Broda zalana krwią

galera literatura brazylijska

Oficjalne recenzje i

Brakujący element

[ 27 ] Link do recenzji

Są w książce ból i melancholia, a jednocześnie akceptacja świata takiego, jakim jest. Dochodzenie do tej akceptacji, do pogodzenia się ze sobą nie jest łatwe, ale jest możliwe. "Wszystkie swoje błędy noszę ze sobą..." - to prawda - to bagaż, ale i kapitał.

Nie sądziłam, że w tym roku uda mi się zawędrować tak daleko. A tu proszę, Garopaba - Brazylia (wygooglowane, pasuje). Główny bohater, triatlonista, pływak - o nieznanym imieniu, wyrusza do małego miasta w poszukiwaniu dziadka. Wydawałoby się, że jedna z wielu opowieści. Książka napisana w dziwny, ciężki sposób, który wymaga sporo skupienia. Dałam się lekko przekupić...

Piękna, egzotyczna historia poszukującego siebie, swoich przodków, wolności
bliskości i miłości trzydziestolatka. Świetne pióro P.Galery oraz umiejscowienie historii w małym nadmorskim kurorcie poza sezonem - na brazylijskim wybrzeżu Atlantyku - nadaje tej powieści ciekawego klimatu. Przebijająca przez słoną bryzę nostalgia i smutek wymarłych plaż oraz nieprzyjemnego...

Przymierzam się do ponownego przeczytania tej książki. Jest jedną z moich ulubionych i nie chce mi wyjść z głowy. Jestem ciekawa, czy ktoś z Was też zauważył, że to jest alegoria.... A może tylko mi się wydaje....? Chętnie wymienię się spostrzeżeniami.

Dla wszystkich tych co lubią niedopowiedzenia. Główny bohater pozostaje dla nas i może samego siebie, zagadką do samego końca. Przy czym ma w sobie na tyle wewnętrznej siły by pozostać sobą do samego końca. Chociaż dzięki swojej chorobie i prostocie, bywa często wykorzystywany ma odwagę zawalczyć o życie w zgodzie z własnymi przekonaniami. Zaskakująca jest też ogólna...

Wydaje mi się, że to jest znakomita powieść, ale nie dla mnie.
Byłam dzielna. Dobrnęłam do połowy. I dalej już nie poszło.
Dlatego nie oceniam.
Z tego, co przeczytałam wnoszę, że to bardzo mądra książka jest, z prawdami życiowymi. Ale zbyt mnie umęczyła tą mądrością.

Cudownie napisana książka. Jedna z najbardziej niezwykłych jakie przeczytałam. Historia człowieka uciekającego przed ogromną krzywdą jaka go spotkała ze strony osób które kochał. On jest dobrym,ufnym i wrażliwym człowiekiem. On ma tylko jeden defekt : nie może zapamiętać twarzy ludzi z którymi się styka, nawet tych najbliższych. Zastanawiałam się czemu autor wybrał mu...

Powieść o poszukiwaniu miejsca na świecie i prawdy. Obraz życia w małym miasteczku owładniętym mitami i niedopowiedzeniami. Literacko i fabularnie świetnie.

Pięknie magiczna książka o 34 - letnim mężczyźnie, który wyjeżdża do Garopaby w poszukiwaniu swojego zaginionego/zamordowanego dziadka. Powieść jest magiczna, podszyta samotnością, trochę smutkiem, życiem swobodnie dryfującym po codzienności.

Daniel Galera (ur. 1979) - brazylijski pisarz, tłumacz i wydawca. Wikipedia wymienia siedem jego pozycji począwszy od 2001. a ta wydana została w 2012 i że dostał za nią 2013 São Paulo Prize for Literature
Jarosław Czechowicz słusznie pisze na:
".......Daniel...