Drzwi do szczęścia

The Four Doors
poradniki
Hanna de Broekere
szczęście motywacja wiara możliwości

Wg mnie świetny motywator 🙂!
Czyta się ekspresem. Ja polecam każdemu 😉

Chociaż nie podzielam wierzeń religijnych autora (Evans jest mormonem), dałem się namówić żonie na przeczytanie jego książki. I co mogę powiedzieć? Nie żałuję. Choć nie ma tutaj niczego odkrywczego, kilka opowieści (z życia autora i nie tylko) bardzo mi się spodobało. Czasami są wzruszające, czasami zaskakujące – a za każdym razem mogą czytelnika czegoś nauczyć.

Zaznaczę...

Rzadko sięgam po poradniki, ten przeczytałam, bo lubię czytać książki tego autora, ale o ile książki obyczajowe spod Jego pióra czytam błyskawicznie ta pozycja mnie wręcz nużyła.

2055

Wspaniała, ciepła, optymistyczna, dająca nadzieję. Ta nie - powieść uzmuslowila mi za co uwielbiam powieści Evansa i jego samego jako człowieka.

Powiedziałabym , że jest to poradnik dotyczący zmiany swojego postępowania albo nawet życia jednak nie jest to takie proste jak zakłada autor, człowiek nie zmieni się ot tak bo ja chce być jednak taka czy taki a nie ciągle np niezdecydowany . Bardzo mądre zagadnienia i wiele przydatnych informacji , być może dzięki tej książce ktoś postanowi zmienić się na lepsze.

Na przeczytanie konkretnej książki w życiu człowieka powinien nadejść odpowiedni czas.

Dla mnie właśnie taki moment nastąpił dziś, wczesnym rankiem, żeby ponownie otworzyć książkę „Drzwi do szczęścia” autorstwa Richarda Paula Evansa i ją przeczytać, niemal jednym tchem.

Jakiś czas temu zapoznałam się z kilkoma stronami ksiażki "Drzwi do szczęścia" i odłożyłam ją na...

Paul Richard Evans od długiego już czasu figuruje na liście moich ulubionych autorów i wcale nie jest to nieuzasadnione - autora nie tylko uwielbiam za styl pisania, który jest kapitalny, a sama treść wciąga niemiłosiernie. Chodzi głównie o przekaz jaki płynie z książek Pana Paula, oraz jak autor umie sprawić, że czytelnik jest w stanie "przetrawić" nieraz dość...

2028

Świetna ksiązka pouczająca, moralizatorska oraz pokrzepiająca. Zbiór myśli autora ułożonych w sensowne rozdziały. Warto przeczytać. Mimo, że krótka, to postanowiłam ją sobie rozłożyć na kilka dni czytania, bo taką wiedzę i myśli warto dawkować po trochu.

Skondensowane prawdy zawarte we wszystkich powieściach tego autora. Przypomina, że wszystko co nas spotyka prowadzi do tego, gdzie teraz jesteśmy i jakimi jesteśmy ludźmi. Wiara w Boga posiada fundamentalne znaczenie - nie jesteśmy pomyłką, po coś tu jesteśmy na tym świecie. Musimy tylko odkryć własną drogę do szczęścia. To od nas zależy jak postrzegamy ludzi, świat i...

I wyszło moje nieczytanie opisów o czym jest książka. Trochę się zdziwiłam, gdy zrozumiałam, co wypożyczyłam. Na początku niezbyt byłam przekonana do tego "poradnika" i czytałam bez przekonania. Przeszkadzało mi podejście zbyt religijne, z którym akurat ja się nie zgadzam, a było go dużo, szczególnie w "pierwszych drzwiach." Później jednak książka mi się spodobała i trafiła...

Dyskusje

• Chcę w prezencie