Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 58.50 zł

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Ostateczne ustalenie tożsamości

Link do recenzji

Ciekawa podróż. Ciekawy dokument. Przeczytałam w jeden wieczór. Polecam miłośnikom studiowania zachowań ludzkich.
Fragmenty na moim blogu książkowym www.emeste.eu

Na półkach: , , , ,

Nie ukrywam, że pod paroma względami książka autorstwa Pani Grażyny Jagielskiej pt. ''Ona wraca na dobre'' była dla mnie trudna w ogólnym zrozumieniu zawartej w niej treści ujętej przez samą jej główną bohaterkę, którą była sama autorka tej czytanej przeze mnie książki.

Opisana przez autorkę historia oparta jest na prawdziwych faktach z życia autorki, które potrafią po...

1978

Czytanie prozy Jagielskiej to dla mnie przeglądanie się w studni. Zajęcie trochę kuszące, a bardziej niebezpieczne. Wraca przestroga z dzieciństwa- wciągną cię topielce... Czytam i mam poczucie, że gdzieś ucieka mi życiodajny tlen i muszę się mocno postarać, by go odzyskać.

Nie odnajduję tu potwierdzenia, że autorka- bohaterka i jej przyjaciółka Ewa wróciły na dobre. W...

Nie wiem, o czym jest ta książka. Utkana z niedopowiedzeń, niezrozumiała dla mnie. "Miłość z kamienia" bardzo dobrze wspominam, poruszyła wiele strun. Nowej książki Grażyny Jagielskiej nie ogarniam.

Dobra... Moje ulubione fragmenty:

" -Czy pamięta pani chwilę, kiedy była pani szczęśliwa – powtórzył [lekarz]. – Obojętnie kiedy i z jakiej przyczyny. Po prostu szczęśliwa. Szukałam w myślach nie tyle takiego momentu w życiu, ile jakiejś definicji tego szczęścia, o które drań mnie pytał. Co to mogło być? Szczęśliwa? Jasna cholera!"

"Człowiek nie powinien zbliżać się tak...

Szczerze mówiąc, ta książka zupełnie do mnie nie trafiła. Czytało mi się po prostu źle, mimo że tematyka jest mi bliska. Opowieść jest chaotyczna i po prostu nudna. Raczej odpuszczę sobie książki Grażyny Jagielskiej, bo tę ledwie przebrnęłam.

Grażyna Jagielska matka, żona i tłumaczka po przebytym i zakończonym leczeniu w szpitalu psychiatrycznym cierpiała na chorobę psychiczną, po wyjściu ze szpitala wyruszyła w długą podróż samotnie jako podróżniczka w głąb Amazońskiej dżungli wzdłuż góry rzeki Rio Negro.
Jest to podróż psychoterapeutyczna kobiety, którą zmagała się przez wiele lat ze swoją chorobą.
Opisuje w...

o moje pierwsze spotkanie z Jagielską. "Ona wraca na dobre" to proza przeniknięta sentymentalizmem, niezwykłą dojrzałością słowa i elementami z życia, często osobistymi i trudnymi w odbiorze dla osoby postronnej.

Napisanie książki osobistej, po pobycie w zakładzie psychiatrycznym wymaga wielkiej odwagi. Diagnoza - stres bojowy. Jagielska udaje się w podróż w głąb...

2022

Na półkach: , , , ,

Tym razem Pani Grażyna nie przekonała mnie. Po "Miłości z kamienia" oraz "Aniołach ..." oczekiwałam czegoś więcej, na miarę mocnych poprzednich dwóch książek. Szkoda.

Męcząca książka. Sporo powtórzeń, zdarzają się błędy, a sama historia nie porywa.

• Chcę w prezencie
  • 2016