Perski podmuch

Okładka książki Perski podmuch
Jakub Pawełek Wydawnictwo: Ender Cykl: Przymierze (tom 2) Seria: WarBook literatura piękna
literatura piękna
Przymierze (tom 2)
WarBook
Ender
2014-12-03
2014-12-03

Druga część serii Przymierze. Zarzuty do książki prawie takie same jak w pierwszej części:
- autor używa niekiedy słów których znaczenia nie do końca rozumie
- dziwne sformułowania np. napisanie "zwiewny" o helikopterze szturmowych AH-64 Apache to chyba lekka przesada
- "minarety pikowały w niebo" - brak komentarza
- autor nie ma bladego pojęcia jak są zbudowane i jak...

super

zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Bardziej dynamiczna i ciekawsza fabuła. Niestety cała masa wpadek autora/redaktora (np. 29 luty 2019) i niedopracowane zakonczenie

Drugi tom serii poświęconej Przymierzu zdecydowanie trzyma wysoki poziom książki otwierającej serię. Autor w moim odczuciu realistycznie przedstawia potencjalny konflikt amerykańsko-irański. Także jego podłoże wydaje się prawdopodobne.
Dużą zaletą tej książki jest świetny styl, który powoduje, że czyta się ją świetnie. To co jest w tej książce ciekawe to to, że nie wszyscy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lepsza niż Wschodni grom

Lepsza niż pierwsza część zdecydowanie choć w niektóre koncepcje autora naprawdę musiałem się wczuwać żeby je jakkolwiek uprawdopodobnić:-)

1972
1958

Bez zachwytu. Temat nośny, na czasie i dlatego powstaje bardzo wiele takich pozycji. A że autor Polak, to i polska jednostka specjalna musi być zbiorowym bohaterem. Niekoniecznie.

Druga cześć z serii Przymierze. Akcja dzieję się jakiś czas po pierwszej część. Napisana w takiej samej konwencji jak pierwszy tom - szybka akcja, dokładne charakterystyki sprzętu i ciekawy scenariusz. Jednakże, mi osobiście brakuje wyjaśnień kilku zdarzeń które wydarzyły się pomiędzy I a II tomem, mimo tego pozycja warta przeczytania.

Kolejna po Wschodnim Gromie pozycja z cyklu Przymierze. Tak samo jak w pierwszej części akcja w którą zabiera nas Pawełek biegnie z prędkością pocisków wystrzeliwanych z naszych rosomaków. Przenosimy się tylko w nieco inny rejon działań niż podczas pierwszej części. Książka obowiązkowa dla wszystkich fanów Wojska Polskiego oraz najnowszej technologi prowadzenia walki. Na...

• Audiobook
  • Historia alternatywna
  • Audiobooki
  • 2017
  • Wojenne
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Perski podmuch