Ostre przedmioty

Gillian Flynn Wydawnictwo: G+J Seria: Danse Macabre kryminał, sensacja, thriller
Sharp objects
Radosław Madejski
G+J
Sharp objects
kryminał, sensacja, thriller
Radosław Madejski
Danse Macabre

Przekonująco i malowniczo oddana atmosfera zgniłego, małego miasteczka na południu - niby oblatany temat, ale Gillian Flynn świetnie sobie z nim radzi. Tak samo dobrze idzie jej tworzenie postaci antypatycznych lub z problemami, które są jednocześnie bardzo wciągające - np. pomimo wszystkich denerwujących nawyków czuję sympatię do Camille i podoba mi się, jak przebieg...

Świetna książka. Gorąco polecam. Akcja przez cały czas trzyma czytelnika w napięciu, a zakończenie wbija w fotel i sprawia (przynajmniej u mnie), że zbiera się szczękę z podłogi ze zdziwienia.

Dawno nie czytałam tak słabej książki. Miał być thriller, ale od początku przewidywalny, napisany prostym językiem, tak prostym, że aż bolał.

Obniżyłam ocenę o jedną gwiazdkę.
Niektóre fragmenty odrzucały mnie od czytania.
Były zbyt obrzydliwe odrzucały mnie od dalszego czytania.

Takie sobie, też przegadane. Jak dotąd Gillian Flynn tylko "Zaginiona dziewczyna" trzyma formę.

Nie spodziewałem się, że ta książka może być tak dobra. Do przeczytania jej skłonił mnie fakt, że postanowioną nakręcić jej ekranizację dla HBO. Jednak po obejrzeniu jednego czy dwóch odcinków serial wydał mi się nudny. Książka jest napisane na tyle dobrze, że chce się ją czytać już od pierwszych kilku stron. Nie jest to oczywiście klasyczny kryminał. Raczej studium...

Wyjątkowa historia o trudnych relacjach rodzinnych, bazująca na psychice głównej bohaterki oraz postrzeganiu otaczających ją ludzi. Fabuła jak zwykle u G. Flynn, bardzo dobrze przemyślana, a zakończenie zaskakujące. Nie mogłam zapomnieć o tej książce przez wiele tygodni po przeczytaniu.

Przyjemne kryminalne czytadło, które traci, gdy wikła się w pretensjonalne meandry psychologii swoich postaci.

Szczerze to nie wiem co mam myśleć o tej pozycji, niby niema akcji i praktycznie od początku wiadomo kto zabija to jednak jest w tej książce coś co karze przeczytać do końca.

Camille -główna bohaterka, z zawodu jest dziennikarką śledczą. Jako kolejne zadanie od swojego szefa otrzymuje wyjazd do rodzinnej miejscowości, gdzie ostatnio wydarzyły się dwa morderstwa młodych dziewczynek. Kobieta niechętnie na to przystaje, ale jednak wraca na pewien czas do domu rodzinnego, gdzie jej własna matka nie darzy ją zbytnio sympatią. Tam dopadają też ją...

Dyskusje

5 229