Kup teraz - 5 ofert w cenie od 13.00 zł do 27.99 zł

Tabloid. Śmierć w tytule

Piotr GłuchowskiMarcin Kowalski Wydawnictwo: Agora Seria: Prawdziwe zbrodnie literatura faktu
Agora
literatura polska morderstwo zabójstwo więzienie Busko-Zdrój tabloid prasa Super express śledztwo
literatura faktu
Prawdziwe zbrodnie

Okładka książki Ukryta gra Piotr Głuchowski, Łukasz Kośmicki, Marcel Sawicki
6,6
Ukryta gra Piotr Głuchowski, Ł...
Okładka książki Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka Piotr Głuchowski, Jacek Hołub
7,1
Imperator. Sek... Piotr Głuchowski, J...
Okładka książki Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski
8,0
Uzurpator. Pod... Bożena Aksamit, Pio...
Okładka książki Wrogowie Pana Boga Anarchistyczny Front Antyreligijny, Jean Champignon, Roman Ciechanowicz, Jacques Crocheton, Marek Dondelewski, Krzysztof Galiński, Grecja w Ogniu, Janusz Grzybek, Staszek Górka, Piotr Głuchowski, Mirosław Haponiuk, Jerzy Kowalczyk, Helena Kowalik, Mateusz Kwaterko, Katarzyna Lewandowska, Ludowy Front Wyzwolenia, Cezary Mączka, Piotr Ratyński, Maryla Rzeszut, Jacek Sierpiński, Kacper Sulowski
8,0
Wrogowie Pana ... Anarchistyczny Fron...

Niewiele jest książek, które powodują u mnie ciarki. Takich, po których ciężko mi zasnąć, przez głowę przelatuje mi tysiąc myśli, a ja zaczynam wątpić w ludzi. Tym razem historia, po która sięgnęłam wydarzyła się naprawdę.
    3 listopada 2004 roku pod swoim domem zostaje zamordowany właściciel miejscowego kantoru, Krzysztof Mrugała. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie...

Książka ta Was przybliży do mechanizmu pracy oraz wartości (albo raczej ich braku) jakimi się kierują te tabloidy🙈 Dla sensacji są w stanie zrobić wszystko, nie licząc się z konsekwencjami. Przykładem jest właśnie ta książka. Warta swojej uwagi i sięgnięcia po nią, aby zapoznać się z tragiczną historią pewnej rodziny.

✒✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏✒
"Tabloid" to wstrząsająca historia,...

Przy tej pozycji posłużę się cytatem z okładki, mam nadzieję, że to spowoduje u Was ciekawość, aby po nią sięgnąć :)
"(...) Po lekturze z trudem pozbieracie szczękę z podłogi. >>Tabloid<< udowadnia, że rzeczywistość jest zawsze mocniejsza od fikcji." / Katarzyna Bonda.

Smutna historia... nie da się o niej zapomnieć.

Absolutne zaprzeczenie tabloidu. Nie ma manipulacji faktami, kreowania nieistniejących wydarzeń, ani przygniatania nikogo butem. Jest natomiast rzetelnie odrobiona praca domowa - zrozumienie unieszczęśliwiających zależności, relacji rodzinnych, geneza problemów. Po raz kolejny przyszło mi się przekonać, że tabloidy są potrzebne jak siekiera do obierania ziemniaków, choć i...

84/2018

Na zimno... bardzo trudno było mi otrząsnąć się po tej książce. Żyjemy w podłych czasach i jak pokazuje ta historia nie musimy sobie zasłużyć by stać się ofiarą medialnego show. Książka napisana w taboloidowym stylu, co dodatkowo wzmacnia przekaz i świetnie tu pasuje.

Książka rewelacyjna. Świetnie napisana, w bardzo dobrym stylu, klasycznie ale z lekką nutą współczesnego języka.
Gdyby to nie był dokument, to można by uznać ją za najlepszy polski kryminał 21. wieku i niech się chowają wszystkie Pużyńskie, Chmielarze czy inne pisarskie małżeństwa; Wielki Kaliber w porównaniu z ta historią to zwykły kapiszon.
Ponadto przedstawiono to, jak...

Kawał dobrej, reporterskiej roboty obrazujący - nie bójmy się tego powiedzieć - stare polskie skurwysyństwo. Kilka wątków splata się w jedną, przerażającą historię o tym, jak łatwo zniszczyć komuś życie w pogoni za sensacją i kasą. Lektura tylko dla tych o mocnych nerwach.

• 2018
  • E-book