Zdarzyło się nad jeziorem Mystic

literatura piękna
2020-10-14
Barbara Cendrowska-Werner
miłość zdrada wybór emocje

Kolejne spotkanie z twórczością K.Hannah. I powiem tylko mam mieszane uczucia, były momenty ,że "męczyłam książkę. A były momenty ,że mi się podobała. Przeczytajcie i oceńcie sami .

Wybiórczo podchodzę do twórczości autorki. Nie ze względu na jej styl, lecz jednak na fabułę. Czytałam jej Nocną Drogę, z której jestem zachwycona, jednak wiem, że nigdy nie przeczytam Słowika. 2 wojna światowa to nie moja bajka.
Ten tytuł, przypomina mi lekko większość fabuł polskich autorek, jak pani Michalak, jednak zwroty akcji i język pozwolił mi ukończyć tę książkę.

Kolejna książka Kristin Hannah, kolejna porcja wzruszeń, do których w książkach tej autorki zdążyłam się już przyzwyczaić. Jak zwykle otrzymujemy niebanalną historię, z życia wziętą, gdzie los stawia naprzeciw siebie po dwudziestu latach parę dawnych, szkolnych przyjaciół. Dziś już nie są beztroscy i młodzi. Każde z nich niesie ze sobą bagaż bardzo trudnych doświadczeń, ale...

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i zapewnie nie ostatnie. Idealna lektura na jesienną i każdą inną sobotę. Jedyne pytanie jakie pada: Dlaczego ona tyle czasu na męża zmarnowała?

Może nie jest tak wzruszająca jak „Słowik” ale przyjemnie mi się ją czytało. Trochę banalna, przewidywalna ale mnie nie męczyła. W sam raz na niedzielne popołudnie 😉

87/52/2020

Przewidywalna i banalna. Do tego napisana słabym językiem.
Szkoda czasu.

Zdarzyło się nad jeziorem Mystic - Kristin Hannah - to kolejna przeczytana przeze mnie powieść tej autorki - myślę, że nie ostatnia. Polecam!

W porównaniu z innymi książkami autorki, które przeczytałam do tej pory ta wypadła zdecydowanie najsłabiej. Flaki z olejem. Zwykły harlequin.
Jeśli ktoś chętny na czytadełko to polecam. Jeśli ktoś szuka ambitniejszej lektury to radziłabym zastanowić się czy aby ta byłaby odpowiednią.

A może by tak otworzyć księgarnię w deszczowym mieście Mystic ...?

• 2020
  • 2012