Last Kiss

Okładka książki Last Kiss Jessica Clare, Jen Frederick
Okładka książki Last Kiss
Jessica ClareJen Frederick Wydawnictwo: Berkley Cykl: Hitman (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Hitman (tom 3)
Last Kiss
Berkley
2015-05-05
2015-05-05

Ta część to niesamowite zetknięcie dwóch światów: bezwzględnej lojalności wobec mafii - Bratvy oraz świata Aspi - ludzi cierpiących na zespół Aspergera. Dwoje ludzi z całkiem różnych powodów nie znoszących dotyku zaczyna wręcz wymieniać ze sobą płyny ustrojowe. Vasily potrzebuje Naomi, hakerkę zwaną Imeratorem, do odnalezienia obrazu, który mógłby zapewnić mu pozycję pakhana. Porywa ją i razem rozpoczynają poszukiwania pełne przygód, niebezpieczeństw i perwersji. No a przede wszystkim świata Naomi, której pozbawione wszelkich filtrów usta prawie nigdy się nie zamykają, której awersja do zarazków wręcz udziela się czytelnikowi, która przegadałaby samego diabła. Zdecydowanie polecam.

Na półkach: , , , , , , , ,

Opinia ze SPOILERAMI!

Trzeci już tom z serii o Hitmanach czyli zabójcach... tym razem w roli głównej - Vasily Kuznetsov Petrovich, czyli volk Bratvy oraz siostra Daniela (z #2 tomu) - Naomi Hays.

On postanawia przejąć dowództwo w Bratvie i uleczyć ją od środka, ale aby to osiągnąć musi wykonać pewne zadanie. Jest gotowy zrobić wszystko, a jego narzędziem pomocniczym ma być tak zwany Imperator, czyli haker, który w ukrytej sieci pomoże mu odnaleźć informacje, których potrzebuje. Tak się składa, że Imperatorem jest Naomi, dziewczyna z zespołem Aspargera, która jest prawdziwym geniuszem w dziedzinie hakerstwa.

Jak Naomi ma poradzić sobie w tak niesprzyjającym, napakowanym złymi bodźcami środowisku? A może się okaże, że poradzi sobie lepiej niż każdy by pomyślał? I co będzie z Vasilym... czy będzie potrafił porozumieć się z tak specyficzną osobą jaką jest Naomi, która jest jego przepustką do osiągnięcia celu.

Byłam ciekawa tego tomu. Naprawdę ciekawa. Dość nietuzinkowe połączenie charakterów, każde z bohaterów odbiega od normy potocznie zwanej jakoś "bycie normalnym". Ale jestem w sumie zawiedziona, bo naprawdę wiele spodziewałam się po Vasyi. Od pierwszego tomu jego postać była kreowana na takiego twardziela, w sumie naprawdę niezbyt pozytywnego bohatera. Liczyłam na jakąś naprawdę brutalną, nawet mrożącą krew w żyłach akcję, a mimo, że działo się dużo to było dla mnie bardzo grzecznie... Ugłaskany trochę i wygładzony ten tom.

Naom niewątpliwie jest jasnym punktem tej książki przez swoją "inność". Oryginalna bohaterka, a to lubię, no bo miło jak się czasami ktoś wyłamuje z wiecznie powtarzanych schematów. Sama relacja V i N też nawet okej. Ta dwójka odnalazła się przez przypadek i tak samo przypadkowo odnaleźli w sobie komfort i spokój. Stworzyli dziwnie zgrany duet. Rozczulała mnie troska Vasyi co do barier i upodobań Naomi, jak wszystko zapamiętywał i starał się dogodzić jej w każdej dziedzinie. Lekkiej dziwaczności dodawała znów Naomi (ale za słowo "dziwaczność" to bym została zrugana przez Naomi i Vasila :D)... nie ma to jak podczas totalnie seksualnych, intymnych chwil recytować jakieś badawcze ciekawostki i takie tam haha :) ale ogólnie, oże i to było pokręcone, ale to było takie ich i autorki rzeczywiście stworzyły wokół nich taką aurę totalnego komfortu, którą przy sobie czuli :). To akurat było miłe.

No autorki też poniosło - myślę, że scena z osłem każdemu utkwi w pamięci... co jest do cholery - nie mam nic więcej do powiedzenia.

Więc krótko podsumowując. Na plus Naomi i ogólnie relacja Vasyi z Naomi, na minus zawód co do postaci Vasyi i zbyt gładka akcja. A naprawdę liczyłam tutaj na akcję... szkoda.

Jednak jestem pewna, że książka może się spodobać. Warto samemu się przekonać :)

Opinia ze SPOILERAMI!

W trakcie lektury musiałam na szybko przypomnieć sobie fabułę poprzedniej części, bo jak pamiętałam bohaterów, tak nie sądziłam, że od razu znajdziemy się w środku akcji 😊 muszę przyznać, że na pewno książka mnie zaskoczyła. Po poprzednich dosyć mrocznych, tutaj znajdujemy humor sytuacyjny głównie dzięki Naomi. Jej bezpośredniość zwłaszcza w zadawaniu pytań lub odpowiedzi totalnie mnie rozbrajała. Słyszałam o chorobie Aspergera, ale nie wiedziałam zbyt dużo. Naomi jest moją bohaterką tej powieści i tak jak przeważnie kobiety mnie irytują w tego typu powieściach, tutaj ona była na pierwszym planie 😊 Vasily niestety mnie rozczarował. W poprzednich częściach był bardzo enigmatyczny i trochę przerażający, tutaj zwłaszcza na początku wydawał się totalnie zielony jak na przestępcę i prawie szefa rosyjskiej mafii. Jego zachowania często wywoływały irytację i z początku jego interakcje z Naomi były dziwne – miałam wrażenie, że nie wiem jaką ma chorobę. Dodając do tego czasem absurdalną akcję powieści – to ganianie za obrazem i ucieczki były niczym z filmu akcji – hahaha, to cała ta historia mogła jednak potoczyć się tylko w Rosji 😊 w pewnym momencie odłożyłam moje obiekcje, bo autorki poniosła fantazja tak, że nie wiedziałam czy płakać czy śmiać się :P jak dla mnie najgorszą sceną była ta z osłem – nie mogę uwierzyć, że ludzie są zdolni do wykorzystywania zwierząt w ten chory sposób. Autorki też mogły sobie darować ten epizod i późniejsze dywagacje Naomi na ten temat. Pomijając to więcej się śmiałam z czasem głupich, ale zabawnych dialogów – mój numer jeden to rozmowa Naomi i Daniela pod koniec książki 😊 cała książka opierała się na zdobyciu władzy bratvy, a Vasily rozczarował mnie swoim rozumowaniem i to jak się za to zabrał. Mógł pomyśleć i nie bawić się w ganianie po Włoszech i sex-klubach 😊 nie mogę jednak zaprzeczyć, że przeczytałam bardzo szybko tą książkę 😊 jak wciąga to wciąga 😊

• Szukane
  • Brakujące części