Wektor zagrożenia

Okładka książki Wektor zagrożenia Wiktor Noczkin
Okładka książki Wektor zagrożenia
Wiktor Noczkin Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Survarium (tom 2) Seria: Fabryczna Zona fantasy, science fiction
Survarium (tom 2)
Fabryczna Zona
Вектор угрозы
Fabryka Słów
2015-03-13
2015-03-13
Michał Gołkowski
post-apo fantastyka fabryczna zona

Książka Wiktora Naoczkina to kolejna pozycja z uniwersum "Survarium", po którą sięgnąłem. Niestety kolejny raz się rozczarowałem. Autor przez tych kilkaset stron próbuje pokazać nam świat "po życiu ludzkości" ale jakoś to wszystko jest takie... nijakie. Bohaterowie początkowo nawet są interesujący ale im dalej w Las, tym ich relacje i przygody są miałkie, bez polotu. Finał dla mnie to jakaś porażka. Nie dość, że zapachniało mi małym ściągnięciem pomysłu z "planety małp", to sposób w jaki rozstajemy się z bohaterami jest dziwny. Rozumiem otwarte zakończenie, które pozwala na wiele ale tu chyba ktoś zbytnio odpłynął w odpadach radioaktywnych...

Jak na akcje dziejąca się w czasach po upadku cywilizacji,to nad wyraz często wszyscy prują do siebie ciągłymi seriami z kałachów.Po zrujnowanym świecie gonią się dwie znaczne siły i w walkach zużywają góry amunicji,której nikt nie produkuje od kilku lat. W ogóle spodziewałem się czegoś innego, bardziej spójnego,ciekawszego,subtelnego. Dostałem nie wiem co,na początku jeszcze jakoś to wszystko miało sens, im dalej w las tym bardziej kicz. Szkoda, bo mam obawy czy sięgnąć po inne książki W. Noczkina. Jestem rozczarowany.

Jestem rozczarowany tą pozycją. Poprzednia pozycja z universum Survarium była świetna. Ta natomiast brzmi jak scenariusz do gry komputerowej. Ciekawa historia, która pewnie będzie miała dalszą kontynuację mogła być napisana o wiele, wiele lepiej. Książek w klimacie postapo czy stalkerskim jest już chyba zbyt dużo. Pora podnosić poziom stalkerskiej literatury, inaczej czytelnicy przestaną sięgać po pozycje związane z fabryczną zoną.

Ciekawe spojrzenie na uniwersum postapo , historia jest niby całkowicie odrębną jednak wyjaśnia wiele zagadnień z Łowcy z lasu . Historia wciągają choć miejscami nudzi ogólnie mi się podoba ale często się czepialem gdy ja czytałem

Ta książka pokazuje jak w czasach apokalipsy i braku zasad warzna jest przyjaźń i zaufanie ,a wtych czsach niemorzna ufać prawie nikomu.

Ciągła akcja i mnogość walk które musieli stoczyć bohaterowie sprawiała że nie mogłem się oderwać i chłonąłem kartkę za kartką. Polecam nawet jeśli nie czytało się pierwszej książki z cyklu ponieważ nie przeszkodzi to w jej odbiorze.

Dobrze się czyta. W sam raz na jeden pochmurny weekend

Dobrze się czyta. W sam raz na jeden pochmurny weekend

Porostu zmęczona, wyjątkowo nie podeszła.

Porostu zmęczona, wyjątkowo nie podeszła.

Lepsza niż książka nr 1. Gdzie tren Las.

Lepsza niż książka nr 1. Gdzie tren Las.

wynudziłam się

wynudziłam się