Nie patrz w tamtą stronę

Okładka książki Nie patrz w tamtą stronę
Marcin Grygier Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Komisarz Walter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Walter (tom 1)
Prószyński i S-ka
2016-01-14
2016-01-14
debiut literacki kryminał literatura polska mord rytualny okrucieństwo policjant psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo

Okładka książki Pocisk, nr 9/10 wrzesień październik 2017 Rafał Babraj, Simon Beckett, Dmitry Glukhovsky, Marcin Grygier, Charlotte Link, Bartosz Szczygielski, praca zbiorowa, Ryszard Ćwirlej
Ocena 8,3
Pocisk, nr 9/1... Rafał Babraj, Simon...

Bardzo dobrze się to czyta.

Bardzo dobrze się to czyta.

Bardzo przyjemnie się czytało. Nie jest ona górnolotna, ale jako książka na luźne wieczory z winem jak najbardziej na plus. Na pewno przeczytam drugi tom.

"Nie patrz w tamtą stronę", to książka, która nie zaoferowała mi wielkich zachwytów, ale też i wielkich rozczarowań. Taki sobie średniak nafaszerowany schematami. Widać inspiracje Chrisem Carterem i innymi pisarzami tego gatunku literatury.

On, Roman Walter, obowiązkowo z wielką życiową traumą, którą leczy tradycyjnie, alkoholem i "kreskami" i ona jego partnerka, Ala, również obowiązkowo w nim beznadziejnie zakochana. Mają oto do rozwiązania morderstwo popełnione z wielkim okrucieństwem. Ale to nie koniec makabry, wręcz odwrotnie, okazuje się, że cała ta sprawa jest w jakiś sposób powiązana z nadkomisarzem Walterem.

Mimo schematów czytało się dobrze. Krótkie, acz treściwe rozdziały, bez zbędnego rozwlekania robiły dobre wrażenie. Nie nudziłam się i mimo wielu postaci i wielu różnych wątków, autor zgrabnie umiał to wszystko pozbierać do kupy i wyklarować prawdopodobne zakończenie. Aczkolwiek, moim zdaniem zbyt wysłodzony epilog nie zrobił dobrze temu zakończeniu. Jednak jest to debiut, więc ocena wyszła mi i tak "dobra"

Książka bardzo mi się podobała. Od razu poleciałam po drugi tom. Byłby z niej dobry film, a nawet miniserial.

Jak na debiut bardzo fajna, wartka akcja, wyraziści bohaterowie. Byłem mile zaskoczony więc sięgam po drugi tom.

Dobra polska rzeczywistość kryminalna.
Fajnie skonstruowany, wątki kryminalny i obyczajowy przeplatają się wzajemnie.
Komisarz Walter jest postacią krnąbrną, ale da się z nim wytrzymać ;P

Dobra polska rzeczywistość kryminalna.
Fajnie skonstruowany, wątki kryminalny i obyczajowy przeplatają się wzajemnie.
Komisarz Walter jest postacią krnąbrną, ale da się z nim wytrzymać ;P

Bohaterowie: Roman Walter - alkoholik po przejściach, nadkomisarz stołecznej policji

Czas i miejsce: Warszawa współcześnie

Konstrukcja: Czy można zapomnieć o krzywdach z przeszłości? Są tacy, którzy to potrafią ale też tacy, którzy nie tylko nie zapominają ale też żyją żądzą zemsty. I po latach prześladowcy ponoszą karę - jedni osobiście, inne pośrednio. Kresowi temu „wymiarowi sprawiedliwości” usiłuje położyć nadkomisarz Walter

Zalecenia/Uwagi: I po co był ten koński łeb? Bo nie zrozumiałam...

Czas i miejsce: Warszawa współcześnie

Książka bardzo nierówna.Momentami dobra ale także z momentami infantylnymi.Jak na debiut może być

Bardzo przyjemny kryminał, czyta się bardzo szybko a można też powiedzieć, że sam się czyta, mnie jedynie pozostało przewracanie stron. Zbrodnia sama w sobie okrutna, ale książka lekka w sam raz na upalne dni. Bardzo ciekawa, ja nie mogłam się od niej oderwać, fajnie rozpisane życie morderczy. Lubię w książkach jak wszystko zostaje wyjaśnione.

Dobrze, choć nie wybitnie napisana książka. Dość ciekawy pomysł na fabułę, ale chwilami było chaotycznie. Drugi tom był znacznie lepszy. Oczywiście polecam.

Dodaj cytat z książki Nie patrz w tamtą stronę