Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej

WWII: Behind Closed Doors
powieść historyczna
9788376482033
Michał Habura

Rewelacja! Autor wskazuje nam, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za wybuch drugiej wojny światowej. Powszechnie wszyscy wiedzą, że to wina Hitlera i Stalina, bo oni nas zaatakowali, lecz mało, kto wie, w jakich okolicznościach zdołali dopiąć swego i dokonać IV rozbioru polski.

Zdradzać wiele szczegółów nie będę, gdyż najlepiej samemu zajrzeć do książki/ serialu....

Najlepsza książka dotycząca II wojny światowej. Dodatkowo, bardzo dobrze się czyta. Zdecydowanie polecam książki historyczne tego autora, bo prezentują niezwykle wysoki poziom historyczny i stylistyczny

Rewelacja! Pozycja ta powinna nosić też podtytuł - "Jak alianci sprzedali Polskę Stalinowi"; na stronach tej książki autor pisze o tym w sposób konspektowy.

"Za zamknietymi drzwiami" to wstrzasajaco opisana historia kulis II wojny swiatowej,Laurence Rees,bazujac na materialach dostepnych po ptwarciu wschodnich archiwow,ponownie ocenia kluczowe decyzje wojenne StalinaChurchila i Roosveelta.Odslania nazistowskie sympatie generalissmusa,ukazuje Eueope Srodkowo-Wschodnia jako przedmiot handlu Wielkiej Trojki i relacjonuje nieznane...

Polecam wszytskim osobą interesującymi się tematyką II wojny światowej. Sytuacja opisana jak najprościej, dlatego też zrozumiała dla wszystkich. Autor przedstawia sporp faktów i wydarzeń, o których wcześniej nie słyszałem. Książka napewno spodoba się osobą, które nie interesują się historią na codzień.
Polecam

Wojna to nie tylko huk dział-to zakulisowe potyczki w pokojach szefów państw i w tej książce dowiadujemy się jak wygląda polityka w obliczu i trakcie wojny.Polecam

Książka rewelacyjna. Idealna zarówno dla historycznych fanatyków, jak i dla tych mniej zainteresowanych II wojną światową. Potrafi wciągnąć, zaciekawić, co jest zasługą stylu prezentowanego przez autora ( polecam pozostałe jego książki) oraz bogactwa ciekawych faktów i anegdot. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania.

• II wojna światowa
  • Historia
  • Historyczne
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • * KIEDYŚ przeczytam ??? - do zastanowienia
więcej mniej