Zdarzyło się nad jeziorem Mystic

Okładka książki Zdarzyło się nad jeziorem Mystic
Kristin Hannah Wydawnictwo: Bertelsmann Media Seria: Być Kobietą [Libros] literatura piękna
literatura piękna
2002-01-01
Barbara Cendrowska-Werner
romans

więcej Więcej

Kolejna książka która mnie zauroczyła. Nie mogłam się oderwać. Historia małej Izzy i jej pogubionego ojca smutna i przejmująca. Polecam. Hannah nie zawodzi

Była nawet spoko, ale czegoś mi w niej zabrakło... Na pewno zakończenia. Czytało się mega szybko i niby wszystko fajnie, ale na koniec czułam niedosyt, właśnie jakby czegoś zabrakło. Jeżeli ktoś chce się zrelaksować i odciąć od problemów to polecam.

Przeczytałam bo zaciekawiła mnie aktorka. Pierwsze dwa rozdziały były dla mnie wyśmienite. Opis odczuć głównej bohaterki, przejął mnie i trzymał w napięciu. A potem 300 stron nudy. Rozwlekania i powtarzania non stop tych samych nic nieodkrywczych myśli.

„Zdarzyło się nad jeziorem Mystic” to już moja ósma książka autorstwa Kristin Hannah, więc zaczęłam zauważać podobne schematy i motywy, ale mimo wszystko nie czuję znużenia.

Jest to historia Annie, której mąż po 20 latach związku wyznaje, że zakochał się w innej kobiecie. Zrozpaczona kobieta wyjeżdża do rodzinnego miasteczka Mystic, aby na nowo odnaleźć siebie. Jednak...

Nie dokończyłam tej książki, a mam wrażenie, jakbym ją przeczytała w całości. Niestety, wbrew zapewnieniu wydawcy, ta książka do mnie nie przemówiła. Do 100 stron było przewidywalnie do bólu, a kolejne 100 stron przeczytałam, licząc na nieoczekiwany zwrot akcji, który nie nastąpił. Poziom ckliwości mnie przygniótł, a tłumaczenie wydania z 2003 niekiedy złościło, a innym...

Dwie powieści tej autorki, które przeczytałam wcześniej ( "Słowik" oraz "Gdzie poniesie wiatr"}, były zdecydowanie lepsze! Ta natomiast zawierała zbyt lukrowane, przesłodzone fragmenty, które zamieniły tę historię w romans.

Myślę, że zostałam lekko spaczona przez inne książki tej autorki i spodziewałam się czegoś ambitniejszego. Tymczasem otrzymałam prostą, przewidywalną opowieść. Choć muszę przyznać, że czasami takie książki też są potrzebne.

Kolejna ciekawa historia opisana przez Kristin Hannah. Podejmuje ważne tematy:uzależnienie, depresja, granice miłości i poświęcenia oraz wybaczania. Dla mnie osobiście wątek dziewczynki Izzy i jej reakcja na stratę matki jest bardzo wzruszająca. Sposób w jaki sobie "radziła" z tą traumą onieśmielał dorosłych i sprawiał, że była dla nich dziwadłem. Ileż trzeba mieć miłości i...

Zakończenie mocno mnie zawiodło, bo uważam, że autorka powinna pociągnąć je nieco dalej. Poza tym świetnie się przy niej bawiłam.

Taka lekko ckliwa opowiastka, w sam raz na niedzielne popołudnie pod kocykiem. Trochę mi przeszkadzała liczba przymiotników w zdaniach :-)

1 202
  • 2021