Okładka książki Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego: moc oddziaływania na ludzi i sytuacje
Robert B. Cialdini Wydawnictwo: Helion Seria: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
Influence
Helion
2011-01-01
2001-01-01
Arkadiusz Romanek
Cialdini

Okładka książki Świat na TAK!  Zdobywaj przyjaciół, zyskuj pewność siebie i skutecznie przekonuj innych Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
Ocena 6,4
Świat na TAK! ... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki TAK! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu Robert B. Cialdini, Noah Goldstein, Steve Martin
Ocena 6,8
TAK! 60 sekret... Robert B. Cialdini,...
Okładka książki HBRs 10 Must Reads for New Managers Robert B. Cialdini, Michael D. Watkins, Daniel Goleman, Herminia Ibarra, John P. Kotter, William Oncken Jr., Donald L. Wass
Ocena 7,0
HBRs 10 Must R... Robert B. Cialdini,...

Dla osób średnio-zapoznanych z tematem fajna lektura. Podstawowe kwestie przedstawione w sposób obrazowy, dużo przykładów.

Bardzo fajne!

Bardzo fajne!

Autorem jest dr Robert Cialdini, psycholog specjalizujący się w tematyce wywierania wpływu.
W książce przytacza 6 kluczowych technik wywierania wpływu. Dowiadujemy się czym charakteryzują się: partacz, szmugler i detektyw wywierania wpływu.
W przystępny sposób na konkretnych przykładach autor pokazuje jak można wykorzystać okazję, by odnieść sukces, albo zrujnować możliwości współpracy.
Czasami sposób sformułowania myśli ma ogromne znaczenie.

Wydaje mi się, że większość ludzi zna te techniki i nawet nie do końca zdaje sobie sprawę z ich stosowania. Dobre jest to, że Cialdini zwraca uwagę na etykę i efekty stosowanych taktyk.

Absolutne podstawy wywierania wpływu na ludzi. Warto jednak pamiętać żeby wykorzystywać je tylko w dobrych celach.

Autor przedstawia sześć dosyć banalnych zasad jak tworzyć relacje z ludźmi aby każda ze stron była wygrana.
Liczyłem na więcej, ale nie wątpię że wielu osobom może się przysłużyć, plus za zwięzły przekaz i dodatki do książki.

Dość banalne i oczywiste.

Dość banalne i oczywiste.

2089

Klasyka książek o zarządzaniu. Warto przeczytać i uzmysłowić sobie mechanizmy jakie nami rządzą. Jeśli pracujesz z ludźmi, wywierasz na nich wpływ, zatem ten wykład wygłoszony przez Cialdiniego jest dla Ciebie.

Obejrzyj klip jeśli chcesz dowiedzieć się czy książka jest dla Ciebie! Z filmu dowiesz się jaki jest to typ książki, co jest w niej wartościowego i dlaczego jej treść jest wykorzystywana do dnia dzisiejszego! Miłego słuchania :)

Pokaż mimo to video - opinia

Fajna książka systematyzująca podstawowe informacje w temacie, ale niestety nie dowiedziałem się z niej zbyt wielu nowych faktów.

Książka o oczywistych zachowaniach napisana w nieoczywisty sposób. Nie jestem jakimś znawca książek z tego gatunku, niejednokrotnie próbowałem przeczytać książkę tego typu, jednak po kilkudziesięciu stronach moja przygoda z tym gatunkiem się kończyła. Dlatego postanowiłem że ta pozycja zostanie wysłuchana. I to był strzał w dziesiątkę. Rewelacyjny audiobook. Polecam książkę w 100%

Robert B. Cialdini Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka Zobacz więcej
Robert B. Cialdini Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka. Zobacz więcej