Druga wojna światowa

powieść historyczna
2011-08-30
Jerzy Kozłowski
II wojna światowa nazizm Hitler Holokaust

Martin Gilbert jest świetnym pisarzem i znakomitym historykiem. Zapoznałem się z jego twórczością czytając jego Pierwszą Wojnę Światową. To znakomita książka, idealnie opisująca ten, nieco już zapomniany, konflikt. Przede wszystkim zaś Gilbert był w stanie pokazać człowieka pogrążonego w odmęcie nowoczesnej wojny (lub wojny przemysłowej), za co należą mu się wielkie brawa....

Duży minus za niekonsekwencję - jeśli wymieniamy ofiary w liczbach, to nie tylko Żydów, ale wszystkich innych. To naprawdę mocno rzuca się w oczy. Poza tym liczne błędy. Zaleta - bardzo dobry język.

Bardzo dobra książka, "dokumentująca" chronologicznie wydarzenia II WŚ dzień po dniu, w bardzo dokładny sposób. Jedna gwiazdka mniej za błędy, których autor się nie ustrzegł. Ale - biorąc pod uwagę temat i objętość tej książki, można mu to wybaczyć.

napisana niesamowicie ciekawym językiem, wciągająca i chyba jedyna historia 2 WŚ w której autor przeplata kolejne wielkie wydarzenia z losami zwykłych, często pojedynczych ludzi ! przeczytałem sporo monografii, ale z takim sposobem przedstawienia tragedii 2 WŚ jeszcze się nie spotkałem.

Historia podana w tej książce jest ciekawa, chronologicznie przedstawiona, aż chce się czytać. Jeśli ktoś interesuję się tą tematyką, to książka nie zawiedzie.

Imponujących rozmiarów kompendium wiedzy o II wojnie światowej. Wydarzenia, zarówno te rozgrywające się na frontach, jak i w gabinetach polityków opisane zostały chronologicznie, z dużą dokładnością.Autor nie ustrzegł się jednak pomniejszych błędów, np. Paderewskiego określa jako było prezydenta RP. Trochę za dużo uwagi poświęca też opisom kolejnych egzekucji i zbrodni...

• Historia
  • II wojna światowa
  • Historyczne
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Książki Żana

Dodaj cytat z książki Druga wojna światowa