Tabloid. Śmierć w tytule

Piotr GłuchowskiMarcin Kowalski Wydawnictwo: Agora Seria: Prawdziwe zbrodnie literatura faktu
Agora
literatura polska morderstwo zabójstwo więzienie Busko-Zdrój tabloid prasa Super express śledztwo
literatura faktu
Prawdziwe zbrodnie

Okładka książki Ukryta gra Piotr Głuchowski, Łukasz Kośmicki, Marcel Sawicki
6,2
Ukryta gra Piotr Głuchowski, Ł...
Okładka książki Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka Piotr Głuchowski, Jacek Hołub
7,0
Imperator. Sek... Piotr Głuchowski, J...
Okładka książki Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego Piotr Głuchowski, Bożena Aksamit
8,1
Uzurpator. Pod... Piotr Głuchowski, B...
Okładka książki Wrogowie Pana Boga Jerzy Kowalczyk, Helena Kowalik, Jacek Sierpiński, Piotr Głuchowski, Mateusz Kwaterko, Grecja w Ogniu, Piotr Ratyński, Maryla Rzeszut, Marek Dondelewski, Ludowy Front Wyzwolenia, Cezary Mączka, Krzysztof Galiński, Roman Ciechanowicz, Mirosław Haponiuk, Katarzyna Lewandowska, Staszek Górka, Janusz Grzybek, Jacques Crocheton, Jean Champignon, Kacper Sulowski, Anarchistyczny Front Antyreligijny
0,0
Wrogowie Pana ... Jerzy Kowalczyk, He...

Przy tej pozycji posłużę się cytatem z okładki, mam nadzieję, że to spowoduje u Was ciekawość, aby po nią sięgnąć :)
"(...) Po lekturze z trudem pozbieracie szczękę z podłogi. >>Tabloid<< udowadnia, że rzeczywistość jest zawsze mocniejsza od fikcji." / Katarzyna Bonda.

Smutna historia... nie da się o niej zapomnieć.

Absolutne zaprzeczenie tabloidu. Nie ma manipulacji faktami, kreowania nieistniejących wydarzeń, ani przygniatania nikogo butem. Jest natomiast rzetelnie odrobiona praca domowa - zrozumienie unieszczęśliwiających zależności, relacji rodzinnych, geneza problemów. Po raz kolejny przyszło mi się przekonać, że tabloidy są potrzebne jak siekiera do obierania ziemniaków, choć i...

84/2018

Na zimno... bardzo trudno było mi otrząsnąć się po tej książce. Żyjemy w podłych czasach i jak pokazuje ta historia nie musimy sobie zasłużyć by stać się ofiarą medialnego show. Książka napisana w taboloidowym stylu, co dodatkowo wzmacnia przekaz i świetnie tu pasuje.

Książka rewelacyjna. Świetnie napisana, w bardzo dobrym stylu, klasycznie ale z lekką nutą współczesnego języka.
Gdyby to nie był dokument, to można by uznać ją za najlepszy polski kryminał 21. wieku i niech się chowają wszystkie Pużyńskie, Chmielarze czy inne pisarskie małżeństwa; Wielki Kaliber w porównaniu z ta historią to zwykły kapiszon.
Ponadto przedstawiono to, jak...

Kawał dobrej, reporterskiej roboty obrazujący - nie bójmy się tego powiedzieć - stare polskie skurwysyństwo. Kilka wątków splata się w jedną, przerażającą historię o tym, jak łatwo zniszczyć komuś życie w pogoni za sensacją i kasą. Lektura tylko dla tych o mocnych nerwach.

Materiał na dobry film...

Książka opisuje narodziny polskiego wolnego rynku i ludzi jacy wybili się trochę przy tym korzystając z okazji. Trochę to napisane za prosto (czasem kilka 4 wyrazowych zdań pod rząd) i jakby na zamówienie poszkodowanej rodziny o chęć wybielenia i usprawiedliwienia działań pewnej znanej gazety. Niektórych wspomnień jak mycie się w łazience u gości można było sobie darować.

Dyskusje

• 2018