Killer Queen

Okładka książki Killer Queen L.H. Cosway
Okładka książki Killer Queen
L.H. Cosway Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Painted Faces (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Painted Faces (tom 2)
Self Publishing
2014-10-20
2014-10-20

"Killer Queen", to nic innego jak ta sama historia zawarta w "Painted Faces" opisana z perspektywy Nicholas'a. Pisana jako jego dziennik zawiera kilka wspomnień sprzed poznania Fredy, ale także kilka już po zakończeniu pierwszego tomu z cyklu. Nie lubię książek pisanych z perspektywy drugiego z bohaterów, gdyż w dużej mierze odbieram to jako przepisywanie już raz napisanej książki. Autorzy zazwyczaj nie wkładają aż tyle pracy co za pierwszym razem nastawieni na jakikolwiek zysk z odgrzewanego kotleta. L.H.Cosway tutaj troszeczke wybija się na tle innych autorów dodając sceny, które nie były zawarte w pierwszej książce, a ponad to wybiórczo traktując a nawet bardziej zwięźle sceny, które już znamy. Poza tym odczucia Nicholasa są duzo bardziej znaczące dla historii niz w przypadku innych książek. Jego osoba nie jest taka łatwa do odczytania, nawet jesli dialogi z pierwszej ksiązki moga wskazywac na jedno, to jednak jego mysli zawarte tutaj sa dużo bardziej istotne. Co mi się nie spodobało, to to, że pisanie tej ksiązki w formie pamietnika wcale nim nie było. Kilka bezpośrednich zwrotów do czytelnika niewiele ma się do formy i chyba wolałabym, gdyby pisał do samego siebie, albo do "Dear Diary", ale to tylko moje osobiste przemyslenia. Mimo to miło było wrócić do Viv i Fredy, ale wyciągnęłam też z tego pewne wnioski - jeśli będe chciała przeczytać książke z perspektywy drugiego z bohaterów musze zrobić przy tym conajmniej mesięczna przerwę, gdyż czytanie tych samych dialogów będzie ponownym przeżywaniem i wspominaniem znanej już mi historii, niż nuda z czytania czegos co jeszcze pamiętam sprzed tygodnia.
Polecam fanom "Painted Faces" gdyż jest to na prawdę wisienka na torcie :) Zwłaszcza wydarzenie z Sylwestra 2012 :)

• Rezygnacja
  • ☑ Książki 2014