Szturm straceńców

Piotr Langenfeld Wydawnictwo: Ender Cykl: Odległe rubieże (tom 3) Seria: WarBook powieść przygodowa
Ender
wojna walka
Odległe rubieże (tom 3)
powieść przygodowa
WarBook
wojna walka

Westeplatte broni się nadal. I Hel i Oksywie. Wermacht nie wkroczył jeszcze do zażarcie bronionej Warszawy. Finowie dzielnie odpierają Sowietów na swojej granicy. Do Wojny po stronie Aliantów przyłącza się Rumunia. Japończycy atakują Sowietów na Kamczatce. Na Białorusi i europejskiej Rosji pojawiają się bunty i powstania - biała Rosja odżywa. Czołgi francuskie wbijają się...

Jeśli ktoś lubi książki z alternatywnymi wydarzeniami historycznymi to polecam tę cykl-Odległe Rubieżę.
Zapraszam po audiobooki na mojego chomika-Antek731. Tylko profesjonalni lektorzy.

Ciekawa alternatywa działań wojennych WP w 1941 roku.

Ot taka sobie książeczka o dzielnych Polakach, perfidnych Anglikach, tępych i zezwierzęconych sowietach oraz niezdecydowanych Francuzach. Ani to ciekawe, ani mądre - taki produkcyjniak nadający się co najwyżej do zabicia czasu w trakcie wyjątkowo nudnej podróży. Choć sen mógłby być lepszym wyjściem.

Udane zakończenie cyklu zapoczątkowanego przez niejakiego Vladimira Wolffa.

2045

Jest mi niezmiernie trudno ocenić ten tytuł. Ogólnie bardzo sobie cenię powieści historyczne, a podręczniki historii rzadko trafiały do mojej wyobraźni. Nie mam za to pojęcia, gdzie umiejscowić tę książkę. Naszpikowano ją sporą ilością informacji, ale nie mają one zbyt wiele wspólnego z prawdą historyczną. Całość okraszono całym mnóstwem fikcyjnych opowieści. Niektóre...

Wygląda na to, że zmiana autora nie wyszła źle tej serii. Historia jest dobrze kontynuowana, ładnie rozbudowana, pełna interesujących zwrotów akcji i, co najważniejsze, pozytywnie się kończy.
Czytało się bardzo dobrze i mocno mnie wciągnęła. Zasłużone 8/10!

Cieszę się, że Pan Langenfeld zakończył ten cykl, ponieważ po lekturze I tomu nie miałem zamiaru kontynuować lektury. Świetna wojenna proza.

Szczerze powiem podszedłem do tej pozycji trochę sceptycznie no bo jak to ostatnią najważniejszą część serii pisze inny autor niż resztę. Jednak nie zawiodłem się Piotr Langenfeld godnie kontynuuje pomysł rozpoczęty prze Vlafimira Wolffa. I tak znajdujemy się w samym środku drugiej wojny światowej która nie wybuchła w 1939 tylko 1941 i to Rosja uderza na Polskę. W tomie...

Godne zakończenie trylogii.

• Historia alternatywna
  • Audiobook
  • Mam
  • Kupić
  • Bemowo
  • Literatura

Dodaj cytat z książki Szturm straceńców