Drzwi do szczęścia

2015-04-20
2015-04-20
Hanna de Broekere
szczęście motywacja wiara możliwości

Richard Paul Evans jest jednym z moich ulubionych autorów opowieści obyczajowych. Dziennik Noel to jedna z moich ulubionych powieści.

Drzwi do szczęścia to książka sklasyfikowana jako poradnik. Nie wiem do końca czy to dobra kategoria, bo ja czułam, jakbym czytała pamiętnik. Evans za pośrednictwem książki opowiada o swoim życiu, o swoich wzlotach i upadkach, o tym jak znalazł własną drogę do szczęścia. Za pośrednictwem zasady czterech drzwi pokazuje nam, jak nawet drobne czynności, mogą być początkiem wielkich zmian, które zmienią nasz sposób myślenia i pozwolą nam uwierzyć we własne możliwości.

Dzięki tej książce dowiedziałam się, skąd w Evansie jest tyle ciepła, miłości i wrażliwości, które przelewa na papier. Cieszę się, że poznałam go z tej strony, bo teraz wiem, dlaczego jego powieści tak bardzo chwytają mnie za serce. Gdybym mogła cofnąć czas, chciałabym od tej pozycji rozpocząć twórczość z autorem, bo może znacznie szybciej sięgnęłabym po jego twórczość i szybciej się do niej przekonała. Ode mnie 8/10.

Chociaż nie podzielam wierzeń religijnych autora (Evans jest mormonem),dałem się namówić żonie na przeczytanie jego książki. I co mogę powiedzieć? Nie żałuję. Choć nie ma tutaj niczego odkrywczego, kilka opowieści (z życia autora i nie tylko) bardzo mi się spodobało. Czasami są wzruszające, czasami zaskakujące – a za każdym razem mogą czytelnika czegoś nauczyć.

Zaznaczę tylko, że nie znam innych książek Evansa. Jakiś czas temu moja żona zastanawiała się, jaką książkę czytać jako następną, i znalazła właśnie tegoż autora. Zdobyła kilka książek i spodobały jej się na tyle, by zacząć namawiać mnie do lektury (wszak interesuję się duchowością).

Jeśli ktoś szuka lekkiej i inspirującej książki, raczej się nie rozczaruje. To tytuł, który bardzo łatwo i szybko się czyta. Nie nuży, nie zniechęca – pod warunkiem, że ktoś chce poczytać coś o poprawianiu jakości swojego życia. Nie każdy lubi takie książki. Ja czytuję je zwykle z racji obowiązków zawodowych. Na co dzień wolę książki popularnonaukowe oraz o szeroko pojętej sztuce. Tym razem jednak całkiem nieźle się bawiłem.

Zaznaczę...

Powiedziałabym , że jest to poradnik dotyczący zmiany swojego postępowania albo nawet życia jednak nie jest to takie proste jak zakłada autor, człowiek nie zmieni się ot tak bo ja chce być jednak taka czy taki a nie ciągle np niezdecydowany . Bardzo mądre zagadnienia i wiele przydatnych informacji , być może dzięki tej książce ktoś postanowi zmienić się na lepsze.

Wspaniała, ciepła, optymistyczna, dająca nadzieję. Ta nie - powieść uzmuslowila mi za co uwielbiam powieści Evansa i jego samego jako człowieka.

Rzadko sięgam po poradniki, ten przeczytałam, bo lubię czytać książki tego autora, ale o ile książki obyczajowe spod Jego pióra czytam błyskawicznie ta pozycja mnie wręcz nużyła.

Wg mnie świetny motywator 🙂!
Czyta się ekspresem. Ja polecam każdemu 😉

Wg mnie świetny motywator 🙂!
Czyta się ekspresem. Ja polecam każdemu 😉

Świetny motywator.
Przeczytana w trybie ekspresowym:)
Polecam !!!

Świetny motywator.
Przeczytana w trybie ekspresowym:)
Polecam !!!

Książka podejściem przypominająca czytaną już przeze mnie „Potęgę Podświadomości”, z którym się zgadzam i utożsamiam. Pozycja nie wniosła dla mnie jednak nic nowego. Ciekawie było, przy okazji czytania, częściowo poznać historię autora tak wielu popularnych powieści.

Książki jak wiele i pozytywnym myśleniu i okazywaniu miłości drugiej osobie. Przeczytana bez większego zaskoczenia

Kompletnie nie dla mnie …

Kompletnie nie dla mnie …

• Richard Paul Evans
  • 2015