Z odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami i jak przewodzimy

Brené Brown Wydawnictwo: Laurum poradniki
Daring Greatly. How the Courage to Be Vulnerable Transforms the Way We Live, Love, Parent ans Lead
Anna Owsiak
Laurum
psychologia wrażliwość wstyd
poradniki
Anna Owsiak
psychologia wrażliwość wstyd

Moim zdaniem książka dobra dla ludzi mających problemy z zaśnięciem. Odniosłam wrażenie jakby autorka na siłę próbowała nadać wiarygodność oczywistym oczywistośćiom poprze naposanie, że " badania wykazały, że". Ktoś, kto chociaż w minimalnym stopniu oddaje się refleksji nad życiem uzna tą książkę za nie wnoszącą nic wartościowego.

Książka nie jest najlepiej napisana, ale zawiera bardzo ważne przesłanie. Pomogła mi zmienić moje myślenie o poczuciu wstydu, które towarzyszy mi każdego dnia. Jeśli jesteś wysoko wrażliwą osobą, która nie radzi sobie z poczuciem wstydu to jest to książka zawierająca bardzo dużo bliskich ci tematów. Warto ją przeczytać.

Brené Brown „zjawiła” się w moim życiu wtedy, kiedy byłam bardzo zagubiona. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje, nie miałam pojęcia jak nazwać to co czuję. Jej książki pomogły mi przetrwać i nauczyły innego spojrzenia na życie. Czułam się, jakbym czytała książkę o sobie. Autorka opowiada jak żyć całym sercem, więc jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana, jak się tego...

Nie każda książka, która porusz temat pewności siebie będzie dobra. Moim zdaniem autorka reprezentuje nurt - pseudonaukowy bełkot.

1. Dość ciekawe ujęcie i perspektywa poczucia winy i wstydu w kontekście kształtowania się wrażliwości
2. Niezbyt dokładne omówienie całego tematu co pozostawia pewien niedosyt
3. Warta uwagi ze względu na duże doświadczenie badaczki, choć niektóre jej wnioski są uproszczeniami bardziej złożonych problemów

Książka poradnik, dla osób lubiących zagłębiać się w zawiłe emocjonalne życie ludzkości. Na pewno jest ciekawym zbiorem tego czym są uczucia dla Amerykanów. W moim odczuciu książka jest poradnikiem dla Amerykanów i o Amerykanach, ich wrażliwościach, obawach, porady są także wpisane w mentalność mieszkańców Ameryki.Czytało się dość topornie.

impulsem do zakupu książki, były dla mnie prezentacje na TED. Książka ciekawa, ale bardziej pod wrażeniem jestem wystąpień autorki.

książka trochę mnie rozczarowała. Rzetelne informacje i konkretne na temat wrażliwości można by streścić na kilku stronach. Cenne były informacje na temat tarczy ochronnych przed wrażliwością.

Moja pierwsza myśl po przeczytaniu tej książki:odwaga istnieje tam gdzie jest lek i gdzie jest decyzja mimo wszystko. Polecam serdecznie, by doceniać w sobie piękno uczuć jakie posiadamy, by stawać się sobą każdego dnia.

Badaczka wstydu i wrażliwości, autorka świetnego wystąpienia TED o odwadze, mówi o tym jak wprowadzać wrażliwość do pracy i rodzin. I o tym, że bez dyskomfortu nie ma żadnego uczenia się. Przykłady i historie z życia wzięte. Uwielbiam Brene i polecam książkę!

• Psychologia
  • 2020