rozwińzwiń

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Ebook

Ebook

Trudno dodac cos ponad inne komentarze.
Niewatpliwie dalsze przygody bohaterow cofnietych w czasie sa wciagajace.
Pragnienie zemsty za Powstanie Warszawskie zostaje dopelnione.
Srodkowa czesc ksiazki zwalnia skupiajac sie tym razem na wrogach ze Wschodu i pracy wywiadowczej.
Ostatnia czesc to pelna akcji, niesamowitych opisow batalia na Krymie. Lektura dla fanow gatunku, solidna sensacja.

Trudno dodac cos ponad inne komentarze.
Niewatpliwie dalsze przygody bohaterow cofnietych w czasie sa wciagajace.
Pragnienie zemsty za Powstanie Warszawskie zostaje dopelnione.

Wziąłem z biblioteki, żeby odpocząć od literatury bardziej ambitnej i... przeczytałem w jeden dzień. W swoim gatunku - świetna rzecz.

"Kapitan Jamróz" to 4 tom znanego cyklu "www", napisanego przez Marcina Ciszewskiego. Powieść tą kontynuuje historię Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, który trafił do roku 1939.
Powieść nie jest długa, liczy około 330 stron dobrej lektury. Fabuła dotyczy tak naprawdę trzech rzeczy. Pierwszą z nich jest śmiałe natarcie na pułk Dirlewangera i jego rozbicie. Natarcie te zamyka kwestię powstania Warszawskiego, które zostaje wygrane.
Nastepnie mamy fazę przygotowań do operacji "Dwugłowy Wąż". Część ta stanowi dość sporą część książki, jednak nie jest to według mnie wadą. Część ta to nie tylko przygotowania ale również inne akcje oraz działania działającego w konspiracji PSBR pod przywódctwem tytułowego Kapitana Jamroza. To nie tylko walka z GRU czy "Jutrzenką", to również przemiana Leszka Jamroza, który niechętnie został nowym dowódcą po śmierci Wojtyńskiego. Od zagubionego oficera, od którego zalatywało defetyzmem do pełnoprawnego i pewnego siebie kapitana, prowadzącego operacje "dwugłowego gada".
Cześć trzecia to już niemalże finał, to czas realizacji zamachu. Największego w historii zamachu na dwie z trzech osób z wielkiej trójki...
Książkę tę najlepiej czytać niedługo po zakończeniu poprzednich. A my tutaj dużą liczbę osób, wydarzeń oraz nazwisk więc po dłuższej przerwie można poczuć się nieco zagubionym.

Polecam i pozdrawiam, Kyouko Vi Polonia.

To już czwarta część serii www. i chociaż żadna nie podbiła tak mojego serducha jak pierwsza, to bawiłam się przy nich świetnie. Nieco męczące były te długaśne rozdziały (po 150-200 stron),ale jakoś dałam radę przez nie przejść. Polecam każdemu, kto lubi historię, militaria i science-fiction z zawirowaniami w czasie

Kolejny rozdział historii - kolejny duży plus za świetnie skonstruowany dalszy ciąg perypetii oddziału.

Każda z części cyklu www. potrafi zadziwić. Pomimo oczekiwań - "Kapitan Jamróz" spełnia wszystkie nadzieje czytelnika.

niezłą bajeczka dla prawaków, mi sie podobała

niezłą bajeczka dla prawaków, mi sie podobała

Wielokrotnie rozmyślałem nad tym jak ocenić tę książkę. „Kapitan Jamróz” to bez wątpienia ciekawa lektura, dla osób poszukujących sensacji czy alternatywnych wizji historii Polski. Sceny batalistyczne choć nieliczne, potrafią zaspokoić potrzeby czytelników głodnych akcji, wybuchów i potyczek rodem z filmów akcji. Książka składa się z prologu oraz trzech części – ogółem 330 stron dobrej lektury.

Fabuła przedstawia losy dobrze znanego czytelnikom Marcina Ciszewskiego, 1. Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego. Na uwagę zasługują sceny walki, których lektura sprawiała mi niesamowitą frajdę — nieczęsto mam możliwość spojrzenia na profesjonalnie opisane alternatywne losy Polski. Marcin Ciszewski w ciekawy sposób przedstawił polskie bolączki, takie jak Powstanie Warszawskie oraz terror towarzyszący sowieckiej ideologii w inny sposób. Czytanie sprawia przyjemność.

Późniejsza akcja, czyli przygotowania do operacji „Dwugłowy wąż” może niestety niejako zniechęcić, szczególnie jeśli ktoś nie przyzwyczaił się jeszcze do sposobu opowiadania historii przez autora. Sam miałem z tym problem, drugi rozdział wydawał mi się przez pewien czas niezbyt ciekawy. Czytając drugą część książki niejednokrotnie miałem ochotę na przerwanie lektury – być może dlatego, że czytając ostatnie książki (nie należące do Marcina Ciszewskiego) przyzwyczaiłem się do innego rodzaju akcji. Akcja tam zawarta wydawała mi się po prostu zbyt „powolna”?! Wszystkie moje zastrzeżenia zniknęły po przeczytaniu ostatniej części – opisującej realizację operacji „Dwugłowy wąż” – to wtedy zrozumiałem, że podawanie tak dużej informacji w formie jak sądzę, rasowej powieści szpiegowskiej miało sens. Część trzecia jest zaskakująca, ogrom akcji w niej zawartej, moim zdaniem rekompensuje jej względny brak w poprzednim drugim rozdziale.

Książka Marcina Ciszewskiego to ciekawa lektura, z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu, ale jednocześnie ostrzegam przed czasami ostrzegam przed monotonną akcją ale i zbyt wczesnym poddawaniem się. Warto dać jej szansę, nawet jeśli w pewnym momencie stwierdzicie, że historia robi się nudna – obiecuję, że gdy przeczytacie ją do końca będziecie z niej zadowoleni. Polecam serdecznie!

Następna część cyklu alternatywnej historii Polski.Bardzo budująca. Wygrane Powstanie Warszawskie ,zamach na ludzi znanych z historii którzy chcieli skreślić Polskę. Wszystko to miłe dla serca każdego Polaka. Akcja bardzo dynamiczna . Czyta się jednym tchem. Znakomita !!!

• Audiobooki
  • Fantastyka