Klub Porcelanowej Filiżanki

Okładka książki Klub Porcelanowej Filiżanki Vanessa Greene
Okładka książki Klub Porcelanowej Filiżanki
Vanessa Greene Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Leniwa Niedziela literatura piękna
Leniwa Niedziela
The Vintage Teacup Club
Świat Książki
2013-11-06
2013-11-06
2012-10-11
Barbara Górecka
literatura kobieca Barbara Górecka

Raz jeszcze o babskiej przyjaźni

"Smakowita mieszanka miłości i przyjaźni. Wymarzona lektura dla wielbicielek ciepłych i szczerych historii. Najlepiej smakuje przy filiżance herbaty." - takie zachęcające słowa znalazłam na okładce tej książki zaraz obok tytułu. Sięgnęłam więc po tę pozycję z zapałem i nie przeliczyłam się, bo historia trzech kobiet bardzo mi się spodobała. Trzy główne bohaterki tej książki, Jenny, Alison i Maggie poznają się na pchlim targu. Między starociami odnajdują komplet ozdobnej porcelany, postanawiają go wspólnie kupić i tak od słowa do słowa, od spotkania do spotkania nawiązuje się między nimi ciepła relacja. Na dalszych stronach możemy poznać każdą z bohaterek oraz śledzić ich życiowe perypetie. Pod koniec książki na pierwszy plan wysuwa się również męska przyjaźń partnerów dziewczyn. Książkę czytało mi się dobrze, a cała akcja toczy się w Anglii, która tworzy barwne tło dla wszystkich wydarzeń.

Bardzo słaba. Dużo nieklejących się ze sobą wątków.

Bardzo słaba. Dużo nieklejących się ze sobą wątków.

Klub Porcelanowej Filiżanki, Vanessy Greene to, dowcipne brytyjskie wydanie o trzech kobietach nie mających ze sobą nic wspólnego. Jednak los je połączył na pchlim targu, dzięki fascynacji nad tym samym porcelanowym serwisie, który decydują się kupić razem. Zakup tego zestawu sprawia że Jenny, Maggie i Alison, trzy różne od siebie temperamentem kobiety zaczynają się przyjaźnić. Miła lektura na letnie popołudnie.

Fabuła przewidywalna dosyć mocno.

Fabuła przewidywalna dosyć mocno.

Ciepła powieść o miłości i przyjaźni. Opowiada historię trzech różnych kobiet, które przypadkowy komplet filiżanek w niezapominajki bardzo do siebie zbliża.
Czyta się ją bardzo przyjemnie, w szczególności, że umiliła mi dość długą podróż (dzięki niej minęła mi w mgnieniu oka).
Historia jest dość przewidywalna, ale czy nie tego należy oczekiwać od takich lekkich książek?

Historia mądra i życiowa o trzech różnych kobietach, o przyjaźni i o pięknych porcelanowych filiżankach.
Piękna ,urocza książka.

Piękna ,urocza książka.

Bardzo przyjemna lektura na rozluźnienie :)

Bardzo przyjemna lektura na rozluźnienie :)

„Klub porcelanowej filiżanki” to ciepła opowieść o trzech różnych kobietach, które połączył zestaw pięknych, porcelanowych filiżanek. Lektura na raz, która nie zostawia w czytelniku po sobie większego śladu.

Bardzo przyjemna książka, dobra na leniwe popołudnie przy kawie.

Bardzo przyjemna książka, dobra na leniwe popołudnie przy kawie.

Historie może i banalne, i powtarzające się, ale przyjemnie i dosyć sprawnie czyta sie ją w letnie leniwe popołudnia.

• Seria Leniwa Niedziela
  • Biblioteka