Polowanie na Rommla

978-83-7510-182-9
Jarosław Kotarski
Erwin Romml wojna polowanie Afryka

więcej Więcej

Rewelacyjna książka. W fascynujący sposób wiernie odwzorowuje realia walk na pustyni podczas Kampanii Północnoafrykańskiej. Do tego Rommel kontra LRDG czyli Pustynna Grupa Dalekiego Zasięgu. I napisana tak, że cały czas się zastanawiam, czy są to autentyczne wspomnienia czy zgrabna beletrystyka?

1954
1940

Książkę czyta się nieźle, choć stosunkowo łatwo było pokonać Rommla, mając taką przewagę. Generalnie Rommel był o niebo lepszym dowódcą i strategiem niż Montgomery.

Powieść napisana z niewątpliwą znajomością tematu. Przybliża czytelnikowi nie tylko wydarzenia, ale przede wszystkim codzienne zmagania z prozą wojennego życia. Bez niepotrzebnego patosu, ograniczonego do wyrażenia podziwu dla ludzkiej determinacji w dążeniu do wykonania zadania. Reporterski styl dodaje wiarygodności. Opis codziennych problemów, z jakimi musi zmagać się...

Trafiłam na tę książkę przypadkiem, a jest naprawdę warta przeczytania - dotyczy działań w Afryce w trakcie II wojny światoweji odkrywa nieco inne oblicze wojny niż książki, które czytałam do tej pory. Polecam.

Zastanawiam się, dlaczego tak znakomita książka jest tak mało popularna. Kiedy ją czytałam miałam bardzo blade pojęcie na temat wydarzeń, o których opowiada, a mimo to czytanie jej było czystą przyjemnością. Przede wszystkim cudowni są w niej ludzie: z krwi i kości, wyraziści, niepolukrowani - bo prawdziwi. Świetna. Polecam.

Ciekawa powieść opisująca działania patroli LRDG oraz SAS podczas II Wojny Światowej w Afryce Północnej (mój ulubiony rejon działań). Dla lubiących podobne tematy książka jak znalazł, a ja szukam innych o podobnym temacie wiec jak ktoś zna to niech podaje tytuły.

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Historia