Kurs realizacji marzeń - jak osiągnąć spełnienie w każdej sferze życia

Okładka książki Kurs realizacji marzeń - jak osiągnąć spełnienie w każdej sferze życia Aquarius
Aquarius Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2015-01-01
2015-01-01

„Kurs realizacji marzeń" – to prosty program rozwoju osobowości. Narrator zwraca się do Czytelnika z 52 „zasadami" na każdy tydzień w roku. Podkreśla, że nie ma określonego czasu ani miejsca, nie istnieje żaden przymus, aby rozpocząć ten kurs, bowiem: „Ty sam decydujesz, kiedy chcesz podjąć wyzwanie i zmienić coś w sobie, a także wokół siebie".

Treść poradnika przedstawiona jest w sposób jak najbardziej zrozumiały, jasny; poradnik jest napisany lekkim piórem, z poczuciem humoru. Autor udostępnia szereg praktycznych wskazówek i ćwiczeń pomocnych w realizacji marzeń. W kolejnych treściach przeplata swoje doświadczenie i historyjki z życia wzięte, zapewniając, że każdy może się w sobie zawziąć. Po prostu trzeba chcieć i należy podjąć się zdecydowanych, konkretnych kroków. Ponadto autor podpowiada jak wyzbyć się samokrytyki (m.in. zasada nr 4 – nie krytykuję innych, nie oceniam) i podkreśla, że należy spojrzeć na rzeczywistość z szerszej perspektywy.

52 zasady pomagają w tym, aby dostrzec w ludziach dobro, w nas samych również. Mówią o tym zasady jak „będę się śmiał do bólu", „będę szukał tego, czego lubię w swojej pracy", „skupiam się na teraz", itp. Co więcej, dokładne przestudiowanie tego poradnika pomaga przygotować się na wszelkie zmiany, jakie zaistnieją w naszej rzeczywistości po wcieleniu choćby jednej przez z nas wybranej zasady.

Autor udowadnia, że warto dostrzec w swoim życiu drobne, małoznaczące na pierwszy rzut oka rzeczy oraz warto pozwolić sobie na celebrację tego szczęścia, nawet jeśli jest ono chwilowe i ulotne.

Autor zachęca Nas również nie tylko do wglądu we własne wnętrze, aby przeanalizować naszą codzienność, poczynione błędy, ale namawia, by nie wstydzić się mówienia na głos o swoich uczuciach i potrzebach (zasada nr 23 „tydzień afirmacji"). Co może być zaskakujące w odbiorze Czytelnika, narrator zachęca nas również do kontaktów z naturą, kulturą; nie tylko pragnie naszego samorozwoju opierającego się na aspektach czysto psychiczno - emocjonalnych..

Warto zatem rozpocząć kurs od oczyszczenia swojego umysłu, uwolnienia się od obarczających nas ciężarów, dopominającej się z ukrycia przeszłości czy nieodpowiednich ludzi. Należy przebaczyć sobie wszelkie przewinienia a później podobnie ustosunkować się do innych. Nie bójmy się przepraszać, prosić oraz dziękować.

Najważniejszy to krok, aby powziąć sprawy w swoje ręce i nie poddawać się, kiedy coś nam nie wychodzi. Przede wszystkim – nie rezygnujmy z marzeń, to one są główną siłą napędową w naszym życiu. Trzeba jedynie chcieć i zrobić ten pierwszy krok.

„Przejdź od marzeń do ich realizacji i osiągnij cele, które dotąd uważałeś za nieosiągalne. Sukces masz w zasięgu ręki."

- Recenzja przygotowana dla portalu kulturowego Sztukater.pl

Treść poradnika...

O czym jest kurs realizacji marzeń?
Poradnik składa się z 52 interesujących tematów (po jednym na każdy tydzień ) z różnych dziedzin życia,które mają za zadnie przybliżyć nas do upragnionego celu.
Autor w książce zapoznaje nas z praktycznymi wskazówkami pomagające w realizacji
marzeń.
Jakie to wskazówki?
Jak zaprzestać oceniać innych ludzi, wyeliminować z życia czynności, które pochłaniają nasz cenny czas,który można przeznaczyć na samorealizację.Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i porażkami,które są nieuniknione w naszym życiu.Szczęście to nie tylko wielkie spełnione marzenia,lecz szczęście to cieszenie się z ulotnych chwil.Autor pokazuję jak otworzyć się na otaczający świat i wszystko, co ma nam do zaoferowania.To tylko mała garstka wskazówek, które znajdują się w poradniku.Jeśli macie chęć poznać tajniki realizacji marzeń zapraszam do przeczytania tej właśnie propozycji wydawnictwa ASTROPSYHOLOGIA.
Pamiętajmy samo przeczytanie książki niczego nie gwarantuje! Ciężka praca nad sobą pozwoli nam osiągnąć wymarzony cel.Każdy z nas jest stworzony do spełnienia marzeń.

O czym jest kurs realizacji marzeń?
marzeń.
Jakie to wskazówki?
Jak zaprzestać oceniać innych ludzi, wyeliminować z życia...

• Poradniki
  • Sprzedane