Z wielką odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy

Brené Brown poradniki 231 str.
Daring Greatly. How the Courage to Be Vulnerable Transforms the Way We Live, Love, Parent ans Lead
Anna Owsiak

Laurum
poradniki
psychologia wrażliwość wstyd

Porównaj ceny i

1. Dość ciekawe ujęcie i perspektywa poczucia winy i wstydu w kontekście kształtowania się wrażliwości
2. Niezbyt dokładne omówienie całego tematu co pozostawia pewien niedosyt
3. Warta uwagi ze względu na duże doświadczenie badaczki, choć niektóre jej wnioski są uproszczeniami bardziej złożonych problemów

Książka poradnik, dla osób lubiących zagłębiać się w zawiłe emocjonalne życie ludzkości. Na pewno jest ciekawym zbiorem tego czym są uczucia dla Amerykanów. W moim odczuciu książka jest poradnikiem dla Amerykanów i o Amerykanach, ich wrażliwościach, obawach, porady są także wpisane w mentalność mieszkańców Ameryki.Czytało się dość topornie.

impulsem do zakupu książki, były dla mnie prezentacje na TED. Książka ciekawa, ale bardziej pod wrażeniem jestem wystąpień autorki.

książka trochę mnie rozczarowała. Rzetelne informacje i konkretne na temat wrażliwości można by streścić na kilku stronach. Cenne były informacje na temat tarczy ochronnych przed wrażliwością.

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tej książki:odwaga istnieje tam gdzie jest lek i gdzie jest decyzja mimo wszystko. Polecam serdecznie, by doceniać w sobie piękno uczuć jakie posiadamy, by stawać się sobą każdego dnia.

Badaczka wstydu i wrażliwości, autorka świetnego wystąpienia TED o odwadze, mówi o tym jak wprowadzać wrażliwość do pracy i rodzin. I o tym, że bez dyskomfortu nie ma żadnego uczenia się. Przykłady i historie z życia wzięte. Uwielbiam Brene i polecam książkę!

Jak dla mnie za bardzo naukowa, przez większość góruje przesłanie
ja i inni amerykańscy naukowcy stwierdziliśmy to czy tamto, a w punktach można to ując tak i tak, natomiast mój kolega z ważnego uniwersytetu zaobserwował takie zjawisko a inny z ważniejszego instytutu powiedział tak i tak.

Książki słuchałam jako audiobooka w samochodzie i chyba tylko dlatego dotarłam niemal...

Po książkę sięgnęłam ze względu na polecenie znajomych. Byłam dosyć sceptycznie nastawiona, ponieważ nie lubię książek "coachów", typu: możesz wszystko, aczkolwiek byłam miło zaskoczona, gdyż ta okazała się inna.
Jako luźne czytadło polecam. :)

Oto dziwna nieco książka, nad którą tak całkiem nie powinno się przejść do porządku dziennego i ją zignorować.
Czytając początkowe rozdziały zgrzytałem zębami, bo nie podoba mi się terminologia, jaką badaczka przyjęła na użytek książki (a może to kwestia tłumaczenia?)
Autorka używa takich stwierdzeń-gniotów, jak „życie całym sercem”, przedefiniowała znaczenia pierwotne...

Jest to jeden z tych gniotów, które pragnę wyprzeć ze swojej świadomości. Autorka myli pojęcia odwagi z wrażliwością. W pierwszym rozdziale dowiadujemy się jak wiele w życiu autorka osiągnęła ( praca z ludźmi z pierwszych stron gazet, niezliczone występy, lata badań itp. lans pełną gębą ). Opuściłem jednak ten rozdział, gdyż chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o odwadze,...

• Psychologia
  • 2019