Me Talk Pretty One Day

Okładka książki Me Talk Pretty One Day David Sedaris
Okładka książki Me Talk Pretty One Day
David Sedaris Wydawnictwo: Little, Brown and Company biografia, autobiografia, pamiętnik
Little, Brown and Company
2000-06-01
2000-06-01

Zacna lektura, szczególnie jeśli się szuka w czytaniu rozrywki. David Sedaris jest, jak literacki standuper - znajduje szczegół i wyolbrzymia go tak bardzo, że... nie masz wyjścia, musisz się śmiać... I nie ma dla niego tematów tabu.

Ale mam jedno "ale", po prostu nie rozumiem fenomenu tego autora. Jest dobry. Jest bardzo dobry, ale czytanie tej książki nie zmieniło mi życia. Czy to problemy opisane są tak daleko ode mnie, czy ja nie umiem wziąć z książki więcej... czy też... chodzi o zwykły marketing?

Czekam na "Calypso" w polskim tłumaczeniu.

O tak, lekcja francuskiego o Wielkanocy wygrała wszystko! (rozdział "Święta i po świętach")

Momentami śmiałam się na głos, porównanie atmosfery przed zajęciami z francuskiego z nastrojami w obozach dla uchodźców mistrzowskie;) jako całość - dobre, ale bez szału.

Pamiętacie Clarksona? Wrednego angolskiego felietonistę chorego na punkcie samochodów i koszenia trawy? Po trzech stronach czytania Sedarisa stwierdziłam: jest lepszy niż Clarkson.

Bo oto i on: pochodzący z rodziny greckich imigrantów nowojorczyk, syn inżyniera IBM, brat aktorki i malarki, partner brytyjskiego dyplomaty. Do tego znany narkoman, miłośnik łączenia piwa i szkockiej, absolutne beztalencie życiowe, prawie- wirtuoz gitary, prawie- frankofil, połączenie faceta od przeprowadzek i eleganckiego pana domu.

Ogromna ilość niepowodzeń i dziwnych przygód opisana w tej książce pasuje do zmyślonego dziennika gościa po kwasie (i dwunastu filiżankach herbaty),ale zmyślona nie jest. Ta książka to dziecko 'Roku w Prowansji' i zbiorów Clarksona- wybór narzekań i uwag, krzywiących świat w dziwne, ale przyjemne strony.

Bo czy myśleliście kiedyś, że logopeda może być agentem CIA? Albo że można ocenić atrakcyjność faceta według długości jego... drabiny? Albo, że najprostszym słowem po francusku jest, "zwężenie" (czyli: "detroit")?
Sedaris myślał. I warto zobaczyć, dlaczego.

Popłakałam się ze śmiechu czytając o lekcjach francuskiego

Popłakałam się ze śmiechu czytając o lekcjach francuskiego

Dla mnie bomba. Moze się smiać i śmiać. Ukłon dla autora, bo nie jest łatwo tak pisać.

• Czytelnicze wyzwanie Rory Gilmore (Gilmore Girls)
  • 100 książek wg Amazon

Dodaj cytat z książki Me Talk Pretty One Day