Bitwa o świcie

Okładka książki Bitwa o świcie Christophe Mauri
Okładka książki Bitwa o świcie
Christophe Mauri Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Matt Hidalf (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Matt Hidalf (tom 3)
Mathieu Hidalf et la bataille de l'aube
Znak emotikon
2015-03-16
2015-03-16
Magdalena Talar
Magdalena Talar

Matt Hidalf wymiata. Przygoda za przygodą. Nie można się nudzić czytając tę książkę. Z każdym tomem coraz to ciekawsza. Z radością sięgam po ostatnią jej część "Ostatnia rozgrywka" i już wiem,że będzie równie wciągająca.
Polecam

Polecam

Matt Hidalf został wyrzucony z Akademii Elity po tym jak wypowiedział Czarną Przysięgę. Jednak chłopca wciąż prześladują koszmary. Błyskawica Widmo nie żyje.
Ale nagle nad pałacem Hidalfów zbierają się czarne chmury. Mistrz Magimel, doradca Pana Hidalfa czym prędzej biegnie do Wieży Dzieci. Po drodze widzi wszystkich domowników śpiących. Na szczycie Wierzy Dzieci zastaje samego Matta Hidalfa. Matt wyjaśnia mu na czym polega jego plan. Chłopiec chcę zasnąć na lata i obudzić się w dniu swoich 18 urodzin. Ale Mistrz zarzeka się że na pewno ustalił z Bezzębną Staruchą warunek, dzięki któremu się obudzi. Warunkiem Matta jest coś niemożliwego. Jego drzewo ma znów zaświecić. Po krótkiej rozmowie Matt zasypia.
Jednak pod nieobecność Matta w Akademii dzieją się złe rzeczy.
Czy chłopiec zdąży się obudzić i uratować szkołę, po raz kolejny?

Powyższą pozycję polecam wszystkim fanom książek fantastycznych. Ma zaskakującą i bardzo ciekawą fabułę oraz nagłe zwroty akcji. Bohaterowie są niezwykle wyraziści, barwni i nie sposób ich nie polubić. Akcja rozgrywa się szybko i dlatego czytelnik nie ma czasu się nudzić.
Książka, co prawda, nie dorównuje serii przygód o Harrym Potterze, ale odbiega schematem i treścią od innych książek tego typu. W wielu momentach byłam zaskoczona takim, a nie innym rozwojem rozgrywających się wydarzeń. Poza tym, co bardzo lubię książka pełna jest magii i tajemnic, które trzeba odkryć i zagadek, na które trzeba znaleźć odpowiedź.

Z tomu na tom akcja rozkręca się coraz bardziej a przy lekturze czerwonego kartki przewracają się same. autor chyba w końcu zaczął panować nad stworzonym przez siebie światem, bo historia robi się coraz bardziej zrozumiała i wciągająca. Napisałabym więcej, ale muszę zabrać się za czwóreczkę.

Matt Hidalf. Arogancki, pewny siebie, pomysłowy. Nie ma dla niego rzeczy nie do zrobienia. Potrafi umrzeć na cztery minuty, targować się z Bezzębną Staruchą, obudzić się z kilkuletniego snu w kilka miesięcy, a także oszukać wszystkich, którzy już spisali go na straty.

Jeśli do tej pory czegoś w Akademii Elity jeszcze nie było, Matt Hidalf jest zobowiązany zmienić ten fakt.

Tak jak się spodziewałem, w kolejnej części przygód Matta Hidalfa pomimo tego, że jest dość "sennie" :> to i tak jest więcej akcji oraz walki dobra ze złem. Muszę przyznać, że z każdą następną częścią, serię czyta się coraz ciekawiej, a czytelnik bardziej się wciąga w losy bohaterów. Miło ;)

Pojechałam pod rząd 2 i 3 część. I było warto. Każda kolejna jest lepsza od poprzedniej. A ta jest niesamowita. Jak czytasz treść tylnej okładki czyli Prorok Królewski to zna główny wątek oraz dodatkowy nius.
Huuu... Matt powziął ryzykowny wybór. To co się stało trochę go powaliło... biedak. Trochę się w szkole pozmieniało i nadal się zmienia.
Zawsze pod koniec jest niesamowito ale tym razem przesadzili.
Polecam czytajcie dalej! Oczywiście jeśli poprzednie się wam podobały

Zawsze pod koniec jest...

Trzeci tom przygód Matta Hidalfa jest zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych; czyta się go błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Autor nareszcie wyjaśnia, kim są Heliosi, Bracia Estaff, wspomina o początkach Akademii Elity. Stare wątki zyskują zaskakujące, zupełnie niespodziewane oblicza; postacie drugoplanowe wychodzą z cienia, wzbogacając fabułę. Pojawiają się pytania i wątpliwości, na które niecierpliwie chciałoby się poznać odpowiedzi.

Nadal uważam, że seria nie może równać się z Potterem, jednak dla młodszych czytelników będzie bardzo ciekawą lekturą wprowadzającą w świat fantastyki. Nie żałuję, że po niezbyt zachęcającym początku dałam jej drugą szansę. Niecierpliwie wyczekuję ostatniego tomu, aby przekonać się, czy autor utrzymał tendencję zwyżkową i kolejny raz pozytywnie mnie zaskoczy.

Tak super aż można by było czytać sto razy

Tak super aż można by było czytać sto razy

• Matt Hidalf
  • 2015

Dodaj cytat z książki Bitwa o świcie