Zdarzyło się nad jeziorem Mystic

2002-01-01
Barbara Cendrowska-Werner
miłość zdrada wybór emocje

więcej Więcej

Są książki, których nie umiem przeczytać, choć alfabet znam i po literkach składam. Mękę mam, kiedy ten banał wylewa się z kartek, kiedy czytam te romantyczne porównania i problemy alkoholowe na raz. Z pewnością nie dla wszystkich takie historie, ale wybierałam świadomie, na próbę.

To moje 4 spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie. Mimo, iż książka autorki „Odległe brzegi” jest w pewnym sensie podobna do tej, można się w niej zaczynać i zarwać nockę. Owszem niektóre elementy są przesłodzone, ale to chyba dobrze by nieco osłodzić sobie życie 👌.

Nie jest to najlepsza pozycja napisana przez tą autorkę. W mojej opinii to najgorsza książka która wyszła z pod jej pióra. Pomimo wszystko warto ją przeczytać ale jeśli sięgacie po raz pierwszy po książki tej autorki zalecam inne, żeby się nie sparzyć. Nie zaprzyjaźnicie tu się z główną bohaterką tak jak w Słowiku czy Wielkiej Samotności, nie przeniesiecie się oczyma...

Ogólnie historia jakich wiele, dość przewidywalna, trochę przesłodzona. Jednak to byl mile spędzony czas. Siegnelam po tę książkę aby trochę się odciąć od ciężkich, pełnych emocji oraz zbrodni ksiażek. I to w pełni mi się udało. Czytalo się bardzo lekko i szybko. Mimo -wybaczcie za określenie - banalnej historii odnalazłam pewien ważny przekaz, za którym doceniam książkę.

"Zdarzyło się nad jeziorem Mystic" to historia Annie, której mąż po prawie dwudziestu latach małżeństwa oświadcza, że zakochał się w innej kobiecie i chce się rozwieść. Zrozpaczona kobieta wyjeżdża do swojego rodzinnego miasta w odwiedziny do ojca aby przede wszystkim przetrawić tę sytuację i zastanowić się nad swoim życiem. Na miejscu spotyka mężczyznę, byłego przyjaciela,...

Powieść refleksyjna, utrzymana w ciepłym klimacie. Bohaterka jest rozdarta, po przejściach i dociera do niej co w życiu jest ważne dla człowieka - dla nie samej. Znajdując odpowiedź, podejmuje jedyną słuszną decyzję.Polecam

Ciekawa powieść, szczególnie dla mnie, ponieważ jestem na podobnym życiowym zakręcie jak główna bohaterka. Były łzy, ale wygrały dojrzałe decyzje i walka o siebie! Polecam

Odnoszę wrażenie, że jest to jedna ze słabszych książek Autorki. Nie wyróżnia się niczym szczególnym - historia jakich wiele: ambitny mąż, teoretycznie szczęśliwa, ale niespełniona żona, romans. Bardzo powtarzalna i dość przewidywalna książka. Do moich ulubionych książek Hannah należą: 1. Wielka Samotność, 2. Słowik, 3. Zimowy Ogród, 4. Gdzie sieje Wiatr gdzie losy...

Kolejna książka która mnie zauroczyła. Nie mogłam się oderwać. Historia małej Izzy i jej pogubionego ojca smutna i przejmująca. Polecam. Hannah nie zawodzi

Była nawet spoko, ale czegoś mi w niej zabrakło... Na pewno zakończenia. Czytało się mega szybko i niby wszystko fajnie, ale na koniec czułam niedosyt, właśnie jakby czegoś zabrakło. Jeżeli ktoś chce się zrelaksować i odciąć od problemów to polecam.

1 279
  • 2021