Malarz obłędu

Przemysław Wilczyński Wydawnictwo: Sonia Draga Seria: Polskie kryminały kryminał, sensacja, thriller
Sonia Draga
literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
Polskie kryminały
literatura polska

Młody dziennikarz chce napisać książkę, opartą na wypowiedziach seryjnego mordercy i gwałciciela. Kilkakrotnie spotyka się z psychopatą w więzieniu i zamiast szukać treści do książki, popada w depresję. Pytanie jest tu jedno-co czuje morderca w chwili zabójstwa? Odpowiedź jest w książce.

To nie jest kryminał, a raczej powieść psychologiczna. Nie ma tu zagadki do rozwiązania, nie ma detektywa. To nie jest studium manipulacji (opis na okladce wprowadza w błąd), to raczej historia o tym, jak rodzi się zło. Historia zapowiadała się ciekawie, ale momentami jest zbyt przewidująca. Myślę, że można byłoby więcej popracować nad psychiką bohaterów.

To, że w sali kinowej przenosimy się w inny świat i dokonujemy fascynującej podróży w naszej psychice, to normalne, ale żeby takich doznań szukać w sali widzeń zakładu karnego... choć, kto pisarzowi zabroni. Tego, a nawet pójścia dalej, by swe fascynacje wyprowadzić poza mury więzienne. Zasadniczo tok rozumowania słuszny, bo najlepszym źródłem poznania jest doświadczenie....

CZERWONY KAPTUREK ŻYJE
„Kacie, czyń swoją powinność” – napisał młody autor, proponując mi zrecenzowanie swojej debiutanckiej powieści. Kokieteria, czy intuicja godna pozazdroszczenia? Cokolwiek by nie było, obiecałam. I teraz mam za swoje. Nie mogę po prostu odłożyć książki, jak na przykład „Ludzkiego zoo” Marka Krajewskiego, z adnotacją, że tego nie da się czytać. Autor...

Muszę przyznać, że mimo Jan popełnił straszne czyny i że trafił do psychiatryka to jakoś go polubiłam ;)

do tego ciekawi mnie bardzo:
- ile było ciał Malarza wraz ze zwłokami Kasi
- czy policja znalazła grób ze szczątkami
- czy Malarz przyczynił się do niemiłej sytuacji jaka spotkała Annę

- nie wiem czemu miałam wrażenie że pojawi się wyjaśnienie dotyczące człowieka w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka trzyma w napięciu i bardzo działa na wyobraźnię. Jednak, jak dla mnie - za dużo w niej wulgaryzmów. A może to taka potrzeba stylu, czasów- może? Jeśli to czytelnikowi nie przeszkadza, to polecam.

Kryminał z krwi i kości. Moim zdaniem, to bardzo udany debiut. Książka bardzo wciąga i z każdą stroną wzbudza ciekawość co będzie dalej.
Została wydana w 2015 roku i od tej pory nic jeśli chodzi o kryminały....mam jednak nadzieję, że Pan Przemysław znowu niedługo coś wyda. Czekam z niecierpliwością! ;)

Zastanawialiście się kiedyś do czego może doprowadzić fascynacja złem?
W tej książce możecie poznać jedną z możliwości. Pozycja dla ludzi o mocnych nerwach. Ciekawość, odpowiedzi na pytania i szybka droga do obłędu.
Do czego zdolny jest człowiek?
"Walczyć z czymś namacalnym jest w miarę łatwo, przynajmniej masz świadomość tego, z kim toczysz walkę. Ale stanąć oko w oko z...

Rasowy kryminal ktory az kipi od psychologii co bardzo lubie.
Mlody dziennikarz ktorego marzeniem jest slawa i bogactwo dostaje od losu zyciowa szanse. Wlasciciel duzego wydawnictwa proponuje mu duze pieniadze w zamian napisania biografii seryjnego mordercy i gwalciciela ktory jest osadzony w zakladzie karnym w Raciborzu. Dziennikarz nawiazuje kontakt z przestepca...

Ciekawa forma pisania, ale treść jak dla mnie trochę za bardzo teatralna i w swej opowieści autor poszedł trochę za daleko

• E-booki
  • 2018
  • 2016
  • Ebooki
  • 2019
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Malarz obłędu