zonę i mamy kolejnego Stalkera.
Typowa chałturka za kasiorę i basta. Nie wiem jak funkcjonują ruskie wydawnictwa, ale jeżeli...

Fajna książka , polecam

Mój ulubiony klimat "bliskowschodniej" :) literatury robi swoje, więc zauroczony dialogami i sposobem składania zdań, dotrwałem do końca (i stąd AŻ cztery gwiazdki). Gdyby nie to, rzuciłbym książkę do kąta po góra 100 stronach.
Niby w drobiazgach nowe uniwersum, ale co do zasady to samo, co w poprzedniej serii tegoż autora. Niby oryginalne, a przeżute już przez steki...

• Fabryczna Zona
  • Postapokalipsa