T. Coraghessan Boyle Wydawnictwo: Muza Seria: Kalejdoskop literatura piękna
Zbigniew Batko
Muza
powieść amerykańska -- 21 w.
literatura piękna
Zbigniew Batko
Kalejdoskop
powieść amerykańska -- 21 w.

Świetny pomysł na podejście do tematu - z jednej strony hipisi, dzieci z bogatych rodzin, którym znudziło się życie w domku jednorodzinnym i uciekli do komuny, by całymi dniami jarać trawkę i uprawiać seks, co uważają za "powrót do natury". Z drugiej strony - Pamela i Sess, którzy żyją na Alasce i naprawdę realizują hasła życia zgodnie z przyrodą, nie robiąc z tego...

Cytaty:
1. "Opowiem Wam o bólu serca i utracie Boga, o nieustannej, beznadziejnej wędrówce przez mrok. Tu, na obrzeżach nie ma gwiazd. Tu jesteśmy zaćpani na amen" (J. Morrisom).
2."Chodziło więc o to, by siedzieć na drzewie o poranku i o to, by świat pokręcił się trochę bez nas".
3."Człowiek nic nie wie, dopóki się nie zapyta".
4."Jedna pigułka sprawia, że rośniesz, a...

Książka ciekawa, bo pokazuje życie hippisów od najlepszej i najgorszej strony jednocześnie. Krytyka przeplata się tutaj z podziwem i zachwytem nad sposobem życia buntowników lat '60. Nie zmienia to jednak faktu, że trochę się dłuży i czasem czuć w niej pewną "sztuczność".

Książka podzielona na dwie równie zwariowane historie, które później się łączą. Książka dla każdego pokolenia. Szalone ale jak realne historie. Kupiłam przypadkiem, teraz polecam każdemu.

Książkę tę dostałam kilka lat temu od przyjaciółek na urodziny. Stwierdziły, że będzie do mnie pasować. I chyba się nie myliły. Znakomity opis nastrojów tamtej epoki. Kontrowersje może budzić opisane postępowanie z dziećmi.

Dyskusje

• 1001 książek, które musisz przeczytać