Łowy na człowieka

Marek Czerwiński Wydawnictwo: Ender kryminał, sensacja, thriller
Ender
2011-10-05
2011-10-05
wojna sensacja historia akcja snajper patriota

Bardzo dużo opisów odnośnie broni a także akcesoriów do niej, min optyka. Książka zainteresuje każdego fana strzelectwa. Fabuła kończy się w zaskakujący sposób . Książka trzyma w napięciu i bardzo wciąga.

Teraz przyszedł czas na powieść innego rodzaju, po tych wszystkich kryminałach i sensacjach poczułem się zmęczony. I tak przypadkiem trafiłem na „Łowy na człowieka” Marka Czerwińskiego kompletnie nic nie wiedząc o autorze. Możecie sobie wyobrazić moją irytację jak główny bohater z lubością opisywał różne bronie, co można nimi zrobić czy jak udoskonalić. Zacisnąłem zęby i z żołnierską pokorą brnąłem dalej za bohaterem. Wraz z upływem czasu przebywania ze Stanisławem, przedwojennym podoficerem i zapalonym Myśliwym. Tak, przez duże „M” bo z zasadami, których przestrzegał nawet kosztem swojego zdrowia czy nawet życia. Polubiłem tego żołnierza, partyzanta, wybornego snajpera żyjącego według swoich zasad miłującego Ojczyznę i otaczający go świat przyrody. Po czasie nawet zacząłem z zainteresowaniem słuchać jego wykładów na tema broni, czułem w tym pasję. Uderzył mnie prosty język powieści, bez upiększeń, bez przenośni, wprost i bez uśmiechu. Bo to nie były śmieszne czasy. Język szorstki, oszczędny, do „rzeczy” i na temat. Autor, jak wyczytałem, składa powieścią hołd wielu bezimiennym żołnierzom, którzy nie złożyli broni i nie służyli nowym panom po 1945 roku. Trochę zawiedziony byłem, że Autor mało barwnie opisał przyrodę i trochę irytowały mnie skoki czasowe, dziury. Prosty i oszczędny język ale pomimo tego wzruszający do łez. Stach po prostu był zwykłym, uczciwym człowiekiem.

Ciekawe, nietuzinkowe spojrzenie na wojnę i bardziej realistyczne niż w większości powieści i filmów przedstawienie tego, co we współczesnej wojnie najważniejsze: strzelania.

Bardzo dobra książka. Widać, że autor wie, o czym pisze. Zna temat i wciąga czytelnika w świat snajperów, ich stylu walki oraz mentalności. Dobry snajper to wytrwały łowca, siejący strach wśród wrogów, ale i niechęć wśród towarzyszy broni. Chodzi, jak chce, gdzie chce i w pojedynkę potrafi odmienić oblicze walki. Dobry snajper potrafi zatrzymać i unieszkodliwić całą kolumnę pojazdów, dając przewagę swojemu oddziałowi 💯

Marek Czerwiński zawarł w postaci Stanisława historie wielu żołnierzy, którzy walczyli za Polskę podczas II WŚ, a także kąsali komunistyczny reżim po wojnie. Opisał z dbałością o najmniejsze szczegóły, broń, którą posługiwał się bohater, codzienne zmagania z agresorem, przygotowania do akcji i prowadzące do nich elementy taktyki. Czytając Łowy na człowieka, miałem wrażenie, jakbym podążałem wraz ze Stanisławem przez lasy, czyścił z nim broń i polował, zarówno na zwierzynę, jak i ludzi. Ta podróż była miejscami ekscytująca, wielokrotnie straszna, ale przede wszystkim totalnie wciągająca 🌀

Polecam wszystkim miłośnikom tematyki wojennej, ale i tym, którzy tak jak ja natrafią na tę książkę zupełnie przypadkiem 👀👍

Dobra książka. Możliwe, ze momentami nieco siermiężnie pisana, ale pisał ją żołnierz i znawca broni, a nie poeta. I być może ta surowość dodaje jej tylko smaku.
Świetna opowieść, szkoda, że jakby ją ktoś chciał zekranizować, to pewno by spaprał robotę...

Dobrze napisana historia.

Dobrze napisana historia.

Fantastycznie czyta się książki, których motorem napędowym powstania jest pasja i miłość autora do zawartej w niej tematyki. Takie właśnie są "Łowy na człowieka" . Marek Czerwiński bogaty w wiedzę na temat broni potrafi zaciekawić tematyką czytelnika zarówno tego, który jest laikiem jak i profesjonalistę. Polecam

Mogę porównać tę książkę do kultowych filmów z najlepszych lat Stallona, Jean-Claude Van Damme czy Steven Seagala.Główny bohater bardzo mi ich przypomina prosty twardy człowiek z zasadami, który rozwala swoich wrogów. Myślę że na bazie tej pozycji można by zrobić świetny mroczny film. Czasy drugiej wojny światowej i póżniejsze to czas porażek a tu mamy postać która jest tym dobrym, jest zwycięscą.
Jeszcze nigdy nie czytełm książki w której broń była by tak świetnie opisana, czasem miałem wrażenie że to strzelby, karabiny pistolety były prawdziwymi bohaterami tej powieśći. Widać autor naprawdę zna się na rzeczy. Słabszą stroną książki jest natmoiast poziom literacki, język idialogi ale można to strawić i warto mieć na uwadze że to pierwsza tego typu książka autora.

Zabijanie by zdobyć lepszą broń, która ma lepsze coś tam od tej, którą główny bohater do tej pory miał. W imię zasady ząb za ząb.
Tak infantylnie napisanej książki do tej pory nie czytałem, a czytało się świetnie.

To jest jedna z tych książek, które każdy powinien przeczytać. II Wojna światowa i tuż po.
Mówi o tym jak powinien się Człowiek postępowa niezależnie od sytuacji - tu akurat wojennej. Być przyzwoitym to zdecydowanie za mało.
Dla bardziej wyrobionych czytelników świetne opisy broni strzeleckiej i ich możliwości.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.